Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jól élünk? Mert én...

Tényleg jól élünk? Mert én nem vettem még észre.

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
ki mondta, hogy jól élünk?
2014. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
De még mennyire jól élünk! Ti még nem vettétek észre! Csak az ország több mint felének annyi a pénze mint békán a szőr...
2014. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
A világ nagyrészéhez képest jól élünk. A lakosság nagyrésze fűtött lakásban internetezik és minden nap legalább egyszer zabálva kesereg következmények nélkül a nagyközönség előtt, hogy milyen szar neki. Elég ha elmész 1-2 országgal keletre vagy délre, és vagy nem zabálsz mindennap, vagy nem internetezel, vagy megfagysz, vagy nem mondhatsz a nagyközönség előtt kritikát a körülményeidről. Kicsit még keletebbre mész, és mind a négy egyszerre...
2014. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, honnan nézzük.

Vegyük a gyakori kérdéseket.

Egyszer valaki feltett egy kérdést, hogy kinek van bejárónője. 100 válaszból talán 20 írta, hogy ők nem engedhetik meg. A többiek nem csak bejárónőt, de babysittert, szakácsot is tartanak.

Volt egy kérdés, hogy ki mennyiből él?

100 válaszból 70 azt írta, hogy közelebb áll a "vagyonos" csoporthoz mint a szegénységhez.

Ha így nézzük akkor igen, jól élünk..

VAGY:

Nézem a rokonaimat, ismerőseimet. Őket elnézve szintén jól élünk, végül is 2 autó, amerikai utak, tengerparti nyaralások stb.

Ha őket nézem akkor igen, jól élünk.

DE:

Látom a képeket, hallom a híreket, hogy milyen sok gyerek éhezik, ki hogy boldogul.

Ha őket veszem figyelembe akkor rosszul élünk.


Én nem élek se jól se rosszul. Van munkám. Kapok fizetést ami épp, hogy eléri a havi 100 ezer forintot. Önkormányzati lakásban élek, van hitelem amit fizetnem kell. Van amikor kijövök a következő fizetésig, van amikor agyalnom kell, hogy melyik számlát csúsztassam pár hétre el. De nem panaszkodom..Vannak akik rosszabb helyzetben vannak. Egy biztos. Nyaralni egy jó pár évig nem fogok.

2014. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Mondhatjuk, hogy Magyarország az az ország, ami mindent tud nyújtani, amit a világ legfejlettebb országai, de épphogy minimális szinten. Ugyanabban a kategóriában vagyunk, mint egy német vagy egy svéd, de épphogycsak. Átmész Romániába és mindjárt egy olyan országban találod magad, ahol ez a mérce már nincs megütve, csakúgy, mint a világ 75%-ában...
2014. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Tegnap rendeltem meg 100 méter kolbászt, hogy legyen miből kerítést építeni.
2014. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
A dúló fúló negatív örökös elégedetlen emberek csak azt látják hogy Németországban 600 ezret keresnek euróban. Talán nem a világ egyik leg jobbmódú országához kellene hasonlítani magunkat. Őket v.színű nem érjük utól soha. De ha belegondolok télen tudok fűteni van munkám ami elmegy. Magas a koleszterin szintem és még talán kissé túlsúlyos is vagyok. Van 70 tv- csatornám internet motor , kocsi. Szerintem rengeteg ország polgára cserélne velem. Ja és nem vagyok jómódú gazdag ember.
2014. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Jobban élünk mint 4 év múlva fogunk.
2014. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát én nem élek jól, 2 éve nincs munkám, most megyek ki külföldre (2 egyetemi diplomám van, angol, német felsőfokkal), de itthon nem kellettem.Ott egyből felvettek és nem, nem mosogatni megyek. Csak azt bánom, hogy eddig vártam erre és nem mentem már 2 évvel ezelőtt.
2014. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem élünk rosszabbul (jobban sem) egyelőre, és ehhez semmi köze egyik pártnak sem.


Viszont annyi negatívum van, hogy egyre többet kell ugyanazért dolgozni, az árak emelkednek, csak a bérek nem mondhatni.

2014. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!