Miért nem építünk geotermikus erőműveket az atom helyett?
"A termálkútból feltörő vizet gáztalanítják, ülepítik és sótartalmát részben eltávolítják, majd a felhasználás helyére szivattyúzzák, a lehűlt vizet pedig valamilyen vízáramba, vízgyűjtőbe vezetik. Amennyiben nincs vízutánpótlás – a rétegenergia csökkenése következtében idővel kevesebb vizet adnak.
A csökkenő víznyomást kompresszorral, búvárszivattyúval lehet növelni, de nem gazdaságos ez az eljárás. A legjobb megoldást a kitermelt és már lehűlt víz visszasajtolása jelenti, mely mérsékli a mély rétegekben található vízszint csökkenését."
wikipedia
Ha nem volt jó ötlet a karsztvizek leszivattyúzása, akkor az artézi vizek leszivattyúzása még nagyobb kockázatokat rejt.
szintén wikipedia, a miértre? :
"Sajátos az Alföld artézi víz készlete, ugyanis ez nem utánpótlódó, statikus víz, teljesen körülzárt vízlencsékkel (fosszilis víz). Éppen ezért az Alföld rétegvíz készlete véges. Az utóbbi évtizedekben napi kitermelése 4 millió m³, éves kitermelése 1,5 km³ volt, ami közelíti a Balaton vízmenyiségét (1,8 km³)."
Jelenleg az atomenergia a legolcsóbb hosszú távon.
Nem mellesleg talán az egyik legkörnyezetbarátabb is, persze itt most ki van zárva egy csernobili eset. Ha ügyelnek a biztonságra, akkor nem szennyez olyan durván.
Ellenben pl egy vízerőmű drasztikusan megváltoztatja a tájat, a geotermikus is durván belenyúl a talajba.
A mai világban aki az atom ellen szól, azt csak sajnálni tudom, de a kérésükre kikapcsoltatnám Paksot, meglátjuk, meddig bírnák áram nélkül:)
Egy atomerőmű extrémen túl van biztosítva, ezért is kerül ennyibe. Ha valami történik vele akkor a legkisebb problémád lesz a sugárzás, mert egy olyan erős földrengés ami kárt tesz egy atomerőműben lerombolja az egész országot. Háborúnál úgyis mindegy, mert a harmadik VH atomháborúnak ígérkezik. Uránt tudunk venné és bányászni (igen van uránbányánk) is, így utánpótlás lesz.
Ugyanúgy tiszta, ugyanúgy zöld, a függés ugyanúgy megvan mint a geotermikus erőműnél, mert azokra sincs pénzünk. Megy éjjel, nappal, lehet szabályozni mennyi energiát termel
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!