Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lehetséges?

Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Olvastam arról, hogy egy hatalmas válság lesz a következő 10-20 évben.


Valami olyasmit írtak, (sajnos nem találom a cikket, szóval ha valami nem pontos azért elnézést) hogy:


- a világ pénzeinek 97% csak virtuálisan létezik, nincs

utána fedezet.

- Amerika állam adóssága 16,7 ezermilliárd dollár és ennek

több mint felével Kína rendelkezik, ha Kína benyújtja a

számlát, az káoszhoz vezethet.

- A világ vagyonának több mint 90%-val mindössze az

emberek kevesebb, mint 10%-a rendelkezik.

- Illetve mondtak még érdekes dolgokat, de azokra már nem

emlékszem.


Ez igaz? Lehet nagy baj, ha igen, akkor érdemes felkészülni rá valahogy?


Régebben néztem a túlélési praktikákat, hülyének tartottam őket, de már kezdem azt hinni, hogy ők csinálják jól. Persze nem az, aki 200 ezer dolcsis bunkert épít a kertbe, de az hogy felhalmoz ételt, italt, gyógyszert, fegyvert, lőszert stb az nagyon is logikusnak hangzik.



2014. szept. 4. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így igaz.
2014. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyit javítanék rajta, hogy a világ vagyonának 90%-a 1% kezében van.


Ezért is élnek sokan rosszul, ezért is vannak a válságok. Ha az az 1% csak a felét szétszórná a világban, nyerne a kapitalizmus megint 50 évet. Csak hát tudjátok..kik..

2014. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A pénzek nagy része tényleg virtuálisan létezik csak, de ezzel nincs is semmi gond. Gondolom kérdező neked is van bankszámlán valamennyi megtakarításod, az is virtuális pénz.

2. Kína nem tudja csak úgy "benyújtani a számlát", az adósság valójában kötvény, amely meghatározott időre szól, ez nem úgy megy, hogy a hitelező bármikor odamegy és követeli a pénzét.

3. Ezt a 90-10 összefüggést rengeteg helyen hallottam már én is, persze más számokkal, mindig változtatják. Ettől persze még igaz lehet, de szerintem ez önmagában nem jelent semmit, se jót, se rosszat.

2014. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez már most is létezik. Az a baj, hogy ezek mellé még átmossák az emberek agyát és egy rabszolgaságon alapuló, sátánista illúzió világot építenek. Az egyetlen kiút az összefogás ez ellen csak ugye aki ezeket leírja vagy kimondja, harcol ezek az elnyomó emberek ellen az elmebeteg, idióta, tanulatlan és műveletlen természetesen.
2014. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóló jól összefoglalta, így igaz ahogy leírtad. Ha az ember megmondja az igazat, segíteni szeretne, akkor elmebetegnek titulálják, én azt hiszem ezen a társadalmon már nem lehet segíteni, a legtöbb ember jól érzi magát a boldog tudatlanság állapotában.
2014. szept. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!