Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják ilyen sokat a...

Miért utálják ilyen sokat a Fideszt?

Figyelt kérdés
Rezsit csökkentenek, csökken a munkanélküliség, megfingatják a bankokat,emelkednek a bérek,stb.
2014. szept. 25. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Az én rezsim nem csökkent, viszont később forr fel a víz.

Erre munka sincs, csak összeszerelő, meg kisegítő, segédmunkás, meg közmunka.

Én nem vettem fel hitelt, viszont a kormány intézkedéseinek hála, 2x annyiba kerül az adók miatt a számlavezetésem, ami eddig ingyenes volt.

Az én bérem nem emelkedett, az ismerőseimé se.


Na akkor most ki mond igazat?

2014. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Rezsicsökkentés - szép és jó, de ennyivel kevesebb pénzük lesz a szolgáltatóknak fejlesztésekre, és ha majd karbantartásra nem jut pénz akkor te leszel akinél nincs áram.

Csökken a munkanélküliség? Igen, ha a közmunkát munkának vesszük, de a valóságban ez az embernek megalázás, a kormánynak kozmetika a számokkal. Majd ha a tényleges munkahelyek száma nő, akkor gyere vissza.

Megfingatja a bankokat? Arra nem gondoltál hogy a bankok ezt mind RÁD, ügyfélre fogják áthárítani? Pedig ezt a sok bankfingató törvényt te fogod megfizetni, nem a milliárdos banktulaj.

Emelkednek a bérek? Hol? Közszférában a Medgyessy-kormány óra nincs béremelés. Csak a tanároknál, tőlük viszont elvették a cafeteriát, így összességében többen keresnek kevesebbet mint akik többet.

Stb? A Fidesz a szoci kormány ideje alatt azt mondta hogy az rossz kormány akinél 300 forint fölé megy az eutó árfolyama. Most 311...

2014. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Most csak a rossz dolgokat mondom, mivel arra irányul a kérdésed...


-"csökken a munkanélküliség"

Közmunka nem egyenlő munkahely


-"megfingatják a bankokat"

És ha nem vagy devizahiteles, akkor neked miért jó? Annyit fingatták a bankokat, hogy akinek meg betétben van a pénze, már olyan keveset kap, hogy lassan ő fizet a banknak hogy ott tartja :D


-Egyébként a fő ok, hogy rengeteg a mutyizás (lásd: nemzeti dohánybolt, Közgép, stb...).


-A stílusuk olyan, hogy gondolnak egyet, és a 2/3-dal átgondolatlanul megszavaznak bármit. Lásd: nyugdíjpénztárak, alkotmánybíróság jogköre...


-Egész EU utál minket. Nem azt mondom hogy az EU-nak mindig igaza van, de Orbán se nem européer, se nem euroszkeptikus, csak szájhős, akit senki nem vesz komolyan külföldön.

2014. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Igazuk van az előzőeknek.

A rezsi csökkentés csak parasztvakítás, és rövidesen megisszuk a levét, ha a karbantartásra, fejlesztésre nem lesz pénzük a szolgáltatóknak.

Az Alföld déli részén élek. Eddig is alig volt munkalehetőség. Most viszont egymás után szűnnek meg a munkahelyek, és egyre többen mennek külföldre, hogy meg tudjanak élni.

A bankok terrorizálása pedig rövidesen komoly károkat okoz az országnak.

A fizetések nem emelkednek. Sőt! Sok ismerősömnek az egykulcsos adó miatt csökkent a fizetése 10-15.000.- Ft-tal. Ami az eddig 10-120.000.- mellett komoly érvágás.

Ez még csak a jéghegy csúcsa.

2014. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

2,5 éve nincs állásom diplomával, nyelvtudással. És legalább 10 ilyen barátom van, akiknek szintén nincs. A többi haver már külföldön van.(mert ők sem tudta itthon elhelyezkedni és megunták)

Ebből következően a bérem nem emelkedett, mert nincs, a rezsimet meg nem tudom befizetni, mindegy, h havi 40 vagy 45eFt, mert nincs miből.


