Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ország jó irányba halad!...

Az ország jó irányba halad! Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

A városomban visszaszorult a bűnözés 2010 óta, a rendőrség sokkal összetettebben végzi a munkáját. Az emberek nem vásárolnak össze vissza mindent,merthogy a szomszédnakis az van,nekem is kell,mert megtanulták,hogy nem érdemes szórakozni a svájci frankal. Bár most mindenki sír,és a kormánytól várja a megváltást,de ha rajtam múlna,eszembe nem jutna segíteni rajtuk. Oldják meg a problémájukat,ha aláírtak egy papírt,akkor fizessék,hiszen világosan rögzítve volt a szerződésben,hogy az árfolyam ingadozhat. Ja,hogy nem tetszettek elolvasni?? nehogymár a bank,és a kormány oldja meg a problémájukat! legközelebb okosabbak lesznek.

A foglalkoztatottság nőtt,igaz ez annak is betudható,hogy rengeteg ember ment külföldre,de mostanában sok ismerősöm el tudott helyezkedni olyan helyre,ahol legalább megkeres nettóba 90-100-ami nem sook,de jobb,mintha közmunkán lenne. Ami nem tetszik,hogy kevés magyar gyár épül,és sok külföldi gyár jön be,munkát adni.


2014. szept. 23. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak lassan.
2014. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A lehető legrosszabb irányba halad. A foglalkoztatottság NEM nőtt, csak a munkanélküliség magasabb. A közmunka NEM foglalkoztatottság. A netto 80-90 pedig a megélhetéshez nagyon kevés. Ezt nem nevezném "eredménynek.
2014. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 2


A Központi Statisztikai Hivatal adatai is igazolják a magasabb foglalkoztatottságot. De 4 év alatt nem lehet sz**rkupacból fellegvárat építeni... :/

2014. szept. 23. 20:39
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

A falumban már évek óta nem történt bűntény, így ehhez nem tudok hozzászólni. Ami volt, az is "csak" gyilkossági kísérlet, mert valaki többet ivott a keleténél.


Az egészségügy nagyon pocsék állapotban van, alig vannak orvosok és ők is vagy túlterheltek, vagy szarnak a világra és dilettánsok. A kórházak állapota kielégítő, de az nem a kormánynak, hanem az EU-nak köszönhető.


Oktatás katasztrofális állapotban van, nem is érdemes több szót fecsérelni rá.


A devizahiteles történet meg úgy néz ki, hogy lenyúlták a pénzt a bankok, viszont megindultak a perek, amiket megnyertek volna az emberek. Ez így nem jó, gondolták és gyorsan kitaláltak valamit. Ez lett a mentőcsomag. Horvátországban konkrétan a felvételkori árfolyamon kell törleszteni a devizahitelt, ami itt szóba sem jöhetett. A másik, hogy te szidod a devizahiteleseket, de akkor is ekkora szád volt, amikor az előtörlesztés lehetséges volt 180 forintos árfolyamon? Sőt, a mostani adósmentő csomaggal a legjobban bizonyos politikusok járnak... milliókat kaszálnak rajta. Nem mellesleg az, hogy sok ember adósságcsapdába került nagyon negatívan érinti a magyar gazdaságot. Nincs egyszerűen fogyasztás...


A nettó 90-100k még a medián átlagbért sem éri el, ami arra elég csak, hogy ne haljon éhen. Nagyon sokan kimentek, ahogy te is mondtad és ők már ott fizetik a TB-t, a nyugdíjat és az egyéb adókat. Ez nekünk nem jó, remélem vágod, hogy miért nem.


Nem tetszik, hogy sok a külföldi gyár? Talán ha lenne belső fogyasztás és nem éhbért keresnének az emberek, épülnének magyar gyárak is...


A magasabb foglalkoztatottság pont a sok kivándorló és közmunkás miatt alakult úgy. Nem kell komolyan venni és remélem, hogy te egy 18 éven aluli polgár vagy, aki még csak most ismerkedik a prolitikával.

