Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerbeket szeretjük?

Szerbeket szeretjük?

Figyelt kérdés
2014. jún. 30. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Csak annyira amennyire ők minket!
2014. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Ugyan miért ne szerethetnéd?

A kérdés jó példája annak az ostoba gondolkodásmódnak, ami manapság jobber körökben dívik.

Rámutatnak valami másra mint ők maguk, és azt mondják általánosítva, ezek szerbek, ezek ilyenek. Ráadásul ez a királyi többesszám is visszataszító. Ugyan miért fogalmazol mások nevében is?

AZ embereket a maguk valójában ítéld meg, ne az alapján, hogy milyen népcsoporthoz, nemhez vagy valláshoz tartozik!!!!

2014. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
A 2-es válaszolónak teljesen igaza van. Ez az egész kérdés elég provokatív.
2014. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

A népeink közti viszony nem felhőtlen, megvannak a történelmi sérelmek, az utóbbi kétszáz évben a magyarok és a szerbek mindig ellentétes oldalon álltak.


1848-ban, az első és második világháborúban is ellenünk voltak és a délszláv háborúkban is csúnya dolgokat műveltek, bár elsősorban inkább más népekkel (bosnyákok, horvátok, albánok) szemben, de a délvidéki magyarokkal is. A délszláv háborúkban is a szerbek ellen voltunk, az Antall-kormány titokban kalasnyikovokat küldött a horvátok megsegítésére és 1999-ben a NATO Szerbia elleni háborúja során repülőtereink és légterünk átadásával segítettük a NATO szövetségeseinket Szerbia legyőzésében. 2008-ban elismertük a háborúban elszakított Koszovó egyoldalúan kikiáltott függetlenségét is.


Ma már nagyrészt rendezett a két ország politikai viszonya. Vajdaságnak autonómiája van és tiszteletben tartják a magyar kisebbség jogait, a kettős állampolgárságot is engedik. Szerbia az EU-ba készül, ebben Magyarország is segíti. A jó politikai viszony ellenére az emberek szintjén még mindig vannak nemzetiségi konfliktusok, atrocitások.

2014. jún. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Dick Esmen ***** válasza:
76%
Nem,de ők se szeretnek minket.
2014. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek minket egyáltalán? Nem provokációnak szántam a kérdét, tudom, hogy vannak pszichopata rasszista szerbek, akik nem szeretik a magyarokat, de ez az átlag ott? Vagy létezik valamiféle jó baráti viszony azért? Azért mégis csak ott élnek együtt egy autonómián belül
2014. jún. 30. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem szeretjük, és fordítva sem kölcsönös a rajongás, a 2-es meg egy bunkó, máskor meg telepofával szidja a magyarokat, ennyire vedd alapul a hadoválásait.
2014. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem speciel nagyon jó szerb barátaim vannak. Őket szeretem. Karadzsicsot meg nem. Erre voltál kíváncsi?
2014. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Inkább azt a szót használnám hogy elviseljük egymást.Szeméylszerint enm vagyok odáig a szerbekért de mivel itt élek elviselem őket mert nem nagyon tehetek mást,nyilván ha tehetném kitiltanám innen az öszeset aki azt hiszi magáról hogy attól hogy ő szerb fölöttem áll.
2014. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, alapvetően nacionalista hozzáállásúak a szerbek és nem csak a magyarokkal ilyenek hanem szinte az összes szomszédjukkal. Karakteres népség, de érdekes, a rossz élményeim ellenére én kedvelem az országot, elég "őrültek".

Az első meg szerintem jól írta, tehát az általános nézet nem az hogy a magyarok baráti viszonyban lennének a szerbekkel.

2014. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!