Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Halálbüntetésre szavaznál?

Halálbüntetésre szavaznál?

Figyelt kérdés
A kormányfő pénteken a Kossuth rádió 180 perc című műsorában a konfliktusos magyar ügyek közül kitért a tényleges életfogytiglani szabadságvesztésre, amelyről azt közölte, hogy a strasbourgi bíróság indoklása alapján úgy látja, abból nem következik, hogy Magyarországnak meg kellene változtatnia a jogi szabályozást. Szólt a halálbüntetésről is, amelynek szerinte igenis van visszatartó ereje, ugyanakkor az Európai Unió tiltja a halálbüntetést, "pedig ez is megérne egy misét".

2014. máj. 23. 10:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%
Megfelelő rendszer kialakítása mellett miért ne?
2014. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
13%
Igen!
2014. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
A javíthatatlan, kegyetlen gyilkosoknak igen, ilyen esetben legjobb lenne a halálbüntetés.
2014. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem visszahozhatnánk a lelki terrort mint a középkorban. Például pucéran megdobálni paradicsommal a tér közepén. Vagy hasonló kínzások aztán börtön. Ennek lenne visszatartó ereje. Halálbüntetést azért nem feltétlen díjazom nehogy politikai ellenfelek ellen használják mint a kommunizmusban. Ha gyilkosokat természetesen én is megölném csak a kérdés mi van ha koholt vádak alapján politikai ellenfeleket akarnak így elhallgattatni? Ezért nem egyértelmű. Alapjaiban persze egy gyilkost aki nem önvédelemből ölt (az is az számomra ha a férje verte) akkor szerintem indokolt.
2014. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

"Például pucéran megdobálni paradicsommal a tér közepén. Vagy hasonló kínzások aztán börtön."


Azért annak az embernek a lelki világa sem éppen megnyugtató, aki másokat dobálgatna meg kínozna. Ezzel max. azt lehetne elérni, hogy megtudjuk, hány fusztrált őrült is szaladgál nap mint nap közöttünk, aki csak arra vár, mikor élheti ki magát.

2014. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
*frusztrált
2014. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el ennek lenne visszatartó ereje. Mivel ma a cigányoknál menő ha valaki börtönbe kerül. Miután megdobálták a téren már nem lenne olyan menő. Igyekeznék lekerülni és elfelejteni.
2014. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
*elkerülni
2014. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

De én nem erre gondoltam. Én most nem az elítélt sorsára vagyok kíváncsi. Hanem azokra az emberekre, akik kimennek pl. megbodálni vagy akármi. Ha ők is képesek átmenni vadállatba, nem lenne okunk félni, hogy majd legközelebb meg nem egy elítélten élik ezt meg? Hiszen most kaptak rá az ízére.

A középkor meg nem éppen a békességéről híres. (Sem azok az országok, ahol van halálbüntetés.) Szerintem nem kéne ugyanazokba a hibákba újra beleesni.

Ha valaki el van zárva egy életre, az már nem tud ártani senkinek. A börtönben meg kitanulhatna (kellene) valami hasznos szakmát és így válna a társadalom javára. Tehát megdolgozna ugyanúgy mindenért.

2014. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%
Attól hogy elzárod nem fog megjavulni. Felőlem akkor ne dobáljunk de lelki segély kell nekik. Egy pszichológus aki rájön mi a kiváltó ok és megpróbálja kijavítani. Ha nem megy mert egy agyatlan gyilkos akkor nincs mit tenni. Viszont ha igen akkor foglalkozzon vele. Jah és ha teszem azt véletlenül ki akarnak engedni egy nem is gyilkost csak egy gyújtogatót pl. akkor próbaidőre tegyék ami meghatározatlan idejű az elítélt számára. Addig figyelik nyomkövetővel stb.
2014. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!