Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért felháborító a paksi...

Miért felháborító a paksi bővítés?

Figyelt kérdés
2014. júl. 18. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a paksi bővítés a felháborító, hanem az, ahogy a politikusok hozzáállnak az egészhez:


https://www.youtube.com/watch?v=YcN4C2g6hzE

https://www.youtube.com/watch?v=CmFzPtSMv0c


Őszintén szólva Wittner Máriában hatalmasat csalódtam.

2014. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát lássuk csak miért is. Pl mert semmilyen egyeztetés nem történt az ügyben, mert semmilyen tanulmány nem készült, mert felvettek egy 3000 milliárdos gigahitelt az oroszoktól, talán mert ebből elavult reaktorokat fognak építeni ráadásul 3-szoros áron. Meg már most tudni hogy réjcsölke pasija lesz a kivitelező mert ők a útépítéstől az űrhajózásig mindenhez értenek. Hm ez azért elég indok.
2014. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem készült semmilyen tanulmány, akkor te honnan tudod, hogy háromszoros áron fog készülni egy elavult reaktor? Forrás?
2014. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

#3

Gáspi te vagy az?


Hogy honnan tudom? A sajtóközleményből. Néha olvasni is kéne nem csak állami pénzen focimeccsre járni :)

2014. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

# 4:

Azt hiszem, hogy akkor a forrás szó nálad mást jelent. Linkek azokhoz a sajtóközleményekhez, amik pártszimpátiától függetlenül leírják azt, amit itt leírtál?

2014. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Ne a lepontozás menjen, hanem linkeket várok még mindig. Amíg nincsenek, addig kitalációnak tartom.
2014. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan technológiai probléma van ( a linket meg szerintem feleslegesen várod, úgy sem fog linkelni.. :D ), hanem az, hogy kimaradt egy nyílt pályázat. Sutyiban döntöttek egy g3c|drága beruházásról, amiről még azt sem tudjuk, hogy mennyivel drágább/olcsóbb lenne, mint ha más építette volna. Az a felháborító, hogy megint hülyének néznek 10 millió embert, tuti ebből is mocskos sokat el fognak sikkasztani saját maguknak és ezt itthon büntetlenül megtehetik.
2014. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mert drága, káros a gazdaságra és az egész egy "orosz rulett". Találó nem gondoljátok? :)


Ez egy hihetetlen bonyolult és komplex dolog, amit ezerféle szemszögből kéne vizsgálni, amihez lássuk be mi itt kevesek vagyunk, de elmondom mint laikus hogyan látom.


Vizsgáljuk meg az árat:

- 10-12 milliárd Euró. az rengeteg pénz. ezt a pénz értelmesebb lenne másra költeni, így is magas az államadósság, de valószínűleg nyugattan kijelenthető hogy bár bekerülési költsége rendkívül magas, de hosszútávon nézve ez a legolcsóbb. Legalábbis ma. "Holnap" már nem hiszem hogy megéri atomerőművet építeni, belátható időn belül a megújuló (szél-nap) fejlettebb és olcsóbb lesz. Ez azért elég valószínű. pl. én hasraütésből azt mondom 10 év múlva. és Paks meg 10 év múlva készül el hát ez nem túl okos húzás, főleg hogy Magyarország egyáltalán nincs abban a helyzetben hogy hosszútávú érdekeinek biztosítson prioritás, még egyszer mondom 80%-os államadósság mellett plusz 10-12 milliárd hitel, már most vannak olyanok amik nem hosszútávon, de nem is középtávon hanem már rövidtávon komoly probléma lesz, vagy most is késő pl. MÁV....


Vizsgáljuk környezeti hatásait:

- Az atom tiszta, nem bocsájt ki káros anyagokat, nem úgy mint a szén gáz olaj stb a radioaktív hulladékot pedig tudjuk hova tenni ez sem veszélyes igazából, de egy esetleges meghibásodás baleset esetén katasztrófát eredményez. minden más erőművel kapcsolatban ilyen nincs. ha felrobban egy gázerőmű akkor annak nincs semmilyen maradandó környezet hatása, szénnél dettó, napnál szélnél dettó. Nem roppan össze a gazdaság ha ledől egy szélturbina, de ha Paks felrobban Magyarország gazdasága 100 év múlva se áll talpra, az ország azonnal csődbe megy amit nem fogunk tudni kiheverni egyhamar. Ez nagyon kockázatos. minden egy lapra feltenni, mindent arra a feltételezésre építeni hogy minden rendbe lesz, nem lesz baleset, nem lesz meghibásodás, nem lesz emberi mulasztás, nem lesz tervezési hiba, nem lesz háború.... Ez nem vakmerőség hanem ostobaság, felelős vezetőként pedig bűn és hazaárulás. Nem ilyen jobbikos érzelmi hévvel mondom, hanem mint objektív ténymegállapítás.


