Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hozzuk vissza a...

Miért nem hozzuk vissza a rovásírást?

Figyelt kérdés

Manapság már minden ország a saját írását használja digitálisan is, mert a technika lehetővé teszi. Az arabok is az egybefüggő kalligrafikus írásukkal írnak az interneten, a kínaiak többezer karaktert használnak, mégis kiírják őket számítógépen is, a koreaiak hangult használnak a neten. A mi eredeti írásunk a rovás volt. Jobban le lehet írni vele a magyar nyelvet, mint latin betűkkel, mert nem szükségesek betűkombinációk, a magyar nyelv minden hangjára vannak benne betűk, illetve gyakran használt kifejezésekre logogramok.


A latin írást anno klerikális nyomásra vettük át, de most már szekuláris ország vagyunk, tehát minél több dolgot meg kéne őriznünk ősmagyar múltunkból, mielőtt minden feledésbe merül.



2014. okt. 19. 20:14
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
70%
Persze, nincs elég bajunk még azzal is vacakoljunk? nagyon unatkozhatsz
2014. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
39%

Nekem csak hiányzik a boldogsághoz...

A magyar nyelvet kéne megreformálni, mert katasztrófa az egész.

2014. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
31%
Ez a mostani magyar helyesírás is egy hatalmas baromság meg fele ország nem tud írni se rendesen, nem kell b.aszakodni ilyenekkel.
2014. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
71%
Persze, még mit nem. Van ennél több és valóban fontos dolgunk, mint ilyen krix-krax írásokat tanuljak meg felnőtt fejjel. Akinek tetszik, használja, engem nem zavar, az sem, ha kiírják a város bevezető útján, de kötelezővé ne akarják tenni.
2014. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
86%

Erre van egy jó tanártól elmondott sztorim: Valami jobbos önkormányzati képviselő nagyon akart egy rovásírásos településnévtáblát a község határába, erre a polgármester elé tett 3 rovásírásos táblát, hogy találja ki, melyiken van a település neve.


Ő rá bökött egyre és nem találta el, innentől kezdve lekerült a napirendről ez a terv.

2014. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem jópofa dolog, de már nem tudom hány évszázada nem is használják...
2014. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
33%

Szeretem, hogy a települések határában kin van a tábla, hogy Európai falu, 5 méterrel arrébb meg egy ilyen rovásírásos förmedvény.

Valamelyiket távolítsák el, mert rohadtul ellentmondásos ez így.

2014. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
93%

A kínaiak, arabok mindig is ezt az írást használták, ezt tanítják az iskolákban, minden ember tudja írni/olvasni. Nálunk hány ember ismeri a rovásírást? Miért lenne jobb nekünk azt használni? Nehezebb, kevésbé logikus, nem ismeri senki..


Támogatom, hogy legyünk büszkék arra, hogy magyarok vagyunk, de a rovásírást tartsuk meg az utcatábláknak meg a múzeumoknak.

2014. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy ez probléma (nekem mondjuk nem, mert a kenyér nem lesz tőle olcsóbb, sem a fizetésem több), de szerintem még bőven ráérünk vele foglalkozni. Bár én már várom azokat az időket, mikor a gazdaság annyira fog pörögni és olyan egyetértés lesz, hogy tényleg csak a rovásírás terjesztésével kell foglalkozunkn.
2014. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
92%

Minek? Alig ismeri valaki, legalábbis olyan minőségben, hogy használni tudja, ami nem is csoda, évszázadok óta nem foglalkoztunk vele. Költséges lenne az átállás is. Meg aztán minek szigeteljük el magunkat még ennél is jobban? Nem elég, hogy a nyelvrokonaink, a távoli finneket leszámítva csak pár ezres közösségek, és az országban katasztrofális állapotban áll az idegennyelv ismeret, még írásban, karakterkészletben távolodjunk el?


A nyelv arra való, hogy kapcsolatba lépjünk általa más emberekkel. Fölösleges ezt megnehezíteni.

2014. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!