Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olaszországban rendszeresen...

Olaszországban rendszeresen megbuktatják a kormányt. Nálunk ezt miért nem megy?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy Bíró Miklós NE válaszoljon!

2014. okt. 11. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olaszországban mindig is nagyon instabil volt a politika.
2014. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval a könnyen elmozdítható kormány azt jelenti, hogy instabil a politika? Véletlenül sem azt jelenti, hogy jól működik a demokrácia?
2014. okt. 11. 17:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert amíg azért közösítenek ki gyerekeket, mert NINCS okostelefonjuk, addig nyugodtan el lehet mondani, hogy ebben az országban csak kevesen szegények, ők pedig nem fognak fellázadni, mert úgyis ellennének még jobban nyomva.
2014. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
A magyar mindig meg tudja magyarázni magának, hogy a szar miért jó.Addig legalább nem kell csinálni semmit, hiszen egy kormányt megbuktatni olyan fárasztóóóó!
2014. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemcsak a szegénység miatt lehet egy kormányt lehúzni a vécén. Akkor is ha korlátozni akarja a jogainkat, elvenni a jövőbeni nyugdíjunkat. Vagy csak egyszerűen azért, mert nem szimpatikus az egyszemélyi vezetés.
2014. okt. 11. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Á, itt nem úgy van az!Itt minél xarabb, annál esélyesebb, hogy visszaszavazzák.Csak azon csodálkozom, hogy a más országokban kisepert politikusok miért nem jönnek ide karriert csinálni?
2014. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon rendszerváltáskor csinálták meg úgy az új rendszert, hogy az épp aktuális kormány mindig stabil legyen.


Olaszországban egyik politikai erőnek sincs olyan hú de erős többsége. A hatalom mindig harmatgyenge lábakon áll. A parlamenti képviselők nem bábuk, de előfordul az is, hogy épp csak leszarják hogy mi van és kihagynak egy fontos szavazást. A parlament is kétkamrás.

Mindebből az következik, hogy ott könnyen eljutnak a patthelyzetre, mindenki haza, szavazunk megint. Sajnos ez Magyarországon lehetetlen.

2014. okt. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Leginkább a 7. válaszolóval értek egyet.

Amióta itt élek (4 éve), 4 kormány volt hatalmon. Szerintem ez egy lehetetlen helyzet, mert így (egyébként sem nagyon) végleg nem halad semmi.

Eddig azt tapasztaltam, hogy annyira nincs összhang, sem együtt gondolkodás, sem semmi, hogy képtelenség átvinni egy egyszerű törvény módosítást.

A legfőbb bírók közül is hiányzik valaki, akit az eddigi 18 szavazással nem sikerült kijelölni.


A demokráciáról pedig annyit, hogy nagyon jó. De tudjuk, hogy nem mindenki képes valós tények alapján dönteni. Legtöbbször azt választják meg, akiről a kocsmai haveroknak, pletykatársnőknek is jó véleménye van, vagy aki könnyebb utat ígér.

Arról ne is beszéljünk, amikor a "jaj de aranyos kisfiúra - vagy kislányra" szavaznak a nénikék, bácsikák. Vagy arra, aki "Béla sógor fia-borja".


Szóval: ha egyszer 4 (itt 5) évre a többség megválaszt valakiket, akkor a demokrácia szabályai szerint adjuk meg annak a csapatnak a lehetőséget, hogy a lehetőleg a játékszabályok betartásával végig csinálja a megszabott időt. Leváltani, megbuktatni csak valami orbitális hiba, hazaárulás, stb. miatt lehessen.


Olaszországban meggyőződésem, hogy az egész kialakult gazdasági helyzetnek az az oka, hogy egyetlen befektető sem tudja, holnapután ki és milyen körülmények között fog kormányozni.

Egyébként itt minden fontos szavazás előtt "bizalmi" szavazás van a kormány iránt.


És röhejes ez a két kamarás parlament is (örült sok pénzt visz el az államháztartás kasszájából), akármilyen nagy az ország.


Egy szó, mint száz: lehet, hogy a kormányokat meg lehet buktatni, de a rendszer mindig ugyanaz marad, és amíg az nem változik, addig tök mindegy, ki kormányoz.

2014. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!