2014. szept. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hollófernyiges ***** válasza:

Szóval direkt jó, hogy csóró a nép mert nem szórja fölöslegesen a pénzt. Igaz, hogy attól jobb a foglalkoztatási statisztika, mert kimegy mindenki Londonba, meg mert a munkanélkülieket átsorolták közmunkásnak, de azért az ország jó irányba megy. Ami a bűnözést illeti:

[link]

"A bűncselekmények száma 2010-ben 428 ezer volt, 2011-ben 451 371 bűntettet, 2012-ben 472 236-ot, tavaly pedig 358 ezret regisztráltak" és kiderül, hogy az a 358 valójában 439 ezer, csak trükköztek a statisztikával.

Átgondoltad te ezt?

2014. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Igen jó irányba halad az ország. Az értelmesebbje elmenekül, az alja felfalja egymást otthon. Végül több lesz a roma, mint a magyar és eltűnik a süllyesztőbe, ez a szemét népség. Én örülök neki.
2014. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nőtt a foglalkoztatottság! Havi 47 ezerért közmunkásoknak!
2014. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Látom te se értesz a gazdasághoz semmit kérdező, vagy egy tini vagy akinek a se***ét is csak azért tudja kitörölni wc után mert a szülei vesznek Wc papírt, vagy csak egy szerencsés flótás, akinek éppen most még megy a szekér.


Én nem foglak téged csesztetni, azt megteszik helyettem mások is, én csak annyit akarnék hozzátenni, mint a kedves 3-4 írta, hogy ha az emberek adócsapdában vannak, mert hülyék voltak (állításod szerint), annak MI A DUPLÁJÁT FOGJUK MEGSZÍVNI! később, mert ha az embernek nincs pénze rendesen ételre se, sok helyen már melegvíz sincs, akkor majd szerinted vesznek luxuscikkeket? NEM! Ha nem vesznek luxuscikket, nem pörög a forint, ha pedig nem pörög akkor a gazdaság hanyatlani kezd, ha hanyatlani kezd akkor jön az infláció majd pedig észreveszed, hogy a 1 kg kenyér 500 forint, pont azért, mert a 10 milliós országból nagyából 6 millióan csak ételt és évente kb 1-2x ruhát vesznek.


Nincs telefonjuk, internetje is egyre kevesebb embernek van, a kaja, különösen az olcsó párizsis dolgok pedig nem fogják a gazdaságot pörgetni, főleg, hogy csak ennek az országnak van forintja, szóval ez még nem is az euro, hogy most lehúzzuk de a többi nagykutya kisegít és visszahúzza.


Majd meglátod pár év múlva, a gazdaságban az a szép, hogy bár lassú folyamat, de még 1 generáció alatt beteljesíti a következményeit, ha nem figyelünk oda rá.

2014. szept. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Melyik városról van szó? Debrecen? Győr? Budapest? Tatabánya? Székesfehérvár?


Szerintem itt vége is a sornak.


A ksh meg nem hoz le mediánbért, nem hozza le, hogy mennyien dolgoznak közmunkán, addig nem érdemes elhinni a foglalkoztatottságot.

Másrészt a munkába visszavezetést se hidd el, mert nekem 5 hónapos fix szerződéseket nyomtak az orrom alá, amiből sehogy nem lehetett kilépni, még azzal se, ha találok munkát közben. Már ha van kedved munkát keresni 8.5 óra után, mikor kint vagy a tisza partján a szúnyogok között az árokban a mocsokban 35 fokban. Merthogy nálunk ez volt a közmunka, amit visszautasítottam.

2014. szept. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi ez a sok földtől elrugaszkodott fogyatékos kérdés ma. Esküszöm ennyi hülyeséget egymás után még nem olvastam. Még szerencse, hogy vannak páran, akik nem nyelik be a szöveget.


Hiába sok az a 2 millió agyhalott.

2014. szept. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!