Van olyan aki az ukránoknak szurkol?
Hát, én biztos, hogy nem.
Magyarellenesek, a kormányuk meg a nép is.
Felőlem az oroszok egész Ukrajnát elvihetik, csak hagyják békén az ottani magyarokat, ne tiltsák be a nyelvüket, ne szüntessék meg a nemzetiségi iskoláikat.
Hát én elismerem, hogy mindkét fél bűnös valahol.
Szerintem a legjobb megoldás az lett volna, ha a két szakadár megyében olyan népszavazást tartanak, amin jelen vannak nyugati megfigyelők is és ha így tényleg többen szavaztak volna az elszakadásra, akkor megengedtem volna nekik, hogy függetlenné váljanak, vagy csatlakozzanak az oroszokhoz, ha ez nekik tetszik.
Viszont ebben az esetben pedig követeltem volna Putyintól, hogy hagyja békén a maradék Ukrajnát és ne akarjon beleszólni abba, ha esetleg az EU-hoz akarnak csatlakozni.
De ez már elkésett, már annyira belegabalyodtak egymás gyilkolásába, hogy ha most azonnal békét is kötnének, még akkor is legalább 30-40 évig gyűlölné egymást a két nép. Mondjuk a háború előtt sem igazán komálták egymást...
Konkrétan az oroszok nem.
Magyarellenesek a szovjet vezetők voltak.
Szerintem a mezei szovjet bakák sokkal szívesebben maradtak volna otthon, de ideküldték őket leverni a magyar forradalmat. Gondolom a hátuk közepére nem hiányzott az egész.
Történelmi okai vannak az ukrán-orosz viszálynak, én most csak az elmúlt száz évet vizsgálnám.
A Szovjetunió megalakulása után Sztálin 6-8 millió ukránt gyilkolt le és a helyükre oroszokat telepített be. Ezért van az, hogy Ukrajnában ennyi orosz él. Az ukránok ezt nem felejtették el, gyűlölik is az oroszokat ezerrel.
Most többnyire ezek a területek - ahol abszolút többséggel rendelkeznek az oroszok - akarnak elszakadni.
Krímen már szavaztak az elszakadástól és ezt az ukránok nem ismerik el.
Összecsap a történelmi elv a népszuverenitás elvével.
Azaz, felmerül a kérdés: mi a fontosabb, egy közösség akarata vagy egy adott állam területi integritása.
Magyar példával élve. Erdély ezer éve elvitathatatlanul magyar föld, magyar történelmi gyökerekkel. A török idők után megsokasodott a románok száma, akik először többségbe kerültek, majd Trianon után övék lett Erdély.
A magyar álláspont az volt, hogy ezeréves határokat nem lehet egy tollvonással eltörölni, míg a románok azt szajkózták, hogy szarnak a múltra, ők a jövőbe tekintenek és hajrá Nagyrománia.
Érdemes megfigyelni, hogyan reagálnak különböző országok a kialakult helyzetre.
A kisantant országok (Szlovákia, Románia, Szerbia) folyamatosan mantrázzák, hogy a területi integritás így, területi integritás úgy és csúnya gonosz szakadárokat le kell győzni, hajrá ukránok.
Bezzeg 1920-ban nem ezt mondták, hanem az ellenkezőjét.
Minden ország, ami nagyszámú kisebbséggel rendelkezik be van szarva, hogy az ukrajnai példán majd a saját kisebbsége is fellázad (lásd: Székely autonómia Erdélyben, felvidéki szintúgy).
Spanyolok is fújtatnak, mert ők a baszk és katalán elszakadási törekvésektől tartanak.
Baromira képmutató a világ. Most, hogy kiharcolták maguknak a "nemzetállamot", már elvitatják a többi néptől, hogy ezt saját magának kiharcolja.
Ukrajna egy új Vietnám lehet, ahol a táborok a háttérből ellátják fegyverrel a feleket hogy őhelyettük kiháborúzzák magukat. Pénzről, nyersanyagról szól az egész. Ukrajna túl gazdag nyersanyagban, termőföldben.
Attól tartok az orosz állam vezetésének is csak ez kell, szarnak a népre.
"Az oroszok nem voltak magyarellenesek 1956-ban?"
A szovjetek azok voltak, igen.
A beavatkozást, Nyikita Szergejevics Hruscsov döntötte el, aki tulajdonképpen ukrán volt és nem orosz.
A mai oroszok egyáltalán nem magyarellenesek, sőt...
Az oroszok sokat baszogattag minket a történelem folyamán (1848, 1945, 1956, a kommunizmus stb.), de az ukránok korlátozzák a nemzetiségeknek a nyelvhasználatot, nem ismerik el önálló szláv népként a ruszinokat, összelopkodták a területeiket az évek alatt szóval engem nem érdekel mi lesz velük... Egyébként a kárpátaljai magyarok szerint igenis viszik el a magyarokat csak erről nem beszél a híradó (ezt nem a kuruc.info-n olvastam).
Felőlem írthatják egymást két primitív nép...
Én az ukránoknak szurkolok.
Mindkét fél bűnös, de ebben az esetben van "bűnösebb". Az EU csatlakozást az ukrán nép többsége támogatta. A kormány nem. Milyen ország az, ahol nem a nép szava a döntő, és még ezt a látszatott sem tartják fent? Az valamikori ukrán kormány rápöckölte a gyufát a forradalom felé vezető olajcsíkra, aztán hívta az oroszokat, hátha eloltják a tűzet. Nem jött be egyenlőre.
Egyszerű a helyzet, egy elnyomó, és egy szabadságra vágyó nép áll szemtől-szemben. Az teljesen mindegy, mennyire érné meg nekik csatlakozni az EU-hoz, és eltávolodni Oroszországtól. Ha a nép EU-t akar, és az EU beleegyezik, akkor senkinek sincs joga megtagadni tőlük ezt a lehetőséget.
Attól függetlenül, hogy az ukránoknak "szurkolok", bevallom, sok esélyt nem látok az ukrán győzelemre. Oroszország ott van a szomszédban. Akármikor átküldhetnek egy-két harckocsit, helikoptert, vagy 80-100 katonát, és a médián kívül senki sem vonja őket felelősségre. Már hónapok óta megy a propoganda, a szardobálás mindkét oldalról, hónapok óta pofázik össze-vissza az EU, a NATO, és rengeteg államfő, de tenni nem akarnak. Ukrajna egyedül van, és esélytelen felvenniük a harcot egy katonai nagyhatalom ellen. Maximum példát tudnak mutatni a többi elnyomott nép számára, de nem telik majd 2-3 hónapba, és mindenki elfelejti az egészet.
Abban biztos vagyok, hogy Oroszország, és az általuk pénzelt szakadárok igen nagy veszteségeket fognak szenvedni egy frontális háború esetén.
Arra kíváncsi vagyok, mit tesz majd Ukrajna, ha nem lesz már mit veszíteni. Kapitulál, és elnyomott báb-állam lesz, vagy az utolsó vérig harcol?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!