Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok többsége miért...

A politikusok többsége miért nem beszél idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Kicsit utána néztem a témának és furcsa volt hogy a magyar politikusok többsége egyáltalán nem vagy nagyon gyengén beszél idegen nyelveket. Szerintem alap dolognak kellene lennie a nyelvtudásnak egy politikus esetében. Miért van ez?
2014. jún. 18. 12:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Valóban megdöbbentő, hogy kisebb a kényszer a magyaroknak az angol elsajátítására. Megjegyezendő, hogy csak az angol nyelvről szól a felmérés, ami azért is félrevezető, hiszen Ausztriában és Németországban az egyik legnagyobb bevándorló közösség a magyar.

Szintén sokan tanultak oroszul még az előző rendszerben.


Nincs kényszer, mert

1. 2004 óta csatlakozott eu országok közül Magyarországon a 2. legkisebb a kivándorlás aránya ( csehek előznek csak meg)

2. Turizmusból származó munkahelyek száma jóval kevesebb, mint ausztriában, spanyolországban, cseheknél.

3. Sokkal nehezebb egy indoeurópai nyelvet megtanulni annak, aki ragozó nyelvet beszél. Nagyon kevés logikai összefüggés van a két nyelv között, közös szavak szintén ritkák. Ellentétben a román más indoeurópai nyelvekkel, felfoghatatlan milyen sokat jelent, ha már vannak közös szó bokrok vagy közös nyelvtani szabályok.

2014. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

Nem burkoltan céloztam rá, hanem határozottan, mert de, van hiba benne. És gondoltam, ha valaki hiányolja mások nyelvtudását, akkor vegye a fáradságot, és nézze át a saját bejegyzését.

Arra viszont valóban kíváncsi lennék, hol néztél annak utána, hogy melyik politikus milyen szinten beszél idegen nyelven?

2014. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai és angol politikusok még annyira se tudnak idegen nyelveket, mint a magyar politikusok, Obama és Cameron az angolon kívül egy nyelven sem beszél, magyar miniszterelnökök legalább gagyognak angolul (nem mintha ez bármit is változtatott volna az ország gazdasági helyzetén valaha is), más országok politikusait se nagyon fogod hallani a saját nyelvükön kívül máshogy beszélni, ez nem magyar sajátosság.


Az más kérdés, hogy az emberek se akarnak idegen nyelveket megtanulni, de végül is igazuk van, a magyar nyelv a legjobb, tanuljanak meg mások magyarul, ha velünk óhajtanak kommunikálni. (ironizálok persze, de azért a lelkem mélyén komolyan gondolom :))

2014. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
ma 12:42: javaslom a középiskolai történelemkönyvek olvasgatását neked
2014. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14-es: Nem érdekel mi történt régen, azokat nem hiszem, hogy a mostani generáció követte el. Pont ugyanazt csinálod minta zsidók a holokauszttal. Mi a fene közöm van nekem ahhoz?

Mi köze van a mostani huszonéves szlováknak ahhoz, hogy valamit elkövettek anno a magyarok ellen? És fordítva?

Semmi. Na ezt hívják begyepesedettségnek meg idegengyűlöletnek.

2014. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy nincs leírva még beszélhet.Egyébként a Magyar parlamentben hogy beszéljen? kínaiul?
2014. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
15: a mostani huszonéves szlovák felelősségteljes szavazóképes ember, aki ugyanúgy eldönti, hogy a saját kormánya hogy bánjon a kisebbségekkel, mint ahogy a magyar szavazók eldöntik ezt, nálunk az emberek harciasan kiállnak a kisebbségek jogai mellett, beleértve a huszonéveseket, szlovákok is ilyenek? És annyit azért érdemes tudnod, bármennyire utálod a történelmet, hogy magyarok élnek Szlovákiában és nem önszántukból kerültek oda.
2014. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi, a tiedben is van. Alárendelő összetett mondatnál nem a főmondat modalitása szerint tettél írásjelet a végére. Most akkor szóljalak le?


Akárhányszor azt láttam eddig, hogy valaki más helyesírását kritizálta, mindig volt a sajátjában is hiba, vagy az eredeti szövegben sokkal több hiba volt, mint amennyit ő észrevett. Kíváncsi lennék, hány hibát vettél észre a kérdező kiírásában, mert van egy olyan gyanúm, hogy nem mindet, de jól esett beszólni.


Bocs, hogy a kérdésre nem válaszoltam.

2014. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!