Egyetértetek azzal hogy idén pont 100 éve van rossz pályán az ország?
Nos ha én mondhatom ezt,akkor 1-szer a tatárjárástól a Mohácsi vészig terjedő időszak volt eléggé érdekesen ellentmondásos,2.-szor pedig a Mohácsi vész és a Kiegyezés közötti időszak érdemes ebből a szempontból a vitára,a vizsgálódásra.
Véleményem szerint, jobb lett volna ha akkkor nem egyezünk ki az osztrákokkal,bár kérdéses,hogy ennek akkor mennyi esélye lehetettvolna,mert"rosszabb?"esetben jött volna az osztrák fennhatóság helyett egy orosz fennhatóság,s azt tudhatjuk,hogy már akkor azok a nemzetek,akik orosz fennhatóság alatt éltek,azok bizony nem jártak jobban mint mi,sőt talán inkább még rosszabbul!
Inkább azon kellene agyalni,hogy végre hogyan állíthatnánk a jó pályára az országot ennyi kipróbált mondhatni rossz út után!!!
EGY AZOMBAN HOLTBIZTOS? HOGY AZ1919-20-ÉVI TRIANONI "BÉKESZERZŐDÉS"ÉS,AZ AZT RESTAURÁLÓ 1947-ES PÁRIZSI"BÉKESZERZŐDÉS",S A JALTAI-EGYEZMÉNY NEM TETT JÓT MAGYARORSZÁGNAK!!!
EZEKNEK A MÁIG HATÓ KÖVETKEZMÉNYEIT(IS)NYÖGJÜK,S FOGJÁK NYÖGNI MÉG AZ UTÁNUNK JÖVŐ GENERÁCIÓK IS,ATTÓL TARTOK!!!
Voltak az országnak nagy lehetőségei (én az 500 éves rossz útban hiszek), Mátyás megoldhatta volna az utódlást. Mohácsnál választhattak volna jobb stratégiát (amit becsületes vereséggel meg lehetett volna úszni), 1848-ban volt lehetőség Bécs elfoglalására...
A kiegyezés után a XX. század elejére kialakult egy komoly műszaki-tudományos fejlődés.
*Jendrasik motor az "elnyűhetetlen" előkamrás diesel motorok prororipusa
*A Jendrasik CsM-1 gázturbina a ma is használatos tervezési elveket vonultatta fel
*A transzformátor és a korszerű villamos hálózat
*A Kandó-Verebély vontatási rendszert nálunk 1932-től "Európában" az 1960-as évektől használják
Az itt felsorolt (és fel nem sorolt), a maguk idejében fel nem ismert fontosságú találmányok más útra terelhették volna az ország technikai fejlődését. (Az a módszer is magyar találmány, amivel a korszerű motorvezérlések a főtengely szöggyorsulását mérik)
1990 környékén nagy lehetőségei voltak az országnak, amivel (előre látható módon) a politikusaink nem éltek.
Az EU csatlakozásból is lehetett volna kevésbé rosszul kijönni (arra már gondolni sem merek, hogy mit lehetett volna elérni, ha a csatlakozó országok egyeztetik a tárgyalási stratégiájukat)
Az azonban látszik, hogy 1848 utáni kiegyezés és az 1956 utáni Új Gazdasági Mechanizmus rövid időre a korábbinál jobb irányba vitte az országot
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!