Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem emelik fel itthon a...

Miért nem emelik fel itthon a minimálbért 600. 000 ft-ra?

Figyelt kérdés
Az még nem luxus,de normális megélhetést biztosítana.
2014. aug. 13. 14:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az a cég jó eséllyel ki tud. Viszont pont azért gyártat itt, hogy ne kelljen annyit fizetnie.


És ha itt elég a 150 is, akkor annyit fog fizetni. Vagy ha itt csak 200-ért találna embert, akkor eldöntheti, hogy fizet-e 200-at, inkább Szlovákiában vagy Romániában rakna le egy gyárat, ahol 180 is elég.


Mint ahogy te is, amikor bemégy a boltba, és 300ba kerül a kenyér, akkor ki tudnál fizetni 400-at is érte, de nem vagy hülye, hogy többet adj mint amennyit ér, ezért 300-ért veszel.


Egyébként pont a külföldi multik azok, akik a minőségi munkáért többet fizetnek, mint a magyar átlag.

2014. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
14%

Ennyi erővel az összes német cég máshol gyártana. Mégse teszi, inkább kifizeti a német minimált.


Tehát szemét magyar vállalkozó. Jelenleg itt tartunk.

2014. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.


A bérköltség nem csak az egyetlen tényező egy cég életében. Van, ahol egészen elhanyagolható (pl a költségek mindössze 3%-a).

Lehet, hogy a cég nyerne a béreken, ha az anyaországtól messze gyártana, de a messzi országban nincs elég képzett munkaerő. Vagy rosszabb a logisztika (pl német piacra szánt termékeket haza kellene szállítani, ami lassítaná/drágítaná a folyamatokat, és a bérköltségen nyert előny bőven elveszne).


Ráadásul (habár ezt már mondtam): a magyar piacon jelenlevő egyes külföldi multik jóval többet fizetnek, mint a hasonló kaliberű részben magyar cégek (lásd pl Aldi vs Spar).


Persze értem, hogy könnyű a vállalkozókat messziről betalálni, de attól még nem lesz igazad.


Neked is azt tanácsolnám, mint a kérdezőnek: csináld jobban, mutasd meg hogy kell. Legyen egy vállalkozásod, gyárts német piacra és fizess 600ezres bért.

2014. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ez a cég miért ne tudna kifizetni 200 nettót, ha a német 300-at is kitud? "


Erre nem olyan egyszerű a válasz. Nincs olyan választ, hogy csak azért, mert xyz pont. Ott kezdődik, hogy néhány kivételtől eltekintve magasabbak az árak. Igen, most majd jön a kép a hatszorannyiba kerülő kolbászról, meg a többi. Én is láttam, előre is köszönöm. De nem csak képeket láttam. Miért vinne amúgy a magyar az olasz nyaraláshoz itthonról konzervet? Vagy a Németországban dolgozó kőműves miért pakol fel itthon a teszkóból? Általában véve tehát maradjunk annyiban, hogy magasabbak az árak. Tehát emiatt is több a bevétel, illetve eleve többet tudnak költeni. Több bevételből meg valószinűleg kigazdálkodható a magasabb bér. De ez nyilván csak egy eleme a miértnek. Magasabb minőségű (drágább) termékek vásárlása, hazai termékek előnyben részesítése ez mind-mind hozzájárul. De ez csak a kereskedelem. Nem dolgozhat mindenki kereskedelemben. Valakinek gyártania is kell...

A termelés költségeinek csökkentése érdekében összefognak például a gazdák. Nem foreveralone módjára mindent egyedül szereznek meg, hanem egymásban is megbízva közösen vesznek pl nagy mennyiségű vetőmagot, akkor olcsóbban megkapják, mintha 10-en egyesével vennék ugyanazt. Magyarországon meg mindenki mindenkinek az ellensége, szó sem lehet összefogásról. És ha már valamit gyártanak, akkor azt jó minőségben teszik, ez már nem csak a mezőgazdaságra vonatkozik. Ami német gyártmány, az még mindig többnyire jó minőséget jelent. Jó minőséget meg drágábban lehet eladni. A többit lásd feljebb.

Magyarországon ezzel szemben? Tökmindegy, a legolcsóbb legszarabb is jó lesz csak fehér legyen (pl tejvásárlásnál). És az természetesen nem a magyar termék lesz. Hanem a szlovák tej, a lengyel ketchup, a cseh csoki, a spanyol fénycső alatt érlelt paradicsom... Persze, "nincs pénz", meg az általánosan elterjesztett "a magyar az szar" kezdetű bullshit. De ezzel csak magunk alatt vágjuk a fát. Sokszor egy 20 ezres nagybevásárlásnál nincs (nem lenne) 500Ft különbség. Ami értem, hogy most nagy pénz, de ha így folytatjuk akkor hamarosan nemhogy 20500 nem lesz, 20000 sem.


"Nekem ez nagyon gyanúsan magyar vállalkozó mentalitásának érzem..."


Meg román, meg bolgár, meg szerb, meg török, meg szomáliai, meg ... A világ elég kis részén van 600000Ft-os fizetés. Nem állítom, hogy minden vállalkozó szent. Sőt, nagyon is van hová fejlődni, de ez a nézőpont... Mint munkaadó (gyártás) akkor azt kéne mondanom, hogy importálnom kéne a 20 alkalmazottam helyett 150 kínait, azok legalább nem elégedetlenkednek, még ennyi joguk sincs, fizetni is alig kell nekik. Mi lenne, ha így gondolkodnék? Mi lenne, ha így gondolkodna az összes magyar vállalkozó? Hiszen a legnagyobb g***k a világon, nem?

2014. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!