Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kettős állampolgárságot...

Kettős állampolgárságot igénylőkről mi az igazság? Tényleg igényeltek olyanok is, akik nem magyarok?

Figyelt kérdés
Főleg határon túliak tudnának választ adni, gondolom, találoztak olyan esetekkel, hogy nem magyar igényelte?
2014. júl. 1. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért arra kíváncsi lennék, hogyan határozod meg a magyar fogalmát.

Mert szerintem magyar az, aki magyarnak vallja magát.

2014. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem az nem magyar, aki nem beszél magyarul, és olyan sztorikat hallottam, hogy olyanok is igényelték az állampolgárságot, akik csak bemagolták a himnuszt és arra hivatkoztak, hogy az őseik magyarok voltak stb
2014. júl. 1. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
2014. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kaptak, főleg az ukránoknál. Sokuknak nem a magyarság volt a célja, hanem hogy uniós tagállam állampolgáraivá válljanak ezáltal. Na meg persze kapnak innen 1-2 juttatást is. Nekem pedig nem elég a magyarsághoz, hogy annak vallja magát. Nem mindegy, hogy miért. Érdekből-e vagy mert szereti a hazánkat. Ennyi erővel kérem a svájci állampolgárságot, cserébe annak vallom magam.
2014. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tényleg.


Mit csodálkozol ezen? Nem kell semmi hozzá, csak keresni valami magyar őst. Nem olyan nagy kunszt ez a mi kis közép-kelet európai keveredésünkben. Utána meg már csak pár magyar mondatot kellett megtanulnia.

De ukrajnában vagy a ruszkiknál az sem gond ha nincs egy árva magyar felmenőd se. Ott külön ipar van erre, hogy hamisítanak magyar felmenőt.

2014. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a magyarokat sem a hazaszeretet vagy nemzeti tudat vitte konzulátusra. Legtöbb csak a jutatásokért vette fel. GYK is tele van olyan kérdéssel, hogy "mit tegyek hogy ne hívjanak be közmunkára mert határon túl lakom?" Ezek mind csak a segélyért jelentkeztek be ide állandóra. De a Szerb, Román, Ukrán határ melletti önkormányztok arról is be tudnak számolni, hogy hány GYES-GYED kérő van akik valójában nem is itt élnek.
2014. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én konkrétan ismerek egy ukrajnai idős embert, aki egy kukkot sem tud magyarul, a neve orosz, elnyerte a magyar állampolgárságot és élvezi a magyar nyugdíjat is. Az állampolgári eskü szövegét az unokájával magolta be, aki tud magyarul.
2014. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez elég borzalmasan hangzik
2014. júl. 2. 15:50
 9/10 anonim válasza:
Igen, igényelhetik azok is, akik nem magyarok, de megtanulták a nyelv alapjait, alapkifejezéseket és tudják a himnuszt.
2014. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
És ki kell venniük az anyakönyvét annak az ősnek, aki magyar volt...
2014. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!