Bedőltetek a kormány adócsökkentési trükkjének?
Én először igen!Hű tök jó ,felemelte az alsó sávhatárt és még 1%-ot csökkentett is,na meg megemelte az adójóváírás határát és összegét.Király!!!Aztán elkezdtem számolni,persze miután eszembe jutott a szuper bruttósítás!
És máris nem örültem!Kiderült hogy kevesebbet kapunk majd mint eddig!!Mi például 1074 ft-tal.Ez nagyon komoly,így akarják maguk mellé állítani a sok kis embert.Sajnos nem mindenki számolja ki hogy menyit is fog kapni "adócsökkentés után"!!Azt tudom hogy el sem megyünk szavazni,MINEK!!!!!
Nekem nem az jön ki, amit levezettél.
Arra az értékre a régi szabály szerint már nem jár teljes összegű adójóváírás, mivel az éves szinten 1 250 000 Ft feletti jövedelem arányában csökkenteni kell.
Az új adórendszer szerint viszont 3 100 000 szuperbruttóig jár a teljes adójóváírás.
Tehát senki sem fog rosszabbul járni.
Matekoljatok nyugodtan, de értelme nincs, hiszen csak a teljes átalakítás jelenthet megoldást.
Hogy lehet elhinni, hogy lesz adócsökkentés?
Nagy baj van az emberek fejével, komolyan mondom!
Hogy lehet adót csökkenteni?
1, Ha kevesebb bevétellel akarod üzemeltetni az államháztartást.
Az az, ha nem osztasz vissza annyit, (a, )és elvonsz a szolgáltatásoktól amik most is forrás hiányosak, és bár a rendszerek átalakításával valamennyit meg lehetne takarítani, de ahoz befektetésekre lenne szükség, és nem járna nagy megtakarításokkal.
Vagy privatizálsz, de akkor úgy vonsz el jövedelmeket a társadalomtól hogy nem adóztatsz csak épp a bevételeidből bizonyos feladatok finanszírozását áthárítasz, ( az az csak adóztatsz)
(b, ) Elvonsz a szoc és egyéb rendszerekből, ami fogyasztás csökkenést jelent.
2, Ha növeled a bevételeket adóalap szélesítéssel. (a, ) Megszünteted a kiváltságos helyzeteket ezzel versenyhelyzetet teremtesz. (b, ) Vagyon alapú adókat rósz ki, a munkát terhelő helyet.
(c, ) Az így versenyképessé vált szektorokat, ellenőrzéssel és fenyegetettséggel adóalap szélesítésű bázisként bevonod a fehér szférába.
Mi a cél?
Hogy lehetőleg 0% államháztartási hiány mellett, a közszolgáltatások megtartásával, a szoc és nyugdíj rendszer fenntartása mellett, a gazdaság leépülése nélkül. A fogyasztás emelkedéséből és a kifehéredésből fakadóan a mennyiségi helyett a szélesebb alapból finanszírozzunk.
Tanulság!
Amíg az adó terhek a duális gazdaságot szolgálják, addig lehetetlen hiszen minden intézkedés a rendszer egyik ágának a versenyhátrányát növelné ami kizárja a kifehéredést, hiszen nem hogy többet fizetnének hanem beadják az engedélyt, csökken a fogyasztás stb.
Megoldás!
Egyidejű átalakítás, amiben a folyamatok egymást erősítik.
(1) Aki segélyt kap az ne vállalhasson munkát feketén. ( vagy mondjon le a segélyről)
(2) A nyugdíjak szerkezetének lassú átalakítsa ( kompenzációs) Felülvizsgálatok, korhatár kitolás, köztisztviselők korhatárának 55 év és 55-től 65% nyugdíj ami a tényleges elérése emelkedik 100%ra.
(3 ) Családi adózás bevezetése ( hiszen a fogyasztásban is többet adóznak)
(4 ) A szja marginális kulcsainak reális elhelyezése és mértéke a jövedelmeket tekintve.
(5 ) Vagyoni jellegű adók ( ingatlan 1. lakás 50mill, minden további 25 mill, 10mill feletti autó, Off-shore adó.
(6 ) Egészségügy, a rendszerek teljes szétválasztása, háziorvosi, sürgősségi, járó beteg szakrendelés, szűrés, kórházi, és rehab, mindent a helyén kezelve és finanszírozva.
A gyógyszerek és gyógyászati eszközök listájának eltörlés ( verseny) és közbeszerzés szerű ellenőrzése, Preferált alapon. Magán intézmények megjelenése az ellátásban. ( nem biztosító)
(7 ) A munkatörvénykönyv átalakítása, nagyobb érdekérvényesítés a munkavállalók esetében és több munkavállaló alkalmazása az „agyon” dolgoztatás helyet.
( 8 ) A vállalkozások számra teljesen azonos feltételek, adó vagy támogatás esetén, akár külföldi vagy magyar akár mikro vagy multi. Ez vonatkozik a gazdaság a kereskedelem és a mezőgazdaságra is.
(9) A támogatások átalakítása, a profit orientációról, a nemzetgazdaság hosszabb távú érdekeit és fejlődését szemelőt tartva. Prioritás, munkahely teremtés, eu támogatások kiaknázhatósága a kis és közép szférában, gazdasági szinergiák multiplikátor hatások megjelenése,
( 10) A redisztribúció 40% ra szorítása.
( 11) 3 éves költségvetés, és még utána is 2×2 éves, ami lehetőséget ad a változások eredményeinek nem egyoldalú értékelhetőségére.
A cél egy öngerjesztő folyamat, a fogyasztás nem direkt célú növelése.
2-3 év alatt a mai nettó 120 átlag akár 150-160 is lehetne, még így is hogy válság van, és a 4 évtől már a nyugdíjakat is lehetne emelni. ( eladósodás nélkül)
Váóóóó!Neked kéne ott
ülnöd a parlamentbe!:-)))))
Vaóó!!
Ezzel együtt a "kevesebbet kapunk kézhez, mint tavaly" még mindig csak egy nagyvárosi legenda.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!