Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy a magyarok...

Igaz az, hogy a magyarok többségének a haza már nem jelent semmit?

Figyelt kérdés
2014. máj. 23. 13:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Jól van 3-es, büszke lehetsz magadra.

Gondolom gyereket nem fogsz vállalni a robotra, mert csak nyomorban nőne fel és hozzád hasonlóan a legtöbb magyar sem fog gyereket vállalni, aminek következtében majd úgy 50 év múlva már nem nagyon lesz haza. Hajrá, csak így tovább! Mi, mocskos hazaárulók majd szépen elmegyünk külföldre, ahol rendes életünk lehet és a fizetésünkből tudunk akár 3-4 gyereket is tisztességgel nevelni, ha szeretnénk.

2014. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Mert a szó haza túl sokszor van használva olyan kontextusban politikusok által, amivel sok ember nem tud azonosulni. A hazázást túl sok idióta poilitikus használta és -ja önös célokra. Ez ugyanaz, mint amikor az emberek magyarkodásról beszélnek. Aki meg azt hiszi, hogy külföldön vár rá a zsíros állás, mikor otthon minimálbérért dolgozik, nos az még tényleg nem dolgozott külföldön és nem is ismer olyat, aki. A külföldözéssel ugyanez a helyzet, amikor valaki azt hiszi, hogy Mo.-on minden szar, külföldön meg kolbászból van a kerítés.
2014. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"A külföldözéssel ugyanez a helyzet, amikor valaki azt hiszi, hogy Mo.-on minden szar, külföldön meg kolbászból van a kerítés."


Biztos mind a 7 ismerősöm hazudik, akik azt állítják, hogy külföldön jobb életük van...

Kettő van Münchenben, kettő Montreálban és három Londonban, de mindegyik azt mondja, hogy jobb az életük.


A "kolbászból van a kerítés" és a "vegetálás a magyarországi fizetésből" között pedig elég sok lehetőség van még...

2014. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Az, hogy haza, az magában nem elég, hogy szeressem. Mert ebbe az a rakás sepredék is beletartozik akikkel a villamoson sem akarok egy légtérbe tartózkodni de mégis egy országba vagyok zárva velük. Olyan nincs, hogy akkor van egy haza nekem meg egy másik nekik.


Viszont vannak pillanatok, amikor mindez nem érdekes. PL amikor a magyar válogatott a pályán van. Akkor csak egy haza van amelyik mindenkié aki magyar.


Hát így vagyok én ezzel a hazaszeretettel is. A napi rutin életembe nem m´szik bele. De vannak ünnepek amikor fontos.

2014. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
62%
Szeretet csak olyan várjon el aki viszont is tud szeretni.
2014. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

Mit jelent a haza?

Talán értelmesebb lenne olyan dolgokkal foglalkozni, mint, hogy milyen élete lesz a gyerekemnek, meddig fogok élni, milyen orvosi ellátást kapok, nyugodtan tudok-e élni, kell-e félnem attól, hogy holnap hatalomra kerül egy náci csürhe?

Szerintem ezek fontosabbak, mint az olyan elvont fogalmak, mint a haza.

2014. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Én szeretem a hazámat.

A hazámban élő emberekkel van bajom.

2014. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kölcsey már válaszolt a kérdésedre, kérdező:


" A HAZA minden előtt!"

2014. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Hét nézd, én már szétloptam ezt a k**va országot, szóval nekem már nem. Hogy mások hogy vannak vele, azt nem tudom.
2014. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én ilyet nem is állítottam, hogy kin minden jó, itthon minden rossz. Ismerősöm kint dolgozik, de nem költözött ki, ami nagy különbség! Hazajár, mert ez a szülőföldje, magyar, és itt szeretne élni, viszont kint többet keres, ezért jár ki melózni. Amiért itthon ugyanazzal az állással keres 100-150-et, addig kint ugyanezért keres 500 ezret! Tehát van különbség, nem is jelentéktelen, de én ennek ellenére sem tudnék kimenni, mert ez az én hazám, és az itteni keretek között próbálok boldogulni!


És amelyik magyar kimegy, pár évre, én azt esetleg megértem, de mikor helyre jön anyagilag, és utána nem jön haza, azzal nem tudok egyetérteni! pedig nagyapám is ilyen volt, évtizedekre ment ki külföldre, és csak meghalni jött haza, ami nagyon szomorú, de akkor más világ volt! :( Szóval nehéz kérdés ez, aki akar az menjen, én nem fogok kimenni, mert nem idegen ország "nevelt" ki, hanem Magyarország!

2014. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!