Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Olvastátok a...

Jobbikosok! Olvastátok a Jobbik programját?

Figyelt kérdés

Szinte le merném fogadni,hogy sok Jobbikos még csak el sem olvasta a párt programját. A külföldi nyelvekhez való hozzáállása a Jobbikosoknak tragikus. A múltkor megjelent egy cikk,hogy Mo.-n 22% beszéli folyékonyan az angol nyelvet,ez Európai átlagba nézve ez a legutolsóelőtti hely ahogy emlékszem.

Rögtön jöttek a "nagymagyar" kommentek. Idézem: miért nem tanulnak meg ők magyarul? miért kell nekünk külföldi nyelvet tanulnunk? azt a sok sületlenséget,amit ott olvastam,hát szégyelltem,hogy itt lakom. A Jobbik programja nemhogy visszaszorítaná,de mégtöbb külföldi nyelv-órát biztosíana államilag.


Jobbik program 2014 egyik cikkelye:


√ A korszerű nyelvoktatást és támogatott nyelvvizsgázást. Szomorú képet mutatnak hazánkról az európai orszá-

gokat nyelvismeret szempontjából összehasonlító statisztikák. De nem csak ezek, hanem a diplomájukat a nyelvvizsga

hiánya miatt át nem vehetők tízezres száma is jól mutatja, hogy súlyos gondok vannak ezen a területen. A nyelvtanulás

ne helyesírási szabályok magolását jelentse, hanem olyan mindennapi boldoguláshoz szükséges, beszédcentrikus tudás

átadását, amire a valóban szüksége van a fiataloknak. A Jobbik azt szeretné, hogy legyen minden fiatal számára egy

középfokú C típusú (vagy azzal egyenértékű A és B típusú nyelvvizsga) vizsgadíja államilag finanszírozott. A felsőokta-68

tási intézmények biztosítsanak ingyenes nyelvoktatást a diplomához feltételként megadott nyelvvizsga szintjéig. Számos

európai országhoz hasonlóan legyenek nálunk is több szinkronizálás nélküli film a televízióban, mert ez kimutathatóan

segíti a nyelvtanulást


2014. okt. 4. 19:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10%

"Jobbikosok! Olvastátok a Jobbik programját?"


Nem, nem olvashattuk, ha egyszer nincs neki. Ha megkérnék egy jobbikost, hogy linkelje be a jobbik összes tervezett programját, vagy aktuális programjait, tudod mi lenne a válasza? Az hogy "keresd meg magad mert nekem nincs rá időm."

Sajnos nekem sincs, de ha lenne sem találnám, mert nincs nekik semmilyen programjuk.

2014. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


kb 30 másodperc volt megkeresni.

Egyébként én maximálisan támogatom a nyelvtanítást, nem is értem a 21. században hogy tud valaki úgy boldogulni, hogy a wikipédiának sem tudja az angol változatát elolvasni.

2014. okt. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég vicces, hogy a Jobbiknak nincs programja, mikor gyakorlatilag ez az egyetlen párt, aminek van. Kettővel előttem, te s*gghülye vagy, de nem baj. :)
2014. okt. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elolvastam a programjukat és többnyire tetszett, de lehet hogy még nincs elég gazdasági ismeretem ahhoz hogy megértsem ezeket a dolgokat. Az angol nyelvvel kapcsolatban 9. edikes vagyok, és az angol nekem is gyengén megy, most iratkoztam be +angolra hogy valahogy tudjam lerakni a B2-es nyelvvizsgát. Jó lenne ha még komolyabban tanítanák az iskolákban.
2014. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges amikor egy pártot néhány szavazó alapján ítélnek meg, főleg úgy, hogy DIREKT kiemelik a hülyéket. Ez aztán gerinces és egyenes "szintfelmérés". Én Jobbikos vagyok elolvastam a programból azokat a részeket amik érdekelnek, és ezért is támogatom őket. Egyeseknek az is baj, hogy a Jobbik erőltetné a nyelvtanulást, de csak azért baj, mert jobbosok találták ki. Elég unalmas, hogyha érvekkel vitatkozom egy nem Jobbikossal, akkor bekussol vagy náciz. Ha általánosítanék, erre azt mondanám, hogy ti sem vagytok versenyképesek fejben.
2014. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én elolvastam. A többi olyan pártét is, aki vette a fáradságot, hogy programot írjon. Mert tudnék olyat mondani, akinek 4 éve sem volt, most sem. Amúgy az emberek többsége valóban olyan pártra szavazott, akinek nem ismeri a programját. A jobbikra általában pont azok szavaznak, akik olvasták a programot.

A nyelvtanulás támogatásával is egyetértek, jó irányt tűznek ki, bár lenne még pár fontos teendő a leírtakon kívül is, de kezdetnek nem lenne rossz.

2014. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!