Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hozzuk vissza a...

Miért nem hozzuk vissza a rovásírást?

Figyelt kérdés

Manapság már minden ország a saját írását használja digitálisan is, mert a technika lehetővé teszi. Az arabok is az egybefüggő kalligrafikus írásukkal írnak az interneten, a kínaiak többezer karaktert használnak, mégis kiírják őket számítógépen is, a koreaiak hangult használnak a neten. A mi eredeti írásunk a rovás volt. Jobban le lehet írni vele a magyar nyelvet, mint latin betűkkel, mert nem szükségesek betűkombinációk, a magyar nyelv minden hangjára vannak benne betűk, illetve gyakran használt kifejezésekre logogramok.


A latin írást anno klerikális nyomásra vettük át, de most már szekuláris ország vagyunk, tehát minél több dolgot meg kéne őriznünk ősmagyar múltunkból, mielőtt minden feledésbe merül.



2014. okt. 19. 20:14
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
78%

Vegyünk egy totál használhatatlan, elavult írásrendszert és fejlesszük azt, ne azt amit eleve használunk és csak fele olyan sz***r mint a rovásírás....

Ez tényleg jó ötlet.

Rovásírással írd már le nekem, hogy


"Eggyel későbbi busszal megyek, mert a mosógép szerelőre vártam. A meki előtt találkozunk."

2014. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
69%
#18 A románok könnyen elvannak mert át tudtak venni szavakat rokon nyelvből. A magyarnak nincs ilyen rokon nyelve. A magyar nyelvújítás viszont egy hasznos és sikeres akció volt. Pont azért mert használjuk az eredményeit.
2014. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
76%

Én valahol azt olvastam, hogy ezt a mostanság felkapott székely rovásírást lehet, hogy nem is ismerte az egész magyarság.

Ha így van, akkor miért is kellene áttérnünk erre?

2014. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
93%

Talán, mert a legtöbb embernek még a mai magyar helyesírás is megoldhatatlan problémát jelent? Ezt kellene oktatni, elvárni, fejleszteni, nem pedig visszahozni valamit, aminek semmi értelme.


Megjegyzem, a japánok is kínaiak is az egyszerűsítés irányába igyekeznek elmozdulni. Nem véletlenül tanulja ott mindenki gyakorlatilag második anyanyelvként az angolt.

2014. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
59%

"Vegyünk egy totál használhatatlan, elavult írásrendszert és fejlesszük azt, ne azt amit eleve használunk és csak fele olyan sz***r mint a rovásírás..."


Hát de nem érted, hogy a rovásírás az ŐSMAGYAR-SUMER-DAKOTA múltunk része? Hogy lehetsz ennyire magyarellenes???

2014. okt. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
88%
Ha együtt él két nemzet már 300éve akkor elég egyszerű szavakat átvenni, hiszen a a rokonnyelviség legfőképp a nyelvtanba jön elő, a szavakat lényegesen egyszerűbb megtanulni. Valóban sikeres volt a nyelvújítás, de lehetett volna sikeresebb is, csak képzeld mennyivel egyszerűbb lenne a német tanulás, ha mondjuk a német nyelvből átvett szavakat nem magyarítjuk hanem komplett átvesszük... A nyelvtanunkat nyilván nem lett volna ilyen egyszerű megváltoztatni ugyanis a mi nyelvünk agglutináló nem pedig flektáló.
2014. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
78%

Én rovásírás nélkül is ki tudom fejezni a betűkkel, amit akarok, mily érdekes...

De visszahozni persze mindent visszalehet, akár a kőbaltát is, csak kérdés, mi értelme?

El tudom képzelni a rovásírásos klaviatúrát :D

Feledésbe merülni azok a dolgok szoktak, amiket "túlnő" az ember.Tehát, ha a rovásírás megszűnt, annak nyilván itt volt az ideje.Ősi betűk helyett inkább a nyelvtanulást kéne jobban nyomni, mert mindenhol elvárják az idegennyelv ismeretet, de ehhez képest katasztrófa, milyen sok magyarnak nincs idegennyelv ismerete!

2014. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
89%

Semmi értelme nem lenne. El kéne telnie 50-60 évnek, amíg a lakosság teljesen átáll, mert attól, hogy az iskolában tanítják, még a 60 éves Józsi bácsi Jászkarafaszajenőn nem fogja ezt használni. Másrészt rengeteg pénz lenne minden táblát lecserélni, minden könyve átírni. Harmadrészt, nem lenne praktikus; lassabb mint a folyóírás, a turista nem értene semmit aki ide jön, aki nyelvet akar tanulni, annak sokkal nehezebb lenne, mert ugye csak mi használnánk rovásírást. Teljesen jól le lehet írni minden magyar szót latin betűkkel.


"A hagyományőrzés szép dolog, de ma a rovásírásmindenhová fanok 99.9%-a csak náci. " - Szoktam hülyékkel vitatkozni, de van egy alsó határ.

2014. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
70%

Visszahozhatnánk a barlangrajzokat is, bár mire lenne jó?

Graffitik helyett?

2014. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
27%

"Szeretem, hogy a települések határában kin van a tábla, hogy Európai falu, 5 méterrel arrébb meg egy ilyen rovásírásos förmedvény.

Valamelyiket távolítsák el, mert rohadtul ellentmondásos ez így."


És miért ellentmondás, mert azt mondod?

2014. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!