Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miért marad le...

A Jobbik miért marad le mindig ennyire nagy arányban a Fidesztől?

Figyelt kérdés

2014. máj. 27. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű, mert a Fideszt többen támogatják, hiszen többen szavaztak rá. A Fidesz tartja a szintet. A kettőjük közötti különbség a Jobbik eséséből adódik.
2014. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Csak a saját véleményem oszthatom meg veled, kedves kérdező, de jellemzően hasonló érveket fogsz hallani másoktól is. Tessék, ezért nem szavazok a Jobbikra:


- a gazdaságpolitikája csőkommunista, az elzárkózásról és az államosításról szól


- a büntetőpolitikája egyszerűen demagóg, sokkal rosszabbnak festi le az ország helyzetét a valóságnál, és olyan eszközöket javasol a megoldásra, amiket már próbáltak 70 éve külföldön, és nem működtek (pl.: önellátó börtön)


- egyszerre próbálnak megfelelni az értelmiségi táboruknak, és a kőagyúaknak, ami miatt kénytelenek néha önellentmondásokba keveredni.


- speciel felőlem csináljanak a melegek, amit akarnak, és kicsit furcsának tartom, hogy ennyi időt és energiát ölnek egy olyan kérdésbe, ami a társadalom mondjuk 98%-a számára totál lényegtelen... miért ne vonuljanak fel, ha kedvük van? akinek nem tetszik, nem nézi, ez így működik. nekem sem tetszik pár dolog, mégsem akarom betiltani.


- az Izraelt bíráló politikájukkal bár egyetértek, de azért zavarba ejtően nagy hangsúlyt helyeznek ennek az egy országnak a jogtiprásaira, bezzeg Putyinnak mindent szabad. ja, és amúgy Izrael témáját félretéve egyes támogatóik divatból zsidóznak, ami elég ellenszenves dolog

2014. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jobbiknak vannak jó elgondolásaik, csak általában túlzásba viszik a gondolatmeneteiket, ami elég sok embernek ellenszenves, valamint elég csapongó, fegyelmezetlen politikát folytatnak, egyszerre próbálnak meg több társadalmi réteg igényeinek megfelelni, de ilyen szélsőséges, olykor akár ellentmondásos politikával ez nem fog sikerülni.


Remélem azért idővel letisztulnak a dolgok körülöttük és összeszedettebbek, egységesebbek lesznek, mármint ami a politikájukat illeti, mert talán így értelmes ellenzékként léphetnek majd fel és talán meg is erősödhetnek annyira, hogy komoly tényezőként kelljen velük számolni, ami igen csak jót tenne a politikai életnek, mert végre megtörné valaki a Fidesz dominanciáját. Persze a legjobb az lenne, ha mondjuk a baloldal is összeszedné magát, hogy végre igazi ellenzék legyen a kormány ellenében, amely több pártból áll és igen is tárgyalásra kényszerítené a kormányt.

2014. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

A Jobbik egy elég fiatal párt, 11-12 éves és csak 4 éve van a parlamentben.


A Fidesz meg 1988-ban alakult, és 90 óta bent van a parlamentben.

Tehát a Fidesznek sok-sok év előnye van a Jobbikkal szemben.A Fidesz ennyi idő alatt kiépített egy médiabirodalmat, sziklaszilárd szavazóbázist épített.


A 90-es és a 94-es választásokon a Fidesz is épphogy megugrotta az 5 százalékos bejutási küszöböt.Ebben a két választási ciklusban gyakorlatilag változatlan volt az eredményük.


Egy pártnak kell 3-4 ciklus mire kiépíti a "birodalmát".

2014. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, formális logikával lehet látszólag briliáns következtetéseket levonni.

Való igaz, ritkán fordul elő, hogy egy párt "berobban". Többnyire valóban hosszú idő a birodalom kiépítése. Csakhogy ez azért van, mert a pártok a politikájukat többnyire szavazatmaximalizálásra alapozzák. Az emberek a demokrácia lényegének a választásokat tartják (nem lényege, pusztán következménye). Ezért a pártok e szabályt tartják fő szempontnak. Ami miatt egyáltalán párt kell, az fel sem vetődik. Hogy tudniillik, kormányozni kéne egy országot a jólét felé. A szavazatépítés pusztán technikai oldalról valóban hosszú fáradságos munka után hozhatja meg csak a gyümölcsét. Persze ha a jobbítás lenne a fő cél, és ez elég jól érzékelhető lenne, az más, akkor nem kéne sok idő.

Ugyanez a helyzet a Jobbik "túlkapásaival" is. Úgy nagy általánosságban nem hogy nem jó, hanem nincs is politikája, célrendszere. Van viszont kiváló demagógiája. Ők is emberek, néha nem jól találják el, ami mostanában feszültségként érzékelhető náluk, az éppen ez. A belső vita arról szól, vajon a "harcos kiállás", vagy a "megértő odafigyelés" hoz-e több szavazatot. Jelenleg Vona áll jobban. Ő az utóbbit választotta. Azt látja világosabban, hogy itt az embereket az egyáltalán nem érdekli (pontosabban fogalmuk sincs), mivel lehet egy országot a jólét felé kormányozni. Ezer sérelem, ezer uszítás, ezer félrevezetés és jól felépített agymosás után ez az eredmény. de ezt észre kell venni, Vona észrevette. Ettől nő a tábora, de azért nem jobban, mert a Fidesz is ugyanezt mondja, csak pepitában. Még eredményesebb is lehetne, ha célt váltana. A feltételrendszer adott, hiszen van kiépített technikai apparátusa. Csak hát belső lényege, önmaga, alapvető belső indíttatásai és ebből fakadó értékítélete ezt nem teszi lehetővé. Ő semmiképpen nem jólétet akar az országnak, mindössze hatalmat. Mint Orbán. Az MSZP-ről most bizonyosodik be, hogy szintén. Nem a rossz eredményei miatt. Nem, hanem azért, mert az észlehető, hogy négy év alatt kizárólag hatalmat akaró embereket és nem felemelkedést akarókat volt képes kitermelni. A többinél, a DK-nál, Jobbiknál, Fidesznél ez azért nem látszik, mert változatlan a vezetése. Nem tudható (persze tudható, csak nem hiszik az emberek), hogy ha váltaniuk kéne, képesek lennének-e rá.


Ami itt a szomorú, az az, hogy nálunk olyan politikai réteg termelődött ki, amely kizárólag hatalomtechnikai célokban gondolkodik, és nem jólétben. Az emberek pedig szentül meg vannak győződve, hogy az a kérdés, ebben ki csinálja jobban. Eszerint szavaznak. Ezért lehet "kiépített birodalomban", meg "nagyjából jó irányban" gondolkodni. Más országok szavazói csak kicsit jobbak ennél. A nagyobb különbség abból adódik, hogy politikusaik és kicsit jobbak, valamint hosszabb ideje építenek jólétet. És ez mind összeadódik. Hogy náluk is rossz az elképzelés, az éppen Anglia mostani problémáiban látszik. Kilépjenek/ne lépjenek ki, engedélyezzék/ne engedélyezzék a bevándorlást (ami veszélyezteti az összelopott jólétet).

2014. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mert az ország nagyrésze nem akarja azt amit a jobbik képvisel.
2014. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!