Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok többsége miért...

A politikusok többsége miért nem beszél idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Kicsit utána néztem a témának és furcsa volt hogy a magyar politikusok többsége egyáltalán nem vagy nagyon gyengén beszél idegen nyelveket. Szerintem alap dolognak kellene lennie a nyelvtudásnak egy politikus esetében. Miért van ez?
2014. jún. 18. 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem hogy egy politikus, hanem egy átlagember esetén is teljesen alap lenne, hogy legalább angolul beszéljen.
2014. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

De idegen nyelv tanulása szempontjából egész Európában mi teljesítünk a legrosszabbul, ezért nyilván ez reflektálódik a politikusainkon is.


Ha kicsivel tanultabbak lennének az emberek, és hajlandóak lennének angolul megszólalni, akkor nem lennének ilyen fafejű politikusaink. Mivel senki nem venné őket komolyan.


Viszont az, hogy ennyire gyér a képzettség Magyarországon, az meg a tökfej politikusok kártékony tevékenységének köszönhető nagyrészt, szóval ez egy ördögi kör.

2014. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Miért magyarul tudnak beszélni? Őőőő őőőő őőőőőő....
2014. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nyelv tudása nincs egyenes arányosságban az intelligenciaszinttel. :)


A magyaroknál nyilván a nyelvük is belejátszik, ugyanis más közeli rokonnyelvük nincsen a nyelvészek által mellénk sorolt Oroszországban lakó rénszarvashúzó vogulokon és osztjákokon kívül, akik nem mellesleg még nem is ismernek minket.

2014. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az angol nyelv tudása nincs egyenes arányosságban az intelligenciaszinttel. :) "


Persze, hogy nincs! Egyértelmű.


De ha valaki egy olyan szakmai közegben, ahol az angol nyelv tudása legalább annyira alap, mint a szorzótábla, nem beszél angolul, az rögtön enged következtetni az intelligenciájára. Nem kell hozzá arányosság!!

2014. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ez azért van mert a magyarok elég lokál patrióták és nem szeretik az idegen dolgokat pl.idegen nyelvek. Az is érdekes hogy főleg a konzervatív politikusoknál ritka a jó nyelvtudás. Amúgy meg nem kifejezetten az angol, de bármilyen nyelv tudása az intelligenciaszint mércéje lehet szerintem.
2014. jún. 18. 12:33
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is azért, jól írja a kérdező. Valahogy a magyarok utálják a külföldieket... nem tudom mi okuk van rá, lehet irigység.


Én már a szlovák magyar ellentéten is röhögök.. sőt, konkrétan azt sem tudom, hogy miért is utálják egymást? Elém kerülne egy szlovák, ugyanúgy beszélnék vele, mint egy magyarral.

2014. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Megdöbbentő, de igaz: Magyarországon beszélnek az EU-n belül a legkevesebben angolul.

[link]

2014. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

"Amúgy meg nem kifejezetten az angol, de bármilyen nyelv tudása az intelligenciaszint mércéje lehet szerintem."


Főleg az anyanyelvé. Ha már másokon számon kéred az idegen nyelv tudását.

2014. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves Andizsuzsi, nem igazán értem a hozzászólásod. Nem kértem számon senki nyelvtudását, csak egy tényt kőzöltem hogy sajnos Magyarországon az emberek nem beszélnek idegen nyelveket. Az anyanyelv megtanulásához meg egyáltalán nem kell magas intelligenciaszint azt mindenki meg tudja tanulni. A helyes használatához már kell (és nem hinném hogy az én nyelvhasználatomban bármi hiba lenne, ha burkoltan erre akarsz utalni). A kérdésem pedig nem az anyanyelvre vonatkozott hanem az idegen nyelvekre, de azért köszönöm a válaszod.
2014. jún. 18. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!