Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erdélyi magyarok ezért...

Az erdélyi magyarok ezért lehetnek olyan furcsák, vagy lógnak ki nagyon a társaságból?

Figyelt kérdés

Ugye Nyugat és közép Magyarország mindig is sokkal fejlettebb volt technológiailag, kultúrában, fizetésekben, mindenben. A Kádár rendszerben is keleten szinte csak nehézipari volt, betanított munkásokkal, meg a mezőgazdaság. Tehát ahogy haladunk keletre folyamatosan romlanak a kilátások. Sok a probléma, kevés a pénz. Ez Erdélyre hatványozottan igaz. Ilyen helyzetben mindig megjelenik az ügyeskedés, "megoldjuk okosba", stbstb.

Szóval olyan, mintha oda nem jutott volna el a kultúra, földhözragadt mentalitása lenne az embereknek.


2014. júl. 1. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Zokniárus nemzet.
2014. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Akiket te erdélyi magyaroknak hiszel, azok többsége hun.
2014. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert Romániához tartozik. Ha az ország egybemaradt volna, akkor keleten is fejlődhetett volna az ipari infrastruktúra.
2014. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

"Azért, mert Romániához tartozik. Ha az ország egybemaradt volna, akkor keleten is fejlődhetett volna az ipari infrastruktúra."


Úgy, mint ahogy kelet-Magyarországon is fejlődött, mi? :D

2014. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Erdély egy óriási, ásványkincsekben gazdag vidék, míg Kelet-Magyarország egy óriási alföld.


Nem attól lesz valami fejlett, hogy melyik területen "nyugszik" legvégül a nap.

2014. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

"Erdély egy óriási, ásványkincsekben gazdag vidék, míg Kelet-Magyarország egy óriási alföld."


Japánban mennyi nyersanyag is van?

És milyen fejlettek is ők gazdaságilag és technológiailag?

2014. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne mondd már azt nekem, hogy már az iparágak ideje leáldozott, mert nagyot fogok rajta kurjantani. :) Lehet nekünk óriási technológiánk, ha nincs hozzá anyag, akkor nem tud megvalósítani.


Japán mellé egy Kína se árt...

2014. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha, pedig nekem eddig az összes jobber nagyfejű azt mondta, hogy erdély magyarabb mint bármi és ott csudás-turáni-árja magyar-hun-székely félistenek élnek.

Úgy szeretem amikor ilyen egybites módon általánosítotok.

2014. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sehol nem élnek félistenek. És nem tudom, mit értesz zokniárus alatt, de nem hiszem, hogy ez volna Erdélyben a nemzeti foglalkozás. Viszont erdélyi lévén azt hiszem, belülről is értem a kérdést. Biztosan számít az a hatalmas elzártság, és az, hogy a huszadik század második felében gyakorlatilag egész Románia nyomorgott és semmi kapcsolatba nem léphetett a nyugati (igen, nyugati) kultúrával. Ehhez hozzájöttek a rendszer korrekt kis húzásai, az erőszakos ki- és betelepítések (tömbmagyar régióba tömegesen érkeztek a románok, a magyar nagykoponyákat elvitték román vidékre, a szórványrégiókban pedig megpiszkálták az egyensúlyt), szóval az ösztönös védekezés úgy nézett ki, hogy görcsösen kezdtünk ragaszkodni a történelmünkhöz, a hagyomáyainkhoz. Szóval részben Románia elmaradottsága miatt vagyunk ilyen "földhözragadtak", részben pedig azért, mert folyamatosan félünk, hogy az unokáink nem ezt a nyelvet fogják beszélni. Ez a félelem pedig az archaikus értékek felé fordít, és elijeszt a változástól, mert szerintünk abból nem sok jó származhat. Innen a beszűkültség. Szerintem.
2014. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Technológiailag Erdély is ugyanolyan,mint Magyarország,pénzügyileg kicsit rosszabb,viszont sokkal gyönyörübb,szinesebb,természeti szépségben és gazdaságilag jobb a helyzet,mint Magyarban.:) Ott ismerősen cseng az egészséges saját magad által termelt étel.

Amig letámadtok,magyarországi vagyok.

2014. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!