Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy ugyanazért...

Hogy lehet az, hogy ugyanazért a magyart nem, de a romát azonnal megállították és megbüntették?

Figyelt kérdés

Volt egy videó amin azt akarták bizonyítani, hogy a romákra rá vannak szállva a rendőrök.

EGy rossz állapotú, hiányos biciklivel előbb egy magyar ment el 3X is lassan a rendőrök előtt, de ők meg se mozdultak annak ellenére, hogy semmit se csináltak. Majd ugyanazzal a kerékpárral egy cigány ment, akit már mikor először ment akkor leállították és meg is büntették 50 ezerre.


2014. júl. 15. 12:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
37%

# 9

Lehet tapasztalatokról beszélni, de akkor sem lesz tényszerű hogy a sötétebb bőrű ember csak bűnöző lehet.

Mi van ha te cigánynak születsz? Automatikusan bűnöző leszel? Mindegy, hogy tisztességes vagy-e elvárnád, hogy bűnözőnek nézzenek, csak mert cigány családba születtél?

2014. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%

Nagyobb összegben mernék fogadni rá hogy már nem egyszer kerültek ezek összetűzésbe a rendőrökkel. Pl. amikor megjelenik a rendőrautó a cigányok lakta környéken akkor csordába vonulnak ki az utcára és visítanak mint a malacok, káromkodnak a rendőrökre, életveszélyesen megfenyegetik, le is köpik őket.


Amikor meg nincs egyben a csorda és a rendőr játssza el ezt fordítva akkor mindjárt diszkrimináció, meg kirekesztés, meg kutyafüle.


Felénk is főleg csak azokra a h*lyegyerek autósokra vannak rászállva (sajnos sok van belőlük) akik már párszor összetűzésbe kerültek velük. Aki normálisan közlekedik és viselkedik azt jó ha évente egyszer megállítják egy rutin igazoltatásra kb. fél percre. Persze itt is a rendőr a szemét hogy sorban veszi el a forgalmikat és adja a 10.000-50.000es csekkeket az életveszélyes állapotú egy deka műbizonylattal nem rendelkező autók miatt és az életveszélyes sofőröknek.

2014. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
47%

"Mi van ha te cigánynak születsz? Automatikusan bűnöző leszel?"


Na, na! Kezd tisztulni a kép? Szerinted csak a cigányokkal fogják megcsinálni ezt? Már ott tartunk, hogy azokat a magyarokat is meg szeretnék ölni akik nem jobbikosok. Hiszen csak birkák. Tudod mi lesz itt 10 év múlva? Rend és fegyelem, tiszta utcák, gazdag magyarország. És 6 millió ember tetemével fűtött gyárak.

2014. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

# 11:

Ne légy demagóg. 10-ből 9 embert megkérdezel az utcán, biztos azt fogja mondani, hogy a cigányok döntő többsége bűnöző.


Haláli egyébként, hogy én egy olyan kis faluban lakom, ahol csak egy cigány család van, de még ott is volt rendőrségi ügye a családfőnek. A felesége meg durván 25 éves és már a 4. gyereket várja úgy, hogy putriban élnek. Ez követendő példa? Nem hiszem...


# 12:

Ez is így van. Engem eddig egyszer igazoltattak csak, kb két hete, de akkor is azért, mert egy kisebb koccanást okoztam figyelmetlenségből és a károsult kihívta a rendőröket. Egyébként pont leszarnak engem a rendőrök... Örülnek azok is, ha nem kell dolgozniuk.


# 13:

Úgy tenni, mintha csak a Jobbikosok között lennének rasszisták... 10 év múlva tele lesz nyuggerekkel az ország, mert aki értelmes, menekül innen.

2014. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
62%

Igen, a diszkrimináció örökké vita tárgya lesz. Egyrészről jogos, mivel köztudott, hogy a cigányok rosszat tesznek a társadalomnak, ellenben azt nem lehet tudni, csak feltételezni, hogy ki a cigány; ha megengeditek, akkor én két csoportot különböztetnék meg; vannak a romák (az ő nyelvükön ez azt jelenti, hogy ember), akik törvénytisztelők, dolgoznak, röviden normális emberek, és vannak a cigányok, akik ugyan roma származásúak, mégis csak "akkor érzik jól magukat", ha bűnözhetnek, lophatnak, csalhatnak, hazudhatnak, viszályt szíthatnak.


Aki roma származású, az a cigányok miatt tényleg negatív megkülönböztetésben részesül, a fent említett tények ezt alá is támasztják. Magánemberként a sok "jaj, szegények, akik nem tehetnek semmiről,..."-özők ugyanúgy fújnak a más bőrszínűekre, akár még ha meg is látnak egyet a járdán, inkább átmennek a másik oldalra, mivel távolról ők sem tudják megítélni, hogy milyen szándékú, és, ugye, jobb óvatosnak lenni, itt pedig sajnálják azokat, akik bár normálisak, csupán a bőrszínűk alapján büntetik meg őket.


Ehhez a (korántsem megalapozatlan) sztereotípiához hozzájön még egy hatalommal felruházott állatfaj, a rendőr; a legtöbbjük agykapacitása csak odáig terjed ki, hogy ők kivétel nélkül megáltalkodott bűnözők, és ahol lehet őket érni, ott kell rajtuk a hatalmat gyakorolni. És itt gyakorlatilag az elmélkedés nekünk, "egyszerű embereknek" megáll, mivel a háttértörténéseket nem tudjuk, csak feltételezhetjük (mint ahogyan azt már egy páran leírták például; korábbi (esetlegesen sikertelen) elővezetés, letartoztatás). A TV-ben pedig a "krém"cigány is elő tudja magát adni, hogy "jaj, őt ok nélkül piszkálják a rendőrök, és írják ki neki az indokolatlan nagy összegű bírságokat", mi pedig bekajáljuk az egészet, és szánjuk szerencsétleneket. Ezzel persze nem arra akartam utalni, hogy az összes felszólaló ilyen lett volna, biztos, hogy volt olyan is, aki tébnyleg áldozat ebben a történetben, de Descartes után szabadon "kételkedjünk, gondolkodjunk, tehát legyünk".

2014. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
45%

"Ne légy demagóg. 10-ből 9 embert megkérdezel az utcán, biztos azt fogja mondani, hogy a cigányok döntő többsége bűnöző. "


Én benne vagyok a "9?" emberedben. Szerintem is a köztörvényes bűncselekmények radikális többségét cigányszemélyek követik el.

2014. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
68%

"Úgy tenni, mintha csak a Jobbikosok között lennének rasszisták... 10 év múlva tele lesz nyuggerekkel az ország, mert aki értelmes, menekül innen."


Már most 3millió nyugdíjasra dolgozik 2,5millió munkavállaló. Amitől féltünk, pár éve már megtörtént. Ennyi, kampó van nekünk.

2014. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
73%
Ráadásul nem elsősorban a Fidesz tehet erről, sokkal inkább az MSZP szarkormányzása. A Fidesz csak kihasználja, meglovagolja a közhangulatot, amit ez okozott.
2014. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
62%
És talán nem arra kellene törkedniük, hogy ne így legyen?
2014. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
50%

Itt már semmin sem kell csodálkozni.Nem kell ehhez cigánynak lenni.Nézd meg a politikusainkat mennyit lopnak hazudnak,elnéznek felettük.Bezzeg a kispolgárt csak azért mert kaját lopott mert éhes mindjárt lecsukják....



Nem védek én senkit sem ,se magyart se cigányt.Minden pofára megy..

2014. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!