Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Olvastátok a...

Jobbikosok! Olvastátok a Jobbik programját?

Figyelt kérdés

Szinte le merném fogadni,hogy sok Jobbikos még csak el sem olvasta a párt programját. A külföldi nyelvekhez való hozzáállása a Jobbikosoknak tragikus. A múltkor megjelent egy cikk,hogy Mo.-n 22% beszéli folyékonyan az angol nyelvet,ez Európai átlagba nézve ez a legutolsóelőtti hely ahogy emlékszem.

Rögtön jöttek a "nagymagyar" kommentek. Idézem: miért nem tanulnak meg ők magyarul? miért kell nekünk külföldi nyelvet tanulnunk? azt a sok sületlenséget,amit ott olvastam,hát szégyelltem,hogy itt lakom. A Jobbik programja nemhogy visszaszorítaná,de mégtöbb külföldi nyelv-órát biztosíana államilag.


Jobbik program 2014 egyik cikkelye:


√ A korszerű nyelvoktatást és támogatott nyelvvizsgázást. Szomorú képet mutatnak hazánkról az európai orszá-

gokat nyelvismeret szempontjából összehasonlító statisztikák. De nem csak ezek, hanem a diplomájukat a nyelvvizsga

hiánya miatt át nem vehetők tízezres száma is jól mutatja, hogy súlyos gondok vannak ezen a területen. A nyelvtanulás

ne helyesírási szabályok magolását jelentse, hanem olyan mindennapi boldoguláshoz szükséges, beszédcentrikus tudás

átadását, amire a valóban szüksége van a fiataloknak. A Jobbik azt szeretné, hogy legyen minden fiatal számára egy

középfokú C típusú (vagy azzal egyenértékű A és B típusú nyelvvizsga) vizsgadíja államilag finanszírozott. A felsőokta-68

tási intézmények biztosítsanak ingyenes nyelvoktatást a diplomához feltételként megadott nyelvvizsga szintjéig. Számos

európai országhoz hasonlóan legyenek nálunk is több szinkronizálás nélküli film a televízióban, mert ez kimutathatóan

segíti a nyelvtanulást


2014. okt. 4. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
fontos egy idegen nyelv de egy nemzeti radikális párttól nem várhatunk el ilyet, nincs rá szükség :)
2014. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"fontos egy idegen nyelv de egy nemzeti radikális párttól nem várhatunk el ilyet, nincs rá szükség :)"


Mire nincs szükség? idegen nyelvre? mégis hogy akarsz boldogulni,ha elmész külföldre nyaralni? az angol az alapnyelv a világon szinte mindenhol megértik kommunikációs szinten. De a magyart nem.

2014. okt. 4. 19:59
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

A tervezet jó, azt meg h pár hülye mit okoskodott nem kell vele foglalkozni.

Kössz az ingyen reklámot, ez tipikusan az, amibe az ostoba ballibek se tudnak belekötni:)

Szinte látom az arcukat, ahogy fizikai fájdalmat okoz nekik:D

2014. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

A nyelvtanulás nem csak azoknak kell, akik külföldre utaznak.

Hanem idehaza is fontos.

2014. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem is értem. Szerintem a választók nagy többsége, bármilyen pártállású, nem olvassa el a részletes programját a pártjuknak, bevallom, én sem.


Én Jobbik szavazó vagyok, érdekelnek a nyelvek, fontosnak tartom az idegennyelv tudást. Persze vannak ekefejűek a Jobbik háza táján bőven, de ilyet még nem is hallottam, amit idéztél. Azt már támogatnám, hogy idehaza ha lehet ne használjunk idegen szavakat, feliratokat szükségtelenül. Shop, market és társai, ezekre van magyar szó is, védjük a nyelvünket, de attól valaki nem lesz kevésbé magyar ha idegen nyelvet is tud, sőt, történelmi nagyjaink is sok esetben több nyelven is beszéltek. Ha már Jobbik, ott volt Horthy, hat - hét nyelven beszélt.


Ezzel a szinkronizálatlansággal nem értek egészen egyet, mert alaptudás + érdeklődés hiányában nézhetnék én egy japán vagy arab filmet, ettől nem tanulnék meg japánul vagy arabul. TV - ben filmet meg már kevesen néznek a sok reklám miatt, a neten pedig minden lehetőség megtalálható a nyelvtanulásra. A felirat akkor segít, ha valakinek már vannak ismeretei az adott nyelvről.

2014. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem azért szavazok rá, mert szimpatikus a neve. Persze, hogy elolvastam.
2014. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6%
Angolul csak az ostoba ember tanul meg.
2014. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, komolyan az a bajod, hogy a Jobbik jobb külföldi nyelvoktatást szeretne bevezetni? Akik meg "okoskodtak", hogy minek az angol, azokról meg nem hiszem, hogy jó ötlet lenne megítélni egy pártot (végkép, hogy a statisztikát tartalmazó cikk nem is kapcsolódott a Jobbikhoz) bár a hozzászólások amiket idéztél, inkább érződtek cinikusnak, mintsem ostoba, elborult kinyilatkoztatásoknak.
2014. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen,cinikus vagyok,ezt jól látod. De csak azért mert ennyi buta ember van,akik program-ismeret nélkül szavaznak egy pártra.És azt hiszik,itt majd nem lesz más beszéhető nyelv a magyaron kívűl. Én például franciául kommunikálok néhány ismerősömmel a nyelvgyakorlás érdekében,és szóltak már meg minket jobbikosok. Persze a könnyelműségem mellett esélyük se volt megnyerni a vitát. Azért nem kéne átesni egy nemzeti radikálisnak sem a ló másik oldalára.
2014. okt. 4. 21:58
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

"Igen,cinikus vagyok"

Vettük észre.


"De csak azért mert ennyi buta ember van,akik program-ismeret nélkül szavaznak egy pártra."


Eleve nem kell szavazni. Nem értem hogyan hihet bárki is a politikusoknak az elmúlt 25 év láttán.

Nem tökmindegy, mi a programjuk, ha úgyis lopnak, csalnak, hazudnak "reggel, éjjel, meg este", sőt ezzel még büszkélkednek is?


Tudatos választó vagyok -> nem megyek szavazni!


Nem hiszek a mesékben, nem hiszek a politikusoknak,

akármit is ígérjenek!

2014. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!