Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kihirdette a Jobbik a részlete...

Kihirdette a Jobbik a részletes programját, a Fidesz az MSZP, és Dávid Ibolya, mikor fogja?

Figyelt kérdés

[link]


Részletes és minden kérdésre válaszokat adó!


2010. jan. 16. 18:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

oktatásra reagált vagyok:

egyrészt ,de Hiller volt az állat, Magyar hozta be a kétszintűt, de az egyetemek ellenállása miatt nem tudta megcsinálni, hogy csak emelt szintűvel lehessen felvételizni (féltek, hogy kevesebb jelentkező, kevesebb pénz). Ma már az egyetemek is kezdenek afelé hajlani, hogy mégis legyen kötelező az emelt szintű.

Hiller vitte el a magyar közoktatást olyan irányba, hogy minden elitképzést leszerelni, és mindent egységessé (egységesen gyengévé) tenni, a 6+6osok megszüntetésével (ami szerencsére csak terv maradt), a gimnáziumokba szóbeli felvételik eltörlésével, központi felvételi bevezetésével, sok egyébbel.



A lényegi rész:

a hittan az hittan, akárhogy próbáld szépíteni, és a vallásnak semmi helye állami iskolában, de megjegyzem az állami dolgokban máshol sem - a vallás egy magánügy, amit mindenki úgy gyakorol, ahogy akar.

Ha én úgy ítélem meg, hogy a gyerekem fejlődése szempontjából jó, ha papokhoz viszem, a hit többé teszi, akkor elviszem templomba, hittanórára, amire kell.

Viszont ha úgy ítélem meg, hogy nem, akkor senki ne próbálja meg ráerőltetni a gyerekemre, mert elég morcosan reagálnék.


Amire te próbálsz utalni, hogy a nagy vallások valamilyen szintű megismerése, az magyar és töri órán létezik, ott szokás a Bibliát meg más vallásokat is történelmi és irodalmi szempontból megismerni, minthogy a kultúrának és a műveltségnek ez egy fontos része. Aki vallásos szemszögből is akar ezekkel ismerkedni, annak a templom vagy a vallásos iskola mindig nyitva áll.


A vallás visszaemelése a politikai életbe több helyen visszaköszön a programba, ahogy most olvastam, az pedig nagyon nem frankó.


Amit az erkölcstanról írtál, az az illemtan, etikett, ezt írtam korábban is, hogy határozottan támogatom. Csak ennek semmi köze az erkölcstanhoz, ami arról szól, hogy mi az erkölcs. Na most az erkölcs az nem egy olyan dolog, ami egységes és kijelenthető, hogy ez az erkölcs, az ilyen leegyszerűsítések nagyon nem jó irányba vezetnek.

Azt pedig nagyon nem viselném jól, ha a gyerekembe egy kötelező, felülről szabványosított világnézetet próbálnának belenevelni.


Írtam, hogy számomra is vannak vitára és támogatásra is érdemes pontjai, viszont olyanok is, amiktől a hideg víz kiver.

2010. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nálam konkrétan a postaládába eddig még csak az MSZP programját dobták be.
2010. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!