Országban fontossági sorrend?
Szerintetek mik a legfontosabb dolgok?
1.egészségügy
2.esélyegyenlőség
(munka, oktatás, lehetőségek)
3.kutatás, fejlesztés)
4.városok élhetőbbé tétele
(parkok, virágok
lakótelepek lebuldózerelése,nem emberhez méltó, helyette lakópark)
A korrupció felszámolását hova írjuk be?
Nálatok milyen a lista? Mik a legfontosabb lépések? Mik az égető fontos dolgok?
1. korrupció csökkentése (felszámolni sose fogod)
2. kutatás, fejlesztés+ befektetésösztönzés - akkor lesz mindenkinek, ha összesen több lesz -> ehhez meg az életképeseket kell támogatni
3. esélyegyenlőség, de nem a mostani formában. Szerintem szigorúan csak lehetőséget kell adni, segélyeket hosszú távon pl. nem. Ha éhen döglik, éhen döglik. Úgy sem fog, ha rá van kényszerítve, hogy éljen a lehetőségekkel. Persze ehhez kellenek lehetőségek is... :S
4. egészségügy, de aki nem fizet, pedig tudna (nem öreg, gyerek, viszont a tartós munkanélküli nem tartozik ide), annak alap ellátás, vagy az se
5. városok élhetővé tétele
1. államháztartás rendbetétele (elvileg rendben van, maradjon is így) gondolok itt hiányra stb.
2.gazdasági növekedés beindítása
3.munkahelyteremtés, foglalkoztatottak arányának növelése
Sajnos ezeket az intézkedéseket nem lehet szétválasztani és elaprózni, mert csak belefulladunk! Én Jobbikos vagyok de Bokrosnak bizonyos tekintetben igaza van!
Mindennek intézkedésnek hatása az egész gazdaságra, ha a rendszerekhez akarunk hozzányúlni! A rendszer átalakítások kritikus tömegét kell elindítani amik szinergikusan hatnak egymásra, mert egyszerűen sokkal jobb a hatásfoka az intézkedéseknek!
Bokrosnak abban is igaza van hogy az 50% os redisztribúciónk fenntarthatatlan, és le kell csökkenteni 40% ra minimum, mert egyrészt nem vagyunk versenyképesek, másrészt nem fejlődhetnek a mikrók és a kkv k. Amiben nem értek egyet, az az hogy a duális gazdaságunk torzulását kell visszaállítani egy fenntartható állapotban, amiből már is relatív csökkentettünk.
A lényeg a relatívon van, hiszen ha a GDP ből nagyobb hányad jut a költségvetésbe az is csökkenti a redisztribóciót és mellette nem rontja a fogyasztást, ami az adóbázis szélesítéséhez elkerülhetetlen. Az egész itt bukik Lajosnál, hiszen ha nincs fogyasztás akkor bukik minden!
(4) nem országos szintű kérdés, hanem az önkormányzatok dolga. (3) nagyon fontos, és nem is kerül nagyon sokba. (2) számomra nehezen értelmezhető. (1) nyilván fontos, de már költünk rá eleget, többet is, mint amennyit hasonló országok szoktak. A korrupciót nem lehet felszámolni, csökkenteni kell, ez sem kerül pénzbe, hanem hoz pénzt - csakhogy politikai akarat kell hozzá.
Azért nincs sok értelme egy ilyen fontossági sorrendnek, mert ezek nem zárják ki egymást, (3) és (4) költségei minimálisak, a korrupció elleni harcéi dettó.
Számomra egyébként a legfontosabb egy kisebb (20-30%) újraelosztási ráta lenne, hiány nélküli költségvetéssel - szóval pénzügyi stabilitás és kis állam.
Nem elvből: a kis államra azért van szükségünk, mert Magyarország korrupt ország, és minél nagyobb az állam, annál több az ellopott pénz. Nagy állam működhet ott, ahol kisebb a korrupció. Nálunk ez most luxus lenne, ide egy kicsi, áramvonalas, hatékony állam kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!