Akik folyton a Nagymagyarország térképet lengetik, azok mit akarnak?
Azt hiszik, hogy így a környező országok majd önként visszaadják a régen hozzánk tartozó területeket?
Vagy azt hiszik, hogy majd összeülnek megint Trianonban a fejesek, és visszacsinálják az egészet?
Vagy mit akarnak? Háborút?
A magyarok emlegetik még mindig ezt, mi románok annyit elmondhatunk hogy Ardeal, ha jobban megértitek Transilvania, elfogadta a hozzánk tartozást, nem háboruznának
Deci, aceasta va rămâne caz, atâta timp cât trăiți
Nagy tetszést aratott az a válasz, hogy rendet, fegyelmet. Megmondaná valaki, mennyiben fog növekedni a rend és a fegyelem a Nagymagyarország térképek gyakori megjelenése következtében?
Továbbá válaszolna valaki arra, amit kérdeztem??
"...nekik fáj Trianon"
Ezt értem, ám a magyarságnak jónéhány olyan tragédiája volt, ami fájhat. A tatárjárás idején például a magyarság fele elpusztult, míg a trianoni döntés miatt az ország területe lett kisebb. Ezek szerint a terület a fontos, nem az ember?
"Megmondaná valaki, mennyiben fog növekedni a rend és a fegyelem a Nagymagyarország térképek gyakori megjelenése következtében? "
Meg: Nagyban.
"Ezek szerint a terület a fontos, nem az ember?"
ahhoz hogy legyen ember elsősorban élettér kell. Az egyénnél mindig is fontosabb volt a Föld. Egyszer ha ráérsz vásárolj egy történelemkönyvet és olvass bele. Legtöbb háború területszerzési szándékkal tört ki és az egyén feláldozható volt hazája védelmére.
az 5-ös és 6-os válaszoló szégyellje el magát.
A kérdésre válaszolva pedig: Trianonban nem egy egyszerű békeszerződés volt, hanem egy diktátum. A területi veszteségek már önmagukban is fájóak, de Trianonban a környező államok hazug érvekkel szereztek meg akkora területeket, amekkorákat. Most nem állok neki részletesen felsorolni, utána lehet nézni szakirodalomban és interneten. A háborús vereséget senki nem akarja letagadni, a következményeit meg nyilván vállalni kell. A "Nagymagyarország térkép lengetés" a fentebb említett igazságtalanságra kívánja felhívni a figyelmet.
Másik kérdésedre a válasz: Nyilván az ember is és a terület is fontos. A Tatárjárásos példád nem volt egészen jó, meg is mondom miért. A Tatárjárás valóban fájó volt a maga korában, de az ország végül sikeresen talpra állt. Azonban Trianon után a mai napig nem álltunk talpra. Horthyék jó úton indultak el, de aztán a nagy gazdasági világválság derékba törte a felemelkedést (most nagyon kérek mindenkit ne jöjjön a szokásos Horthy ellenes propagandával, és nem azért, mert nem tudnám megcáfolni, hanem azért mert azzal elterelnék a témát az eredeti kérdésről).
Azért vannak sokan azok, "Akik folyton a Nagymagyarország térképét lengetik", mert Trianon még most is aktuális. 92 év egy embernek rengeteg, de a történelemnek szinte semmi. Engedj meg egy példát, hogy bemutassam mit értek ez alatt: Az ország 1526-ban három részre szakadt, és csak az 1848-as áprilisi törvények mondták ki jogerősen az újraegyesítést (a 12 pont Unió Erdéllyel pontja). Akkor 300 évig szintén sokan sírtak-ríttak Nagymagyarország után. De az már nem aktuális, Trianon viszont nagyon is az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!