Energiaipar (na ez a kéménydió, igazából ezt kifejteni vagyunk kevesek):

- Paks 40%-a az energiaellátásnak, 10% a megújuló, 50% szén-gáz. A néhány párhuzamos évet leszámítva valószínűleg kb. 50% marad az atom részesedése, vagyis a megújulónak van hova bővülnie vígan. ha pedig optimisták vagyunk és valószínűsítünk egy tartós gazdasági élénkülést és ezzel természetesen növelve villamosenergia felhasználást akkor még 50%-ot sem tesz majd ki Paks az energiamixünkből, inkább csak 40-et. Magyarországon van urán, szén és földgáz is (hagyományos és palagáz egyaránt) Emellett magas a napsütéses órák száma, geotermális nagyhatalom túlzás nélkül (bár ennek 80%-a vagy még több csak fűtésre alkalmas, villamosenergia termelésre nem) jelentős vízerőmű kapacitások vannak kihasználatlanul (bár Bőst már elbuktuk. A szlovákok a Duna 80%-át önkényesen átterelték magukhoz és felépítettek maguknak egy vízlépcsőt ami már most megtérül, 2010-ig 11 200 megawatt megtermelt energiától estünk el, azóta még durván 2-3 ezer megawattól azzal hogy nem szálltunk be az építkezésbe, megvették a döntéshozókat, a környezett védőkkel pedig a közvéleményt a projekt ellen hangolták szóval ezt megszívtuk ez a hajó elment) valamint sok az olyan terület ahová megéri szélerőművet telepíteni. Ilyen szempontból Magyarországon KIVÁLÓAK az energiaipari adottságok. Ezek alapján tényleg megéri ez? inkább 1000-1200 milliárdból kéne építeni 2-3 nagy szivattyús víztározót, és egy MVM turbinagyárat, és szépen apránként telepakolni az országot turbinánkkal a Dunai vasmű acéljából természetesen. az ingadozásokat az energiatározók miatt pedig tudnánk tárolni, betudnánk tárazni az olcsó éjszaka áramot, versenyelőnyhöz jutnánk és így tudnánk exportálni, ez valódi rezsicsökkentés. Aztán még pár száz milliárdot egy állami bányászatnak és a MOL-nak hogy termeljenek szenet és földgázt. meg mégy pár száz milliárdot+EU támogatások új gáz és szénerőművek építésére. Persze a szélhez geo-hoz, naphoz nyilván nem kevés EU támogatás járna.... Na én így költeném el a 3000 milliárdot.


Gazdasági hatás, munkahelyteremtés, költségvetés:

Egyértelmű. Melyik megoldás jelent több munkahelyet? melyik az jobb ár/érték arányú. Melyik tesz minket kiszolgáltatottá? Melyik biztosítja hogy több lábon álljon az energiaipar? Melyik tud tartósan olcsó áramot biztosítani, és befektetéseket vonzani? Melyik a biztonságosabb? Melyik eredményez nagyobb gazdasági növekedést? A több munkahely több bevételt jelent? A több munkahely több fogyasztást és ez által több szolgáló szektorbeli munkahelyet teremt? Melyiket tudjuk mi magunk könnyebben felépíteni? Melyiket könnyebb javítani-szervizelni és melyikhez könnyebb alkatrészeket gyártatni hozzá?.....

2014. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
* Na én így költeném el a 3000 milliárdot, ha valaki azt mondaná hogy ennyi pénz itt van energiaiparra.
2014. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"de ha Paks felrobban "

Paks nem igazán fog felrobbanni, nem olyan felépítésű, hogy ilyet tudjon. :)


"- Paks 40%-a az energiaellátásnak, 10% a megújuló, 50% szén-gáz."

Itt meg kimaradt egy apróság. Magyarország energiaellátásának egy jelentős részét importból fedezi, ami az év első 6 hónapjában megközelítette a teljes villamos energia igény 30%-át.


Oké van uránunk, valamennyicske amit most épp megéri kitermelni, mert felszaladt a világpiaci ár. De ha megint leesik, akkor veszteséges lesz a felhozatal, akkor megint bezárjuk? Ráadásul az uránércet nem lehet bepakolni csak úgy egy erőműbe,ahhoz elég komoly üzem kell, hogy az uránércből fűtőanyagként használható urán-dioxid pasztilla legyen.

Szén akad, igaz kevés a jó minőségű. A gáz-palagáz készletek nem tudom mekkorák, de a kanadaiak igen hamar hagyták a francba a furkálást, lehet ők sejtettek valamit :D


"A szlovákok a Duna 80%-át önkényesen átterelték magukhoz és felépítettek maguknak egy vízlépcsőt ami már most megtérül"

Ezt csak egy rövid szakaszon tették ( Szigetköz ) utána az a víz ugyanúgy át folyik hozzánk :D

Az azért némileg túlzás, hogy jelentős kihasználatlan vízi energiatermelési kapacitásunk van. Egyáltalán nincsenek nagy esésű folyóink, ha akarunk valamit akkor orrba-szájba duzzasztani kell. Mondjuk ez ellen nekem semmi kifogásom, nem a Duna parton élek :D


A Dunai vasmű acélja is egy érdekes dolog, mert ott épp, hogy kohászkodnak valamennyit. A legtöbb cucc már vonaton érkezik az oroszoktól. Építhetünk erre is, de biztos jó ötlet néhány turbináért komplett gyárat felépíteni ? Mert ha még exportképes turbinákat gyártanánk és nyomatnánk a világpiacra..


A szivattyús tározó sem rossz ötlet, csak épp hova? Anno kitalálták, hogy a Dunakanyarba, az egész környék fellázadt..


Áhh, ebben az országban ez az egész egy halott ügy :/

2014. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!