Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti felvállalnátok a szlovákság...

Ti felvállalnátok a szlovákságotok?

Figyelt kérdés
Ugye be lehetne jelenteni, hogy szlovák kisebbségi vagyok. Több generáció óta itt él a családom és csak szlovákok közt házasodtak, mert olyan helyen éltek ahol jórészt szlovák származású emberek. De én nem szeretném felvállalni, mert nagyon szeretem a magyarokat és Szlovákiában alapvető jogokat nem kaphatnak meg. Nem tudok azonosulni ezzel. A szüleim próbálják rámerőszakrolni, de engem minden ide köt. Magyar barátnőm van, ők ezt sem nézik jó szemmel. Ők igazi szlovákot akarnak belőlem csinálni. Nem tudom miért, talán ez a rögeszméjük.
2014. okt. 10. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim azt akarták hogy pap legyek. De mivel van szabad akaratom, ezért nem lettem az. A szüleid azt akarják hogy szlovák legyél. neked van szabad akaratod nem? Akkor meg? Ezen nincs mit megválaszolni.
2014. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Üdv a magyarok között! :) Ne halgass a szüleidre. Egyébként tényleg nincs egy magyar ősöd sem?
2014. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elvileg nincs, de lehet hogy régen beolvadtak... fogalmam sincs.
2014. okt. 10. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan felvállalhatod, hogy szlovák vagy. Mi, magyarok nem fogunk ezért megverni és a nyelvhasználatodat sem tiltjuk be. Ennyiben mások vagyunk, mint a felvidéki szomszédaink...


Nem kell ahhoz magyarnak vallanod magad, hogy egy közösség elfogadjon. Igazából nekem már az is bőven elég, hogy ha szlováknak vallod magad, de nem utálod az én népemet, jól esik olvasni ilyet.

2014. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Végre egy normális intelligens gondolkodó, korrekt ember! Feldobtad a napom, ritkán látni ilyen normális szlovákot. (már bocs)
2014. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mások nem nagyon szoktak ezzel foglalkozni. Az az igazság, hogyha te felvállalnád, akkor az olyan lenne, mintha te valami különlegesség lennél ebben az országban. Valaki, aki elüt a többitől, aki más. Ezért igazságtalan veled szemben.


Mert igazság szerint millióknak fel lehetne vállalnia ugyanezt! Nekem is az összes szomszédom úgymond szlovák, de generációk óta egy szót sem tudnak szlovákul. Nekem is van egy 1/8-1/16 részem, ami feltehetőleg szlovák. Kinek nincs a mai magyarok között szláv felmenője?


Hidd el, Te itt egy tipikus átlagos "magyarnak" számítasz.


Szerintem, ha beszéled (vagy ha megtanulod) a szlovák nyelvet, és van róla papírod, akkor az egy hasznosabb dolog. Ha a helyi kisebbségi önkormányzatnak valamilyen okból fontos, hogy eggyel több tagot számláljon, akkor a kedvükért tedd azt, hogy felvállalod, de amúgy minek bélyegeztetnéd meg magad. Mikor egyszerűen hazugság az, hogy te szlovák vagy a többi tízmillióhoz képest, aki meg "magyar".

2014. okt. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: Ez fordítva is igaz, főleg mert mi többen vagyunk.
2014. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!