Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudod magyarázni értelmesen...

El tudod magyarázni értelmesen, hogy miért arra a pártra szavazol akire? Írd le!

Figyelt kérdés

Kérek kort is hozzá.

Mindenki véleményére kíváncsi vagyok, leírhatod, hogy miért szavazol egy x pártra és azt is, hogy miért nem szavazol egy másikra. A szavazó közönséget ne szidd, egymást ne szidjátok, ha valaki hülyeséget ír vagy akármi, akkor lehet érvelni értelmesen vitázni.


Tapasztalataim szerint az emberek nagy része nem tudja megmagyarázni értelmesen, hogy miért szavaz egy X pártra. És aki úgy kezdi, hogy "úgy hiszem", "úgy érzem" az már rossz. Tényeket írjatok, hogy mi az ami miatt szimpatikus a párt, mit tettek mit bizonyítottak ami miatt mellettük álltok(vagy ami miatt nem mellettük álltok)


2010. jan. 14. 16:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

16:42. Én pedig egyetemistaként ellenzem. Legalább ugyan akkora baromságnak tartom, mint a kétszintű érettségit, hogy 4.-ig nem lehet megbukni általános iskolába, vagy hogy az egyébként kötelező nyelvi érettségi nem váltja ki a nyelvvizsgát. Az általános és középiskolásokat sokkal jobban meg lehetne hajtani. Főleg az általános iskolásokat. Az érettséginek úja értéke kellene hogy legyen. Az oktatás feladata a kiváló tehetségek megtalálása képzése kell legyen, nem pedig, az hogy minél több ember diplomát kapjon, és egyformán hülye legyen.

Régen még az érettségi is számított. Most már a (BSC) diploma is értéktelen.

2010. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

29 éves vagyok.


Azért szavazok arra a pártra, amelyre, mert a kormányzati teljesítménye eddig jobb, mint a többi párté. Emellett azért is, mert az egyik olyan társadalmi rétegbe tartozom, amelyet ez a párt képvisel. Azért is erre szavazok, mert nem ködevő fantaszták vagy elmebeteg radikálisok pártja, hanem egy normális, mérsékelt párt, így van esélye nyerni és nemzetközileg is elfogadható.


"Tapasztalataim szerint az emberek nagy része nem tudja megmagyarázni értelmesen"


Ami azonban nem jelenti, hogy nincsenek meg az okaik. Sőt: az "egyszerű ember", aki a gyomrán érzi a kormányzati politika sikerességét vagy sikertelenségét, rendszerint sokkal racionálisabban szavaz, mint azok az értelmiségiek, akik mondvacsinált ideológiai okokból fanatikusan ragaszkodnak valamelyik párthoz még akkor is, ha az teljesen kudarcot vall.


Értelmiségi csőlátás azt gondolni, hogy az dönt racionálisan, aki a döntéséről szépen tud beszélni.

2010. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
Magyar vagyok magyarnak születtem ezért szavaznék a Jobbikra de sajnos még nem töltöttem be a 18-at.
2010. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

19:13


Mire 18 leszel, a Jobbik már nem lesz sehol :)))

2010. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
18%
Én megint a Fideszre szavazok,hiszen ez az egyetlen jomrális alternatíva. A bolsevikok szétlopták,lezüllesztetik az országot,a Jobbik nem lenne rossz de még nem nőtt föl hozzá. A többi kispárt meg mind zsidó.
2010. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

20:33.


A Fidesz is az, és a Fidesz is szétlop mindent. Egyébként a jobbik idősebb, mint az összes többi párt volt a rendszerváltáskor.

2010. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

ma 21:20

MSZP-nél nem!


Viszont egyetértek.


A Jobbik ellenzékből is bizonyított. Abból a kevés pénzből miből működik és ötleteivel. Létrehozta a Gárdát, Népfőiskolát, Nemzeti Egyletet. Fidesz 8 év alatt nagyobb költségi háttérrel, ott ahol nincs többségben az önkormányzatokban az év világon, de semmit se tett le az asztalra. Megszavazta Románia Uniós tagságát és a Lisszaboni szerződést is, méghozzá feltétel nélkül.

Az MSZP- SZDSZ 2004 dec. 5-én szállt el.

MDF pedig a kétszínűségével, a mentelmi jogot eltörölnék, de a gyanúsított elnök asszonyuk nem mond le róla, az eljárás kedvére. Meg közös listát állít a "szabad madarakkal".

2010. jan. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17:43! Az írásod alapján ellenzed a bologna rendszert. Akkor miért is nem értettél egyet velem?
2010. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Érthetőbben fogalmazva, azt támogatom egyetemistaként, aki a bolognát megszüntetné:)
2010. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A kérdésed óta eltelt egy kis idő, de azért gondolom, még mindig érdekel a válasz.

Én azért szavaztam az LMP-re mert

1. ők voltak a leghatékonyabbak. Hatékonyság alatt az adott idő és anyagi/emberi erőforrást tekintetbe véve arányosan megtett munkát és EREDMÉNYT értem

2. nekik volt a legkonkrétabban megfogalmazódott programjuk.

3. civil szerveződésből jöttek létre, nem megélhetési politikusokból állnak.

