Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánt miért hasonlítják...

Orbánt miért hasonlítják Hitlerhez, Mussolinihez és Horthyhoz?

Figyelt kérdés

2014. aug. 2. 14:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
59%
Inkább Kádárra hasonlít. Megnyerte a nyuggereket, lassan saját kultusza van, feldarabolta az ellenzéket és öregkorára ő is elhízott.
2014. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
71%
Mit tudom én. Szerintem semmi köze nincsen főleg Hitlerhez nincsen. Én csak azt tudom, hogy ha az ember nem tetszik valamelyik vagy esetleg több emberének (vagy esetleg az előző kormány maradék embereinek) akkor azt addig alázzák és ellehetetlenítik amíg célt nem érnek vele. És úgy vettem észre, hogy még élvezik is. Nagyon-nagyon szomorú és kellemetlen!
2014. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Ja! Azt lehagytam, hogy előidézik és lubickolnak más nyomorába és a hab a tortán az, hogy még a végén ők állítják be magukat szegény-szerencsétlen áldozatnak. Ezt már végkép nem értem. én azt hittem, hogy felnőtt emberek nem viselkednek így.
2014. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Hitlerhez? Ilyen böszmeséget sem láttam még. Orbán ra jót nem lehet mondani, de Hitlerhez hasonlítani bazze...
2014. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
Orbán csak akar hasonlítani Horthyhoz, és esetleg még Putyinhoz, de sosem fog felérni egyikkel sem.
2014. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Pár hónapja, mikor a liberálisok szobrot emeltek Orbánnak, akkor másik oldal diktátorához hasonlították...
2014. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Hát Hitler biztos nem csinált volna olyat, hogy eladja az országát a zsidóknak. Csak azért hasonlítják, mert a nyugat őket rossz embernek, meg Antikrisztusnak állítja be őket, és mivel Orbán rendszere kezd diktatúrává átalakulni, és nincs más olyan embr aki diktatúrát vezetett volna be, és híres lenne. Például az USA-ban senki nem tudna mit kezdeni azzal a névvel, hogy Kádár.
2014. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%
Igen, a diktátorok sora nem teljes. Van valahol egy kis ország, olyan szegény, hogy külföldi segélyek nélkül még a saját államapparátusát sem tudja eltartani. Ennek a diktátornak mégis van egy gyönyörű villája, a szomszédban egy stadion, és közte aszfaltút. A diktátor gyereke természetesen focizik, és ő a gólkirály (gondolom merészelje csak valaki kivédeni a gólját, vagy másnak passzolni a labdát, netán a bíró még a kapufát is gólnak mondja... Szóval az a lényeg, hogy kééépzeld, mégsem Orbánról van szó, de mégis.
2014. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Egyáltalán nem hasonlítható Hitlerhez, Hitler 4 év alatt rendbehozta a válságban lévő német gazdaságot, miután a zsidók teljes gazdasági embargóval sujtották és 30%-os volt az infláció (a németek csak ezután vágtak vissza). Orbán meg négy év alatt tönkrevágta, és még van rá négy további éve.


És kiépítette a saját diktatúrájának az alapját, ami meg is fog valósulni, ebben kicsit hasonlít a fentiekre. Persze a diktatúra is lehet jó, csak kérdés, hogy milyen ember a diktátor. Orbánnak nincsenek jó referenciái, bár nagyon sikeresen uralma alá hajtotta a média nagy részét, hogy azok ezt terjesszék. Amíg az emberek nem a tényekre figyelnek, hanem a politikai romantikát keresi, addig sikeresek is.


Persze a baloldal sem volna jobb. Jelenleg nincs is megfelelő alternatíva. A megfelelő alternatívát fiatal értelmiségiek képezhetnénk, de ők menekülnek az országból ahelyett, hogy kiállnának érte.

2014. aug. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 jamesbond ***** válasza:
Mert mindegyik a nemzetre hivatkozva építette ki az önkényuralmat, és csak a hozzájuk hű ( a fidesz jelentése is ez), a hatalmukat elfogadó körök éltek nagyon jól. A társadalom többi része szerintük nem is a nemzet tagja. A hatalomra kerülésük módszerei is igen hasonlóak, és sajnos a végeredmény hasonlóan nem lesz üdvös. Történelem 1918-1936 közötti részt olvasva egyértelmű lesz a válasz.
2014. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!