Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet ezért van sok titkosítás...

Lehet ezért van sok titkosítás az atomerőmű építése körül?

Figyelt kérdés

Az oroszok tulajdonképpen két nagyon nagy teljesítményű reaktort építenek.


A reaktor az 1975-ben kifejlesztett VVER-1000-es megnövelt teljesítményű változata, a MIR-1200-as. A MIR-sorozat a VVER reaktorok szigorúbb európai szabvány szerint épülő változatai. Elvben, mert ilyet még egyet sem építettek. A már több országban is megépült, nem EU-kompatibilis változatot AES-1200-nak hívják.


Magyarország bent van a között a között a 30 ország között, mely képes atombomba előállítására.Lényegében csak pénz kérdése.


Lehetséges, hogy az oroszok a jövőben ilyen dolgokkal akarnak Pakson foglalkozni?

Ezért van ez a sok titkolózás?



2014. júl. 10. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Most őszintén: mi a fenének kellene a ruszkiknak még több atombomba?
2014. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Kérdezd erről pl. Gyurcsány, Matolcsy vagy hasonlók gyerekeit. Orbábénak lehet nyalnak, de a többi hazaárulózva, szekálva van szerintem."


Ha nyilvánosságra hoznák az atomerőművel kapcsolatos (akár gazdasági, akár műszaki) részleteket, az igen erősen nemzetbiztonsági kockázat volna, nem gondolod?

2014. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Lehet ezért van sok titkosítás az atomerőmű építése körül?"


Ejj, de jót linkeltem be :DD

Ezt a fentit akartam.

2014. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen kizárt, hogy titkos fegyverkísérletekbe bonyolódjon Magyarország Pakson.

Magyarország aláírta és ratifikálta a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló nemzetközi egyezményt és annak kiegészítő jegyzőkönyvét is.

Következésképpen a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség a nukleáris létesítményeinkbe szerelt kamerákkal és akár helyszíni ellenőrzésekkel bizonyosodhat meg arról, hogy az atomenergiát valóban csak békés célra használjuk.

Ez alól Paks 2 sem lesz kivétel.


Többek között itt lehet erről jó sokat olvasni:

[link]


[link]

2014. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyanús, hogy a kérdés kifejtésében a 444 cikkéből idéztél, hadd reagáljak rá:


Az 1200 MW nem számít "nagyon nagy" teljesítményű reaktornak. Egy másik lehetőség, ami épülhetett volna Pakson, az EPR pl. 1600 MW-os. Azt lehet mondani, hogy manapság nem nagyon építenek 1000 Mw-nál kisebb teljesítményű atomerőműveket sehol a világon. Vannak azért kivételek, de nem sok, és azok mind valamiben speciálisak.


A következő mondatban szerintem valamit nagyon összekevert a szerző. Hogy az oroszoknál mit hogy hívnak, azt tényleg nagyon nehéz kibogozni. Én magam nem tudom, van-e egyáltalán különbség a MIR-1200 az AES-1200 és a VVER-1200 megnevezések között, de gyanítom, hogy nincs. Nem hiszem, hogy lenne külön EU-kompatibilis és nem EU-kompatibilis változatuk. A helyzet már csak azért is bonyolultabb ennél, mert az EU-ban nincsenek harmonizálva a nukleáris biztonsági követelmények. Bizonyos részleteket egyedileg, a célország saját követelményeinek megfelelően kell kialakítani.


A VVER-1200-nak 2 fontos altípusa van, a V-392M és a V-491. A cikk állításával ellentétben egyikből sincs még sehol üzemelő példány, viszont mindkettőből épül a prototípus. Az egyik Novovoronyezs 2, a másik Leningrád 2 néven.


Nincs okom feltételezni, hogy odahaza rosszabb, kevésbé biztonságos erőművet építenének, mint máshol. Már csak azért sem, mert ezekkel a típusokkal ők projekteket akarnak nyerni szerte a világban, hogy egy nagy rakás pénzt keressenek vele. Ilyen típusra kötöttek már megállapodást Pakson kívül Törökországban és Finnországban is. És egy csomó más helyre is pályáznak vele.


[link]

[link]

2014. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat: Magyarországon valóban van elegendő szakértelem, hogy ha nagyon akarnánk (és felrúgnánk miatta egy rakás nemzetközi megállapodást) nekiálljunk atombomba építésének.


A műszaki feltételei azonban egyáltalán nem adottak. Nem tudunk sem uránt dúsítani, sem plutóniumot kivonni a kiégett üzemanyagból.

Rakétát sem tudunk építeni, pedig az nem árt, ha a fegyverünket célba is akarjuk juttatni.


Önerőből és stikában semmi reális esély nincs arra, hogy ilyen berendezéseket építsünk. A nukleáris anyagok és a létesítményekhez szükséges eszközök nemzetközi kereskedelmét pedig nagyon szigorúan ellenőrzi a NAÜ. Ezen ellenőrzésnek pedig mi önként alávetettük magunkat a kettővel feljebb emlegetett kiegészítő jegyzőkönyv aláírásával.


Összefoglalva (és most már tényleg befejezem) Magyarországon sem szándék, sem pedig reális lehetőség nincs atomfegyver kifejlesztésére, illetve előállítására.

2014. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!