4. Az országgyűlési képviselőik mind bizonyítottak, és nem csak a pártmelóban, hanem civil életben is.

5. nem ígértek lehetetlent, (pl. egymillió munkahely) fenntartható, igazságos célkitűzéseik voltak

6. a többi párttal ellentétben nem céljuk az agymosás, ellenkezőleg: gondolkodásra és társadalmi összefogásra, felelősségvállalásra fektették a hangsúlyt. Támogatják a civil szervezetek értékes kezdeményezéseit.

7. Mert önként olyan megkötöttséget vállaltak fel, amit később a programjukban is szerepelt (pl. bevételek, és kampánykiadások közzététele, kampányköltségplafon, önkormányzattól ne lehessen kedvezményesen pártirodát kapni, termet bérelni...)

8. rendszeresen van tisztújítás, ami csökkenti annak lehetőségét, hogy a korrupciós hálózatokat kialakítsa egy-egy politikus.

9. fontosnak tartják a környezetvédelmet, az emberi jogokat...

10. kellett egy új párt

11. alaposan elolvastam a programjukat, és szinte mindennel egyetértettem.

12. mert a kampányukban tudatosan kerülték a már megszokott mocskolódós, lejárató kampányt, inkább saját programjukra helyezték a hangsúlyt, és logikusan érveltek, közölték a saját értékeiket.

13. már parlamenten kívül is elérte, hogy Magyarországon betiltsák a cianidos bányászatot!


Miért nem Fidesz?

1. Mert nem akartam kétharmadot nekik.

2. Mert előző kormányzásukon már megmutatták, hogy mennyire álszentek, korruptak, stb. és nem érdekük a gazdaság kifehérítése

3. ellenzékben csakis destruktívak voltak, semmi javító szándék nem mutatkozott meg bennük, sőt!

4. mert egyetlen ember kezébe koncentrálódott az egész párt, nincs valódi vita. Fontos a valódi tisztújítás.

5. mert demagógok

6. mert nem közölték világosan a programjukat

7. mert Orbán nem volt hajlandó tévés vitába szállni a többiekkel (féltette a nyerő pozícióját, pedig a tudatos állampolgároknak joguk lett volna a tájékozódáshoz.)


Miért nem MSZP?

1. Mert ők is nagyon korruptak.

2. Mert annyira meggyengültek, hogy még a viszonylag jobb reformjaikat sem tudták megvalósítani az SZDSZ nélkül.

3. biztos volt az, hogy vesztenek, és teljesen mindegy hogy egyel több, vagy kevesebb képviselőjük tehetetlen.


Miért nem SZDSZ

1. mert ez a banda is iszonyatosan korrupt volt.

2. mert mondvacsinált ürüggyel kilépett a koalícióból a válság kellős közepén, és kisebbségi kormányon tehetetlenül hagyta az MSZP-t, destruktívak voltak. Ha valami értelmeset is megszavaztak, akkor csakis valamilyen sikeres zsarolásuk miatt.


Miért nem MDF?

1. Mert itt is volt elég korrupció

2. eddigi ellenzékben is elég langyosak voltak, és nem volt esély a változásra.

3. Mert Boross Péter a taxisblokád idejében tűzparancsot adott ki (aminek továbbítását, beosztottja szerencsére megtagadta) és nem zárták ki azonnal a pártból, nem mondatták le.


Miért nem Jobbik?

1. mert programjukban ott van hogy ki kell lépni az EU-ból, de nincs hatástanulmány a következményekről

2. mert tervben van, hogy nem fizetik az államadósságot, de ugyancsak nincs hatástanulmány a következményekről

3. mert az egész kampányuk csak gyűlöletkeltésből állt.

4. mert fel vannak háborodva, hogy rasszistáknak tartják őket, de csak rá kell nézni a k.infóra, és egyből látni, hogy milyen értéket vallanak.

5. mert szóban "nemzeti" érzelműek, de határon túl rendszeresen szítják az indulatot a magyarok ellen (pl. nem biztos, hogy a románok jó szemmel nézik, ha Nagy-Magyarország matrica van az autón, stb., és lehet, hogy azt hiszik, hogy ezzel nagyon kiállnak a határon túli magyarok mellett, de valójában pont rontanak a helyzetükön.

6. ahhoz képest, hogy 10 évvel nagyobb múltjuk van az LMP-nél, hozzájuk viszonyítva egy toketlen banda, amelyik csak trappolni, és balhézni tud, de az asztalra bármit is letenni nem!


Miért nem CM (Seres Mária féle Civil Mozgalom?) és/vagy MSZZP (Tomcat pártja)

1. mert ez eléggé zavaros szervezet volt: Tomcattal voltak botrányaik

2. aláírásgyűjtés során az adatok szépen átvándorolhattak Tomcathoz, amit ő kopogtatócédulázáskor fel is használt.

3. nem tett semmit, csak néhány populista kérdésben népszavazást kezdeményezett.

4. büszkén bevallottan egyetlen erénye a politikában, hogy nem ért a politikához (nem bevallottan: máshoz sem igazán)



Többször szóba hoztam a korrupciót. Ezzel kapcsolatban meg kell jegyeznem, hogy nem akkor ítélek el egy pártot, ha beférkőzik politikusnak egy korrupt ember, hanem ha a korrupció, vagy bármilyen más bűncselekmény észlelése után nem rúgják ki a fenébe, és az egész párt testületileg kiáll mellette.


Mellesleg ez egy hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__2..

2012. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!