Ti hogy látjátok? Magyarországon jó anyagi helyzetben vannak az emberek?
Érdekes. Engem elgondolkodtatál. Ezek az adatok durvák, viszont, megnéztem a naaaaagy nyugati országokat. Statisztikailag nagyjából ugyanez a helyzet mint nálunk. Akkor nincs olyan nagy gond nem?
Itthon:
kb. 14%-os a szegénység
Németország:
15%-os szegénység
Nagy-Britannia:
5 millió szegény, a lakosság kb. 8%-a.
Tehát a számok alapján a fejlett nyugati országokban is nagy a szegénység. Akkor mondhatjuk, hogy ez a velejárója a társadalmi rendszereinknek. Viszont egy Németországról nem egyből a szegénység jut eszébe az embereknek, holott több a szegény ember mint itthon. Itthon viszont ez jut eszébe az embereknek, mert imádnak siránkozni, és csak a rosszat látni.
ma 17:34
Külföldről nézve ott se azt látják, hogy mi is felemeljük a hangunkat ez ellen. Ez belső dolog. ott is foglalkozik a média ezzel ott is van tüntetés ez miatt. Mint mindenhol.
De még így is jobb a hozzáférésük a normális minőségű és mennyiségű ételekhez mint nekünk:
Németországi magyarok.
Ez a német magyar összehasonlítás már volt korábban is.
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__3..
Másolat a gyk kérdésből:
a megadott wikis linkről idézet:
"The second table lists countries by the percentage of the population living below the national poverty line — the poverty line deemed appropriate for a country by its authorities. National estimates are based on population-weighted subgroup estimates from household surveys. Definitions of the poverty line may vary considerably among nations. For example, rich nations generally employ more generous standards of poverty than poor nations. Thus, the numbers are not strictly comparable among countries."
Ha esetleg gondok lennének az angollal, akkor segítek:
az idézet pont azt mondja, hogy a táblázatban szereplő százalékok nem összehasonlíthatóak, mert minden országban az adott ország megfelelő szervei döntik el, hogy milyen szinttől számít valaki szegénynek. Külön ki is emeli, hogy a gazdagabb országokban általában sokkal könnyebben mondják rá valakire, hogy szegény, mint a szegényebb országokban.
Ez a két adat mindössze annyit mond, hogy a magyar hatóságok a saját lakosságuk 13,9%át tekintik hivatalosan is szegénynek, a német hatóságok meg az ottani lakosság 15,5%át - arról viszont egy pillanatig nem beszél, hogy amit Németországban szegénynek tartanak, az itthon mennyire számítana annak.
Ami egy sokkal valódibb rálátást adna, az pl. az olyan statisztikák, amik az 1 főre jutó jövedelmeket különböző kategóriákba sorolja (pl. első kategória: 40.000 alatt, 2. kategória 40.000 és 50.000 között, stb.), és arra adja meg, hogy a lakosság mekkora részei tartoznak az adott kategóriákba (pl. hogy a lakosság 10% az 1. kategóriába, 15%a a másodikba, stb.).
Ilyen statisztika meg is jelent nem is olyan régen, és abból elég jól lejött, hogy itthon durván sok ember él durván kevés 1 főre eső jövedelemből.
ma 17:51
Ezzel egyetértek.
De azt se vegyük átlagnak, hogy jaj mindenki plázába járkál és milyen jól élnek. Mint foglalkoztak is vele egy cikkben, ha az aki be is jár, a többsége nem vásárol.
Jobban élünk mint pl a keletiek, de azt nem lehet állítani, hogy nagyon jól. AZ is tény, hogy ez évről évre rosszabb. Nem az elmúlt pár évben, hanem az elmúlt 20 évben igaz az, hogy rosszabbul élünk mint 4 éve. Pl a 90 években simán meg engedettünk egy családi nyaralást. De most már nem, pedig nem lett az, hogy kevesebbe lenne a bevétel, sőt még kevesebben is vagyunk, viszont az árak változtak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!