Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Történelmi jelentőségű a...

"Történelmi jelentőségű a bankok elszámoltatása. " Csak szerintem gerinctelenség ezzel kampányolni?

Figyelt kérdés
Most egyértelműen csak azért van kiplakátolva ezzel a város mert önkormányzati választások lesznek, sok ember utálja a bankokat mert nem érti a működésüket(nem akarom a bankokat védeni, ők is szoktak hibázni, csak az átlagról beszélek), és most a kormány szeretne ezek az emberek mellé állni, holott az Orbán kormány alatt 1998-2002-ig vették fel az emberek a rengeteg devizahitelt, Orbán azzl tukmálta az emberekre a hitelt, hogy "Három szoba, három gyerek, négy kerék", és nem hiszem, hogy a bankok olyan jól jártak ezzel, mert azt hiszem 4 ki is akar vonulni (sok embernek az a tévképzete van, hogy ezzel jól megszedték magukat a bankok, hát nem :D), persze az állam meg örül mert rá tudja tenni a kezét ezekre a bankokra, mint ahogy azt az MKB-nál is tette, aztán ők szabják meg mire lesz hitelezés, akár stadionépítésre is vagy bármire. :) Vannak olyan buták az emberek, hogy ezt beveszik?

2014. szept. 16. 19:32
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
Hát benézted, baloldali vagyok, előző kommentemben reagáltam a fedezetre, igen érdekelt volna a fedezet a kérdezőtől, de válaszolni nem tudott rá. Rám fogta, hogy odavagyok Orbánért, hát nem, de annyira elvakult se vagyok, hogy olyan dolgokat állítsak, ami nem igaz.
2014. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

36.

A cinkes te vagy, a fedezetről a kérdés a válság miatt került szóba, amit bemásoltam az rávilágít, hogy mi is lehetett okozója a válságnak, de érdemben körülbelül olyan válaszokat, sértéseket mondasz mint a kérdező, szóval inkább érvekkel, mint sértésekkel bocsi.

2014. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
de ügye tudod, hogy te a hitelfedezetéről kérdezted őt és te most idemásoltad a pénz fedezetét? kb. tök hülyeséget beszéltél :)
2014. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
Jól van én nem vitatkozok veled tovább, mert tök felesleges, és ezt tanácsolom a kérdezőnek is, nyilván azok közé tartozol akik szerint a rócsildok kezében van az MNB és ő nekik fizetjük az államadósságot, közben chemtraillal mérgezik a föld lakosságát, ilyen embereknek tök mindegy milyen érveket hozol, nem engednek hülye tévképzeteikből.
2014. szept. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
Drága, értelmesen olvasd már el és értelmezd. Benne van a válasz a világválság egyik kiváltó okának, ha nem érted nem tudom már szebben leírni.
2014. szept. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
te nem írtál semmit, csak idemásoltál egy hülyeséget :)
2014. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Ha te nem tudod értelmezni, akkor ne én legyek már a hibás. Egyszerűbben, nem volt tényleges fedezet ezért, mint egy lufi durrant, a bankok ezt tudták, mégis tovább folytatták ezeknek a csomagoknak az értékesítését. Még egyszerűbben, esetleg rajzoljam.
2014. szept. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
87%

:DDDDD Sírjak vagy nevessek? Te idemásoltad, hogy a jegybank fedezetlen pénzt nyom, utána írod, hogy a bankok fedezetlen pénzt hiteleznek azért lett válság. Most akkor döntsd már el melyik a fedezetlen, vagy csak idemásolsz valamit amit nem is értesz? Mert nagyon úgy tűnik. De segítek.

Jegybanki pénzteremtés:

a) hitelt nyújt a kereskedelmi bankoknak:

- direkt módon: jegybanki számláján hitelösszeg jóváírása

- indirekt módon: értékpapír vásárlással

 váltó viszontleszámítolással: a kereskedelmi banknál lévőváltókat megvásárolja egy csökkentett áron

 repo ügylettel: jegybank értékpapírt vesz a kereskedelmi banktól, és megállapodnak, hogy a kereskedelmi bank egy későbbi időpontban visszavásárolja azt egy ma meghatározott áron.

b)valuta, deviza, aranyvásárlása kereskedelmi bankoktól

b. valuta, deviza vásárlással


Kereskedelmi bankok pénzteremtését meghatározza:

1. készpénz mennyiség -> jegybanki pénzteremtés

2. kötelezőtartalékráta nagysága


Kereskedelmi bankok pénzteremtésének KORLÁTJA:

csak annyi számlapénzt teremthet, hogy

- mindig képes legyen készpénzre váltani a számlapénzt

- mindig fenntartsa a jegybanknál kötelezően elhelyezendő tartalék szintjét

Kereskedelmi bankok pénzteremtését meghatározza:

1. készpénz mennyiség, jegybanki pénzteremtés

2. kötelező tartalékráta nagysága

A kereskedelmi banki pénzteremtést meg már leírta a kérdező. De nem emiatt lett a válság, hanem az amerikai ingatlanlufi miatt, meg a túl magas hitelkihelyezés miatt, szóval ebben is a kérdezőnek volt igaza.


Tisztában vagy te a jegybank és a kereskedelmi bank közti különbséggel? Mert nagyon kevered.

2014. szept. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 MolotovPunk ***** válasza:

Srácok.Világválság ide vagy oda.Egy valami észrevehető,hogy gyakorlatilag 2000 körül kezdett süllyedni lefele az ország hirtelen fidesz kormány alatt és ez a deviza hitel dolog is akkor tájban kezdődött,a többi kormány meg vitte tovább...

(Viszont akkori években még nem is volt válság.)

Mellesleg attól,hogy most bankokat próbálnak államosítani,nem biztos,hogy jó lesz ez később az ország helyzetére nézve...

2014. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
56%

Így van, ez kb. olyan mintha elvágnám valaki torkát, utána meg azzal kampányolnék, hogy el lesznek számoltatva a késgyártók a gyilkosság miatt.

De hát a politikusok sose a gerincességükről voltak híresek, és az nyílt titok, hogy a hazudáshoz, az emberek manipulálásához és félrevezetéséhet érteniük kell, és ahogy itt nézem a kommenteket úgy látom, hogy ez pár embernél sikerült is.

2014. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!