De dec-ben én is megyek Ausztriába.

2014. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
A múltkor egy gáz szolgáltatónál dolgozó ember részletesen leírta hogy miért nem igaz hogy később forr fel a víz. Ez egyszerű kitaláció mint mondta. A fejlesztések elmaradásáról meg annyit hogy a villanyoszlopkból ki látszik a vas mert az oszlop már szét málik de a kutyát nem érdekelte eddig se és ezután se fogja ha van r.csökkentés ha nincs. Ha annyira akarnak fejleszteni miért nem cserélték már ki réges régen?
2014. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem kérdező, ez nem igaz.

De nem hibáztatlak. Aki valamilyen okból kifolyólag csak a tévéből tud tájékozódni az persze, hogy ilyeneket mond.

Ellenben én és nagyon sokan mások, járunk vásárolni, van legalább egy dolgozó ismerősünk, fizetünk rezsit és adókat, járunk az orvoshoz, van legalább egy iskolába járó ismerősünk stb.

Ezekből a tapasztalatokból amit saját magunk vagy ismerőseink által szerzünk le tudjuk vonni a következtetést.

Ezért vagyunk annyira ellenszenvesek a Fidesszel.

2014. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

"Az én rezsim nem csökkent, viszont később forr fel a víz."


Először is történt rezsicsökkentés. Ez tény. Ha 1-2-3 forinttal is, de hogy olcsóbb, az biztos. Az, hogy kitörölheted vele a segged, az más kérdés.


Másodszor pedig a fidesznek semmi köze ahhoz, hogy felforr-e a víz vagy sem. Miért példálózol ezzel? Nézettesd meg a kályhádat, vagy vegyél újat, de az áramerősség és a víz forráspontja még nem függ a fiesztől. Így hát ha neked később forr fel a vized, akkor később forrna fel akkor is, ha az lenne hatalmon, aki dús gazdaggá tenné az országot.


"Erre munka sincs, csak összeszerelő, meg kisegítő, segédmunkás, meg közmunka."


De legalább ezek vannak. A gond ott kezdődik, hogy nem fizetnek érte normálisan. De azért havi 40 ezerért nem olyan rossz egy csoport falusival lent söpörni a szemetet. Ők legalább tesznek a rendért.


"Én nem vettem fel hitelt, viszont a kormány intézkedéseinek hála, 2x annyiba kerül az adók miatt a számlavezetésem, ami eddig ingyenes volt."


Érdekes, mások a kocsit vezetik te meg a számládat? Mit kell azon vezetni? Tudtommal az, hogy számlát kapjunk még ingyenes, és nem kell külön azért is adót fizetünk, hogy a megkapott számlákat 2 napig magunknál tartottuk. És mivel a rezsi nem hogy emelkedett, hanem csökkent, ezért ebből következik, hogy az emelkedő számláidnak az oka te magad vagy. Fürödj kevesebbet, és ne használ annyi áramot.


"Az én bérem nem emelkedett, az ismerőseimé se."


Valóban, az enyém, és az ismerőseim bére sem emelkedett.


"Na akkor most ki mond igazat?"


Nem tudom, de a te állításaidban voltak igaz dolgok, és voltak olyanok is, amiket azért nem kéne másra ráfogni. Főleg ha a saját hibád.


Szarnak tartod a fideszt, de azért tegyél is érte, hogy ne kelljen éhezned.

2014. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
mert kormányon van ! a vezetpt mindíg szidják
2014. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
bevezetek egy rakás adót a te zsebedre, megszüntetek egy rakás szociális elátást a te zsebedre, totál hü'ének néznek téged tök jogoaűsan mert beveszed a rezsi csökentés földre szórt apró pénzét amire urasz mmint a középkori parasztok
2014. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!