Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan gyenge az LMP?

Miért olyan gyenge az LMP?

Figyelt kérdés
Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP, Együtt-2014, PM, Magyarország, EU

2014. szept. 16. 12:03
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Én szerintem a gyengeségük oka, a gyenge kommunikációs és a gyenge "reklám", vagyis az hogy nincs egyetlen nagy támogatója sem. Igazság szerinte követem a politikát, de úgy istenigazán csak a közelmúltban értettem meg az LMP-t. én is egy libsi balos pártnak tartottam, meg ezt már én is halottam hogy ex-SZDSZ és letudtam ennyivel.


Aztán egyre jobban figyeltem erre a Schiffer gyerekre, meg a Bernadett csájére, aztán re kellett jönnöm hogy ezek az mondják ami én is szeretnék.


1. Társadalmi egyenlőtlensége (ezt a Fidesz szájából sosem halhatta senki, mindig is az egykulcsos adó, és családi adókedvezmény volt a favorit - lássuk be folyamatosan gyorsulva növeli a társadalmi egyenlőtlenséget)

2. Erős állami szereplávalást a piacon

3. Nem privatizálni, hanem fejleszteni az állami vállalatokat. Elsősorban általában a tömegközlekedési és energetikai cégekről szoktak beszélni.

4. Több kulcsos adórendszert

5. Alacsony jövedelmi adóztatást

6. Vidéknek megélhetést adni, hogy ne haljanak ki a falvak, Ausztriában pl. miért jó falun lakni. Magyarországon meg miért nem? elmész Ausztriába egy kis faluba ahol pl. csak pár százan laknak, napelem minden ház tetején, zöld mindenhol, barátságos tiszta környezet/emberek. menj el egy magyar faluba....

7. legyen nagyon sok "gyenge kicsi", a mostani néhány nagyon erős helyett és ez mindenre igaz. legyen szó energetikáról, legyen szó élelmiszeriparról ez mindenre igaz - mert a mostani állapot káros gazdaságilag, társadalmilag, környezetileg (a pazarló nagyüzemeknek csak azért éri meg akár több ezer kilométert szállítani bármit is mert az exportpiacon tönkretett a kisvállalkozásokat/kisgazdaságokat.

8. Fejlődni és ha elég erősek leszünk bevezetni az Eurót

2014. szept. 16. 17:58
 22/30 A kérdező kommentje:

:)


*1. Társadalmi egyenlőtlenséget jelentősen csökkenteni...

2014. szept. 16. 17:59
 23/30 A kérdező kommentje:

na persze kihagytam egy csomó dolgot, pl. hogy Magyarországon már apolitikustól azt sem szabad elhinni amit kérdez, és itt mindenki bort iszik és vizet prédikál, de én adnék egy 4évet az LMP-nek megnézném mihez kezd vele, de félek nem lenne semmi változás. Magyarország csapdában van, és ha reálisan nézzük akkor nincs kiút, itt belátható időn belül nem lesz változás. Az maradt hogy itt hagyod kishazánkat és diplomával mész mosogatni....


De azért ezt ajánlom mindenkinek, azt a párpercet megéri rászánni:


[link]


[link]

2014. szept. 16. 18:16
 24/30 A kérdező kommentje:

LOL


Amerikában azért nem mondják a pártokra hogy nacionalista, mert minden párt az, és ezzel nem mondanak semmit. Minden harmadik házon ott a zászló, nem csak a köztereken. Az "Délieknél" pedig minden harmadikon a konföderáció zászlaja, és saját államéke... Minden katona nemzeti hős, és valóban ez nem csak közhely, ott a katonákat olyan tisztelet övezi hogy az átlag ember is képletese pirosszőnyeget terít eléjük. Ők védik Amerikát, ők védik-szolgálják a nagy és dicső hazát.... :)

2014. szept. 16. 18:31
 25/30 anonim ***** válasza:

19/22 kommentelő:


Látod, most is tanubizonyságát tetted annak, hogy nem tudod mit jelent magyarnak lenni és még a szövegértelmezéssel is gondjaid vannak.

Egy árva szóval sem írtam, hogy az a kívánalmam, minden házon nyolc zászló legyen, vagy mindenhol Trianon-emlékmű, sőt, épp azt fejtegettem, hogy a magyarság nem (elsősorba) a külsőségekben nyilvánul meg.


Pont te vagy a megtestesült fekete-fehér (abból is inkább a sötét) szélsőség, mert szerinted a nemzeti érzelem kimerül a külsőségekben.


Lehet csűrni csavarni, nem ragozom tovább, mert látom egy árva szót nem értettél abból, amit leírtam.



Így utoljára játszunk valamit. Két szót helyettesítek be, nézzük a reakciót:


"Nem akar valaki minden utcában izraeli zászlót látni, és holokauszt-emlékművet és menórát látni"


----> rasszista, fasiszta, antiszemita, trappista, masiniszta"


Na, hogy tetszik? :P

2014. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"19-es, látom belőled is hiányzik a nemzeti érzület, mert fogalmad sincs, mit jelent magyarnak lenni.

Lehet, hogy te jól eldagonyázol az internacionalista, gyökér nélküli kozmopoliták táborában, de nehogy már az legyen a mérce, ki tud nagyobbat rúgni a magyarságba."


Ne haragúdj, de az lmp pontosan mivel rugott bele a magyarságba?


Az ilyen embereknek ajánlanám megtapasztalni kicsit mondjuk a Ceusescu érát. Talán jobban értékelnék azt a környezetet, amiben élnek.

2014. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Vannak olyan kritikus pontok, amik meggyilkolnak egy pártot. Az LMP szinte az összes ilyen ponton rossz válaszokat ad.
2014. szept. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mondjuk az önmagában is lendítene rajtuk valamennyit, ha Schiffer abbahagyná a blogolást. :D
2014. szept. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ezt az amerikában a katona nemzeti hős szövegre ne nagyon vegyél mérget, ott ez az egyik legalacsonyabb elismertségű foglalkozás. A tiszti akadémiákat leszámítva, kb az megy katonának, aki sehová sem kell.

Ahol valamennyire még számít a katonai pálya, az európa, ott is csak azért, mert korábban a nemesség egyik tipikus elhelyezkedési lehetősége volt. Amerikának ilyen nincs.

2014. szept. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Hát én ezt pont fordítva tudom, mi itt Európában el sem tudjuk képzelni és igazából meg se tudjuk érteni hogy amcsiban hogy és miért övezi ekkora tisztelet a katonákat. Magyarországon pl. elképzelhetetlen annak még csak töredéke is, és igazából szerintem nem is baj....
2014. szept. 22. 14:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!