Miért csináltak Horn Gyuláról szobrot?
Azért,hogy ha arra járok le tudjam hu.gyozni.
Ez a mocskos állat,átjátszotta az ország nagy részét idegeneknek,tönkretett mindent amihez hozzáférés.
Nem az a baj, hogy szobrot állítanak, hanem az, hogy kettős mércéznek.
Egy Horthy szobrot nem lehet felállítani, illetve lehet, de nem egész alakosat és feltűnőt.
Horn Gyula meg kaphat minden probléma nélkül szobrot.
Mellesleg Horn szobrot még sosem rongáltak meg.
Annyi történt eddig, hogy pufajkát akasztottak rá egy felirattal "pufajkát a pufajkásnak".
Tiszteletből és hogy megemlékezzenek róla. Horthy Miklósnak is állítottak szobrot, az is vitákat kavart, egyes primitív, barbár emberek szerint még ezek megrongálása is belefér a véleménynyilvánítás szabadságába.
Politikailag támadható, amikor ilyen vitatott történelmi szerepű személyeknek állami, önkormányzati szobrot, megemlékezést csinálnának, mivel ez sértheti a lakosság egy jelentős részét. Azonban mivel veszélyt nem jelent, szerintem el kell tűrniük egy demokráciában.
Amerikában minden elnök kap múzeumot a halála után, és kap természetesen szobrot és tiszteletadást. És ők csinálják jól.
Valamiért mifelénk az emberek azt gondolják, csakis az Ő oldaluk lehet jó, miközben alapvetően mindkét oldal igyekszik egyfajta tisztességgel vezetni. Igen, mindkét oldal.
Azt gondolom, ezt az állítást csak a legelvakultabb debilek kérdőjelezik meg.
Tehát ebből kiindulva a magyar köztársaság miniszterelnökeinek JÁR a szobor.
No jó, volt pár aljas undorító féreg, Gömbös, Hoti és prá másik, de Horn egy tisztességes és tehetséges ember volt.
Azért kellett neki szobrot emelni, mert a baloldalnak szüksége lenne egy politikusra, akit ikonná tehet. Ez persze nem jelenti azt, hogy meg is érdemli a szobrot, sőt inkább megvetést érdemel az az ember, aki egy megszálló hatalmat kiszolgálva a saját népére fegyvert fog. Horn semmivel sem volt különb, mint a német megszállással hatalmat kapó nemzetiszocialista csendőr, aki zsidó honfitársait küldte a halálba.
Hornról az a téves kép él, hogy az ő bátor fellépése nyomán omlott le a vasfüggöny. Az igazság az, hogy semmilyen szerepet nem játszott ebben, sőt párt- és kormánytársa, Németh Miklós úgy fogalmazott, hogy Horn volt az utolsó, aki támogatta a határnyitást. Aztán miután lebontották a vasfüggönyt, kiharcolta, hogy a sajtó előtt ő vághasson át Alois Mock osztrák alkancellárral egy visszaépített díszletet – amelyet hajlítható alumíniumdrótból építettek, hogy könnyen átvághassák. Valamelyik megvezetett válaszadó be is tette ide a fotót, valószínűleg nincs tisztában azzal, mit is ábrázol.
Horn mocskos múltja ellenére nem volt hajlandó eltűnni a politikából, sőt a magyarságot szemen köpve azt felelte a karhatalmista múltjára vonatkozó kérdésre: „Na és?”
Hornék azzal váltották meg Nyugaton a szalonképességüket, hogy a külföldi cégek prédájává tették a magyar gazdaságot. Még állami profitgaranciát is kaptak egyes közműszolgáltatók, ami példátlan. Közben az ellenzéki sajtót gyakorlatilag megfojtották.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!