Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti miért támogatjátok a Jobbikot?

Ti miért támogatjátok a Jobbikot?

Figyelt kérdés

Itt, Gyakorin, egyértelműen a Jobbik a legnépszerűbb párt. Kíváncsi vagyok az érvelésetekre. Miért érzitek úgy, hogy a Jobbik az a párt, amit érdemes támogatni? Miben és miért értetek egyet a Jobbikkal?

Használhattok, sőt, kérlek használjatok is hasonló szempontokat, szeretném megérteni a gondolkodásmódotok. A kulturált vitától sem riadok meg, ha lesz időm.

A személyeskedést lehetőleg mellőzük, akármelyik párt mellett is tesszük le voksunkat!


2014. júl. 31. 14:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
66%
#8 Szerinted nincs valós probléma? minden rendben van ugye? látom te is egy rózsadombi selyemfiú vagy.
2014. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
29%
#21 meg kéne tanulni olvasni pávagyerek. Pont azt írtam hogy a jobbik a valós problémákkal nem foglalkozik csak a terrorista imádatukkal.
2014. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
28%

22#

foglalkoznak a valós problémákkal. Készítettek egy tervet a cigányok, multik, trianon ellen. A 10%-a talán meg is valósítható

2014. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 gebasz1 ***** válasza:
Valós változást hozhat ,nem úgy mint a másik kettő : gyakorlatilag az ember azt érzi hogy az ország egy helyben topog.
2014. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Támogatom a Jobbikot, mert bármit is hazudnak a jelenlegi kormányok, a vidéki településeken gyakorlatilag nulla a közbiztonság. Most itt lehet dumálni, hogy majd ez vagy a következő kormány komolyabban foglalkozik a bűnözéssel, de ezzel annyi a probléma, hogy ez nem egy újkeletű dolog. Nem lehet elkívánni az emberektől, hogy várjanak még 4-8-12 évet, és akkor minden rendbejön. Sokan - köztük én is - a közbiztonság nullázódása miatt támogatjuk a Jobbikot. Csak az a vicc ebben a bolond országban, hogy egyesek attól sem riadnak vissza, hogy a bűnözőkkel és gyilkosokkal kokettáljanak le a Jobbik visszaszorításáért.
2014. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Sün!!:

Távol áll tőlem a provokálás, a "butasághoz" több közöm van. Csupán szeretném megérteni, konkrétan miért, és mit gondol a Jobbikról a saját szavazóbázisa. Sajnos a környezetemben a Jobbikot támogató ismerősök, barátok érvek nélkül "politizálnak", ezért gondoltam itt kérdezősködök.

Számomra egyértelműnek tűnik, hogy a Gyakorizók többsége Jobbik szimpatizáns. Elég megnézni a Jobbikot támadó válaszolók százalékát.



Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Alapvetően a liberizmus felé húz a szívem, a Jobbik túlságosan konzervatív, oroszbarát politikája nekem idegen. Bár a véleményemet nem változtattátok meg, a válaszok hasznosak voltak, sokat tanultam belőlük. Még egyszer köszönöm!

2014. júl. 31. 23:24
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem az ismerőseid és még egyéb Jobbik szimpatizánsok (és egyéb politikai szimpatizánsok) jelentős része a gazdasági helyzet alapján szimpatizál, értsd: keres vagy nem keres.

Akiknek nőtt a jövedelme az elmúlt években, természetesen térdre borulnak a Fidesz előtt (szakmunkás ismerősöm jobbikos volt, az elmúlt két évben többmilliós munkákat kapott egy újgazdag vevőtől, az idei választásokon már a Fidesznek tapsolt), akik pedig folyamatosan elszegényednek (szerintem ez a jelentős, legalább is a környezetemben, de mindenki magának dönti el), nekik természetesen az ellenzéki pártok a csalogatók. Az MSZP a minimális gazdasági alapismerettel rendelkezők szemében leszerepelt, a Jobbiknak viszont az LMP-nél nagyobb szavazóbázisa van, ezért sokan úgy gondolják, hogy ha ők kerülnének esetleg hatalomra, mivel még nem alakítottak kormányt, esetleg a gazdasági verseny nem azt jelentené nekik, hogy ki tud többet lopni...

Van néhány nagyotmondása (pl. multik kiűzése), de ezt egyesek úgy állítják be, mintha más pártok nem nagyzolnának...

Én nem vagyok Jobbik szimpatizáns, úgyhogy ezeket a sorokat nem azért írjam, hogy a hőn szeretet pártomat védjem, hanem ez a véleményem az emberek jelenlegi lehetséges véleményéről.


Egyet kell megjegyezni, az emberek 80 %-ának fogalma sincs a gazdaság működéséről, legfőképpen a világgazdaság működéséről, a legtöbben az lapján döntenek, hogy milyen jövedelemmel rendelkeznek, vagy érzelmek alapján...

2014. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kérdező! A válaszom rá hogy miért támogatom őszintén megmondom hogy nem azért mert sok fiatal támogatja, hanem mert ők legalább a választásokra

konkrét programmal indultak nem pedig csak egy szóval. A másik nincs a pártban olyan akinek pl külföldön lenne eltitkolt vagyona vagy pedig, hazaáruló lenne. A következő ok ami a legfontosabb de igazából mindegyik az hogy támogatják a külföldi magyarokat, és nem csak akkor amikor jön a választás hanem rendszeresen. Nem úgy mint a

mostani kormánypárt, akik lopnak csalnak hazudnak rendszeresen de választásokkor leginkább mindenre képesek egy szavazatért. Ja és ők legalább szembe

mernek szállni az unióval meg amerikával, a kormánypárt pedig azt csinálja mint egy kutya aki rosszat csinált szalad vissza a házába és nyüszít. Van még más ok is ami miatt rájuk szavazok de ez a legfőbb. Aki pedig tud józanul tud gondolkodni és nem a jobbikra szavazott, eddig annak itt az ideje hogy elgondolkozzon azon hogy ez a kormánypárt mit ígért és mit tett a jobbik még nem bizonyított úgy gondolom hogy ők is megérdemlnének 8 évet a kormányzásra és rendet tennének de biztos nem lenne könnyű. Szóval sok sikert a jobbiknak és aki teheti ne szavazzon sem a zsidókra sem pedig a kommunistákra, mert nincs értelme ugyanezt fogják tenni mint eddig. Itt csak egy párt van akik tényleg magyar érdekeket képviselnek és a magyar emberek mellett állnak ki, valamint a hazáért. Hajrá Jobbik szebb jövőt és kitartást.

2014. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Azért ez határontúli magyar támogatósdi elég visszás dolog. Én is azt tapasztaltam, amit lpatrikl. Addig vannak támogatva a határontúli magyarok, amíg ott is maradnak. Ha hazajönnek, már büdös románként, szlovákként vannak elkönyvelve.



"Ja és ők legalább szembe

mernek szállni az unióval meg amerikával, a kormánypárt pedig azt csinálja mint egy kutya aki rosszat csinált szalad vissza a házába és nyüszít."

A kérdés az, hogy ez jó dolog -e. Nem azt mondom, hogy be kell nyalni az EU-nak és az USA-nak, de annyira elzárkózni sem szabad tőlük, mint ahogy azt a Jobbik szeretné. Magyarországnak jelenleg szüksége van az EU-ra.

A Fidesz pedig nem hunyászkodik meg az EU előtt, épp az ellenkezője. EU ellenes propogandát nyomat.

2014. aug. 1. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!