Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán szerintetek képes lenne...

Orbán szerintetek képes lenne összevonni az egyetemeket és egy csúcsegyetemet létrehozni, hogy beteljesedjen azaz álma, hogy előrébb kerüljenek a világranglistán? Ami lehet végül mély kudarc és a listán való zuhanást jelentené?

Figyelt kérdés

Nem ez lenne az első eset, hogy a miniszterelnök különösebb megfontolás nélkül avatkozik bele az oktatás szövevényes világába. És nem is ez lenne az első, hogy valamit önmagában a statisztikák javításáért csinálna a kormány. Azt sem zárhatjuk ki, hogy ezt az ötletet a kormányzati kancellárok kinevezésére váró rektorok további puhítására dobták be a köztudatba.


[link]


2014. júl. 25. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Te is tudhatod, a nyilvánosház nem attól jó, hogy milyen bútorok vannak benne. Így az egyetem sem attól jó, hány részre vágták. Hogy folytassam a nyilvánosház hasonlatomat, a lényeg hogy kik, hogyan és mit csinálnak benne.

De ez független attól, mit mond a Madam. :)

2014. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Itt nem a világranglistáról van szó hanem a méretgazdaságosságról. Minek 10-15 fővel elindítani egy szakot? Én is egy ilyen szakra jártam, aztán sokszor 3-an voltunk benn előadáson.
2014. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ma 15:56


Ez 3 különálló egyeteme, más, más szakterületekkel. vagy majd a gépészmérnökök a szociológusokkal egy órára járnak?

2014. júl. 25. 16:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Simán! Csak egy rendelet kell ahol 2/3-ad van! Aztán ha OV csinálná (okos ember!!!!) akkor biztos lenne a siker. Hasitanánk mint a fociban! Hajrá magyarok! Mo jobban teljesit!!!!!
2014. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#2 vok: ok, nem néztem a cikket, én más intézményekre gondoltam.
2014. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Orbán szerintetek képes lenne összevonni az egyetemeket és egy csúcsegyetemet létrehozni"


Az eddigi tapasztalatok alapján ha valamit akar, azt megcsinálja. Ha jó, ha nem jó (ebből van több), és kommunikációs szinten úgyis csak azt kapod meg, hogy jó.

2014. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra képes, hogy összevonja az egyetemeket, de arra nem, hogy belegondoljon ennek következményeibe. Mily' meglepő, ezredszer is.
2014. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon a felsőoktatás színvonala is olyan mint a fociakadémiáké. Pl: Kontraszelektált tanárok oktatnak informatikát. Pl: fordítóprogramok elméletét akiknek lövésük nincs hozzá. Az ELTE-n lehet diplomát szerezni szociális munkás szakon. Lassan jön az utcaseprő akadémia.

Elnézést nagyra becsülöm a köztiztaságiakat, nem őket akarom szapulni, hanem a közoktatás színvonalának mélyrepülését.

2014. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 07:12


De legalább a fociakadémiákkal szemben ők állnak valamilyen listán a világon. És nem is olyan rosszul.

Nincs értelme összehasonlítani őket. Rossz az oktatás, de szerencsére a magyar focinál még mindig jóval jobb.

AZ hogy nem tudod mi az a szociális munkás és mit csinál az már a te bajod.

2014. júl. 26. 08:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok Orbán Viktor híve, de ebben lehet, hogy igaza van.


Én még tovább mennék, szerintem az összes Budapesti Egyetemet és főiskolát össze kéne vonni 1 db "University of Budapest"-é, de nem csak formálisan hanem valódi integrációt hajtani végre a karok, intézetek szintjén is. Ma nagyon sok olyan párhuzamosság van ami felesleges,nagyon sok gyenge főiskolai kar, gyenge képzés van. Az összes azonos profilú tanszéket össze kellene vonni és egy mércével megrostálni. Kialakítani egy kizárólag jó kutatókból, jó tudósokból álló erős professzori kart, a gyenge teljesítményű oktatókat le kell fokozni tanársegéddé függetlenül attól, hogy hány éve dolgozik ott, és a végképp hülyéket le kell építeni. A megmaradóknak komolyabb források állnának rendelkezésére, meg lehetne erősíteni a doktori iskolákat, és a legjobb doktoranduszokkal pótolni a kirúgott hülyéket. Így alapjairól újra lehetne építkezni megszabadulva a ballaszttól. Persze ehhez következetesen végig kellene vinni egy objektív tudományos mércével működő szisztematikus összehasonlítást és értékelést, amiből minden uram-bátyámkodást, személyes megítélést ki kellene hagyni. Félek, hogy erre már nem lenne ereje.

2014. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!