Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon hogyan lehetnek...

Magyarországon hogyan lehetnek ennyire ostobák emberek?

Figyelt kérdés
2010-ben mindenki ment a Fideszhez, mert a baloldal lopott, csalt, hazudott. Most meg mindenki megy vissza a baloldalhoz, mert a Fidesz lop-csal-hazudik. Ebben mi a logika? :D

2014. okt. 6. 09:04
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
30%

Ok majd nyer a jobbik egyszer talán,akkor arra mi a garancia hogy jobb lesz nekünk?Sorolj fel olyan dolgokat amit a jobbik jobban tudna csinálni és amivel kimagasló eredményt tudna a többihez képest felmutatni.

Kérdezem ezt úgy,hogy se fideszes,se mszp-s,se jobbikos nem vagyok.

2014. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

#9


azt nem mondtam hogy a baloldalhoz nem mentek, de még 1x:


A jobb oldal megszerezte a szavazatok 2/3át!!!!!


A jobbik és a baloldal előtte is fej-fej mellett nyomult. Így aztán az nem nagy cucc hogy beelőzte a baloldal a jobbikot...

2014. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

"Gyurcsány nem csinált semmit, ami miatt börtönben lenne a helye. "


Ne hazudj! A hűtlen kezelés, sikkasztás, népirtás, mind mind büntetendő dolgok!

2014. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%

Én azt látom, hogy maradnak a fidesznél, hiába csal, lop, hazudik nagyságrendekkel nagyobb mértékben mint a szocik


logika nincs benne, csak vakhit

2014. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
33%

na még a jobbik kellene nekünk

azok még nem loptak semmit, de majd ha egyszer a húsosfazékhoz kerülnek


persze majd megy a marketing, pár intézkedés, amitől a híveiknek feláll, és akkor nem kérdezősködnek, hogy hová tűntek a milliárdok

2014. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
48%
Ne általánosíts. Nekem sem 2010-ben, sem most, sem pedig a jövőben közöm nincs a Fideszhez. Én sokakkal ellentétben jó ember ismerő vagyok és már a legelső megjelenésekor láttam milyen gusztustalan, kétszínű, hazug Orbán. Sajnálom, hogy a lakosság nagy része naív és még azt is elhiszi, hogy piros hó esik. Ahogy elnézem a számolás (pl. bankadó, rezsicsökkentés) és a szövegértelmezés (pl. öszödi beszéd) és nehezére esik sokaknak. Nem is csodálom, hogy itt tart az ország, azaz bóvli, leminősített kategória, rekordott döntött államadóssággal. Mert rekordot döntött, hiábba sugall mást a hazai agymosott, nagyrészt narancs tulajdonú média.
2014. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

"A baloldal nem lopott, csalt, hazudott annyit, mint amennyit a Fidesz mondott róluk. "


Sokkal kevésbé feltűnően csinálta. Gyakorlatilag semmi sem történt, az emberek a saját hiteleikből építkeztek, az államadósság meg nőtt. Sokkal jobban, mint a Fidesz alatt, még úgy is, hogy a mnyp tartozást "bedarálták". Sőt, még az euró árfolyama is jól elszállt néhány Matolcsy-Varga bejelentés után. Az autópálya ugyanúgy Európa legmagasabb árán épült, de még az a párszáz km-nyi autópálya sem magyarázza a 8000->22000 milliárd adósságnövekedést. Amikor kormányra kerültek, még 2007 volt az euró céldátuma, a 2004-es csatlakozók között mintaország voltunk. Mondjuk mintaország voltunk 2010-ben is: az így ne vezess országot... mintapéldája.


"Magyarországon hogyan lehetnek ennyire ostobák emberek?"


Azon kívül, hogy a Fidesznek van egy agyatlanságig elvakult bázisa, a legtöbb ember nem valakire/valamire szavaz, hanem valaki ellen.


