Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem idegesít már ez a...

Titeket nem idegesít már ez a rendszerváltás-mizéria?

Figyelt kérdés

Szerintem egy kicsit túl van lihegve. Eddig nem nagyon csináltak ügyet belőle, max emlíve volt. Most meg a csapból is ez folyik már, Szabadság Tér 89 meg Szabadságkoncert meg mi nincsen már. Szüleim, nagypap szerint, akik felnőtt fejjel élték meg, fele akkora cirkusz nem volt, mint ahogy abban a műsorban beállítják, szépen előkészítve, békésen zajlott le az egész. És Kádár sem volt akkora állat, mint mondják.

Nektek mi a véleményetek? Mire ez a nagy felhajtás? Nem zavaró már kicsit?


2014. júl. 23. 20:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és hogy inkább a rendszerváltás UTÁN volt fejetlenség, mint alatta/előtte.
2014. júl. 23. 20:43
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Negyedszázada volt, csak meg kell emlékezni róla valahogy. Én 15 évesen éltem át, de engem érdekelt a politika már akkor is, minden híradót megnéztem, újságot olvastam, hallgattam a felnőtteket, tudtam, hogy történelmi időket élünk. Aki csak élt a világba, tényleg nem sokat vett észre belőle. De ne feledd '91 - ig itt még orosz csapatok állomásoztak, ha lett volna mondjuk '89 - ben egy olyan puccs a Szovjetunióban, amely révén keményvonalas kommunisták kerültek volna hatalomra, még nagy baj is lehetett volna belőle. '89 - ben Litvániában még embereket ölt meg a Vörös Hadsereg mert ki akartak válni a SzU - ból. Volt még munkásőrség is. Romániában komoly vérengzés árán döntötték meg Ceaucescu - t, itt, a szomszédban. Nem volt annyira biztos, hogy nem lesz balhé, sokan tartottak tőle. Kádár alatt puha diktatúra volt, de politizálni, "ugatni" azért nem volt tanácsos. Nem lehetett bármit kimondani, leírni, úgy mint ma, nyilvánosan semmiképp sem.


Néztem a TV - ben Nagy Imre újratemetését - Kádár ekkor még élt - és sokan nem hitték el, hogy ez megtörténhet.


Persze ma már röhejesen naiv tűnik, ahogy akkor gondolkodtunk - nekem az akkori kamasznak még tán megbocsátható - de sokan azt hitték, hamarosan nyugati színvonalon fogunk élni - nem így lett.

2014. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Abba nem gondoltál bele, hogy a 25 éves évforduló miatt?

Vagy azt hitted csak téged akarnak vele idegesíteni?


Egyébként is egy fontos történelmi esemény. És nem az határoz meg egy ilyen eseményt, hogy mennyire volt felhajtás, mekkora cirkusz volt.

2014. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem volt semmilyen cirkusz. Békésen zajlott le, és Orbánnak semmi jelentős szerepe nem volt benne. Csak ma akar vele dicsekedni.

Kádárt pedig az ország többsége szerette. A többséget nem érdekelte, hogy nincs sajtószabadság. (Ahogy már most sincs). Fontosabb volt nekik, hogy tisztességesen meg tudtak élni.

Igaz, hogy a rendszerváltáskor már nem ő volt a Főtitkár, hanem Grósz. Aki viszont vadkommunista volt.

De ha nem Gorbacsov a SZU főtitkára, akkor nem lett volna békés rendszerváltás és a szovjet csapatok sem vonultak volna ki.

2014. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg egyébként a 25 év az mitől fontos évforduló? Egyébként kösz a válaszokat, főleg Első visszaemlékezését, így már jobban átélhető.
2014. júl. 23. 21:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezen a véleményen van a család is.
2014. júl. 23. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:
25 év egy negyedszázad ettől.
2014. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%

Azért volt olyan csendes, mert igazából csak a reklámokban volt rendszerváltás, még mindig komcsik, volt mszmp-sek és ügynökök ülnek a befolyásos helyeken.


Ha nem így lenne, akkor már ott tartanánk, mint Litvánia...most vezetik be náluk az eurót.

2014. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sok nyugdujasnak szól hatásvadász üres műsor, röhej hogy folyton a múlton merengünk a jelenel gondjaival meg senki nem foglalkozik
2014. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25 éves fejjel éltem at. Elég nagy volt a várakozás es annál is nagyobb volt a pofáraesés.
2014. júl. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!