Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed ki nyeri a...

Mi a véleményed ki nyeri a választásokat, és meglesz e a 2/3-os támogatottsága?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 17:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

A Fidesz győzelme: realitás. A 2/3-os győzelem: a csoda kategória.


A Fidesznek egyszerű többsége lesz. Viszont lesz bent rajtuk kívül egy gyenge MSZP (20-30%), és egy stabil Jobbik (10-20%).

2010. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
A magyar választási rendszer sajátosságainak köszönhetően nagy esély van a Fidesz 2/3-os győzelmének.Nem kizárt, hogy a 176 egyéni választókerület mindegyikében győz.176 mandátum, ez a 386-nak majdnem a fele.És még ott a 210 pártlistás hely is... Rajtuk kívül az MSZP és a Jobbik jut be.
2010. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

1. A Fidesz nyer. Eredménye valahol 50 és 55 % között valószínű, azt senki sem tudja megmondani, mennyi. 50% eredménynél kb. 210-220, 55%-nál kb. 230-240 mandátuma lenne, egyik sem kétharmad (amihez 257 kell). A 2/3-hoz az kellene, hogy kb. 60%-ot érjen el, ami képtelenség.


2. Bár mindenki sokat foglalkozik vele, MINDEGY, hogy lesz-e a Fidesznek 2/3-a. Kormányozni ugyanis 2/3 nélkül is lehet. Egyedül a szoci és emdéefes képviselők egy részének mentelmi joga miatt érdekes a 2/3, ezért van a kérdés előtérben. Csakhogy a Jobbikkal (várhatóan 8-10% mandátum) együtt valószínűleg lesz a Fidesznek 2/3-a, és nem a Jobbik lesz az, ami majd megmenti Dávid Ibolyát a szavazáskor.


3. Elterjedt, de hamis mítosz, hogy a közvéleménykutatók tévedtek a korábbi választások előtt. Az egyik (Gallup) jó nagyokat tévedett, egy másik (Tárki) hónapról hónapra vadul ingadozó adataiba mindenki azt olvasta bele, amit akart, de a két másik (Szonda, Medián) pontos volt.


A Szonda Ipsos és a Medián 2002-ben és 2006-ban is pontosan előre jelezte a választás eredményét, ami nagy teljesítmény, hiszen a választás csak hajszálon múlott.


4. A választási rendszer nem torzít annyira, mint egyesek képzelik. A 2/3-hoz kb. 60%-os eredményt kell elérni. A nagy kivétel 1994 volt, amikor a baloldal 45%-os eredménnyel 54% mandátumot kapott. Ez azért volt lehetséges, mert a választáson HÁROM oldal vett részt (baloldal, jobboldal, liberálisok), és a 45%-os baloldallal (MSZP és a rá átszavazó MSZDP-s, munkáspárti, ASZ- stb. szavazók) egy 28%-os liberális blokk (SZDSZ-Fidesz-VP) és egy 27%-os jobboldal (MDF-FKGP-KDNP) állt szemben.

2010. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

azért a 2/3 messze nem csak arra jó, hogy bizonyos általuk nem kedvelt képviselők mentelmi jogát megvonják.

Az egy sokkal durvább hatalom.

2010. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

20:51


Tudom. De csak a Fidesz gyűlölői képzelik, hogy a Fidesz mindenképpen visszaélne a 2/3 adta lehetőségekkel.

2010. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

ez egy meglehetősen optimista hozzáállás..


mondhatnám már inkább naivnak is. Az elmúlt évek politikája alapján meg végképp.

2010. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

21:07


Az MSZPSZDSZ-nek volt 2/3-a, és nem éltek vele vissza.


Ha feltételezed, hogy a Fidesz visszaél vele, míg az MSZPSZDSZ nem, akkor az MSZPSZDSZ-t civilizáltabbnak, demokratikusabbnak gondolod, mint a Fideszt. Ez is egy álláspont (szoci álláspont), amit persze nem osztok, mert nem vagyok szoci.

2010. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

igen, az akkori MSZP-SZDSZt lényegesen demokratikusabbnak tartom az utóbbi évek Fideszénél, aminek a politikája másról sem szólt, hogy a hatalomért mindent szabad.


Mindenesetre visszafordítva a korábbi észrevételed, csak az elkötelezett fideszesek veszik biztosra, hogy úgyse élnének vissza vele.

2010. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
50%

21:52:


Ha a Fideszt nem csak az MSZP általi leírásokból és véleményekből ismernéd, akkor nem gondolnál róla butaságokat.

2010. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
56%

nem onnan ismerem, én is itt éltem az elmúlt években, láttam, tapasztaltam, mit csináltak, hányingerem is van tőle.


De úgyse fogjuk meggyőzni egymást, úgyhogy maradjunk ennyiben.


U.i.: és nem vagyok sem MSZPs, sem SZDSZes, sem Jobbikos, sem más párthoz elkötelezett híve, nem pártpropagandából ítélem meg Viktorékat, hanem az alapján, amit tettek, és ahogy tettek.

2010. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!