"Nem az ország 2/3-a szavazott rájuk, legfeljebb csak a negyede. Csak a választási törvényük és a kevés résztvevő, valamint a határon túliak szavazata miatt lett 2/3-a. "


Arról nem a Fidesz tehet, hogy az emberek ~felét nem érdekli a saját sorsa, és négyévente sem veszi a fáradságot arra, hogy egy icipicit elgondolkozzon. Ha nem tud valakire szavazni, mert senkivel sem ért egyet, attól még az is jobb, ha valaki ellen szavaz. Sőt ezektől a "nincskireszavazni" emberektől még az agyament Orbán-őrülteknek is több eszük van.


"Én a Jobbikra szavaztam, mivel abszolút velük értek egyet."


Aki a Jobbikkal mindenben egyetért, az vagy elmebeteg, vagy őrült. Elmebeteg, ha azt hiszi, hogy a Jobbik ún. gazdasági programja bármiféle jólétet hozhat el. Még abban sem lennék biztos, hogy egyáltalán "létet" jelent, nemhogy jót. A Jobbik abból indul ki, hogy őt majd elismerik partnerként, és amit mondanak/kérnek, azt teljesítik. Csakhogy: Európában, és a világ nagyobbik felén a szélsőségeket nem kedvelik. És így is kezelnék őket. Ez hamar államcsődöt, vagy legalábbis ahhoz közeli állapotot hozna el (kezdve attól a bizonyos "államadósság újratárgyalása" fejezettel. Kivel is tárgyalnák újra? Kinek mondanák először azt, hogy nem akarunk és/vagy nem tudunk fizetni? Illetve ha átütemezzük, akkor mennyivel nő meg az államadósság? (Mivel törlesztés nincs, kamat viszont addig is van -miért ne lenne?-, ez tőketartozás-növekedést jelent, ami később mégtöbb törlesztéssel járna.) Vagy pedig őrült (én ez vagyok), mert úgy gondolja, hogy az erőszak biztos megoldás. A babusgatás legalábbis nem jött be, jogos lehet tehát, hogy radikálisabb fellépésre van szükség. Én is a Jobbikra szavaztam, de nem azért mert olyan sokmindenben egyetértek velük. Kormányra remélem nem kerülnek, és a "régi" Jobbik jobban bejött, mint az idei kampányban látható, Kék osztriga bárban bulizó Jobbik.

2014. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Utolsó


A Jobbiknak megvan az a kényelme, hogy nem kell megalázkodnia a nyugat előtt. A keleti kapcsolatai nagyon is kiterjedtek, csak a liberók hiszik, hogy minden rossz kelet felől jön.

2014. okt. 6. 11:31
 19/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%

"A Jobbiknak megvan az a kényelme, hogy nem kell megalázkodnia a nyugat előtt. A keleti kapcsolatai nagyon is kiterjedtek, csak a liberók hiszik, hogy minden rossz kelet felől jön."


Ezzel csak annyi a gond, hogy én azért szívesebben tartok kapcsolatot nyugatiakkal, mint keletiekkel. A pénz nem minden. Ha keletről beszélünk, akkor nyilván bele kell érteni többek közt az oroszokat és az arabokat is. Én egyiket sem tartom békés népségnek. Hogy másképp ne fogalmazzak, egy fokkal sem tartom jobb embereknek őket a cigányoknál. Emellett az oroszok már megmutatták milyen az ő "barátjuknak" lenni, és köszönöm, de abból kevésbé kérek, mint az EU-ból.

2014. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ej kérdező, megválaszolod magad, és nem ismered fel? A logika az, hogy az emberek utálják, ha a kormányzó párt lop-csal-hazudik. Bővebben, az is igaz, hogy az emberek zöme mindig csak a tegnapot nézi, messzebb azért nem néz, mert túl sok mindent kéne figyelembe venni.

De - mint magad írod elkeseredve - azért az emberek annyira mégse ostobák, hogy még nagyobb nyűgöt vegyenek a nyakukba. Sokféle szint van. Sokan vannak, akik azt nem tudják, hogyan lehetne jobb, de azt tudják, mitől lenne rosszabb.

2014. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!