Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a multik 25× annyi kedvezménybe részesülnek, és 1000milliárdokat visznek ki?

Figyelt kérdés
A hír Echo Tv s, de előbb utóbb, mindenütt előveszik a dolgokat, hisz a hír szerint az egész Eu ban mi fizetjük ki messze a legtöbb támogatást!
2009. dec. 29. 10:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem,hogy ez igaz.Az Echo TV hírei soha nem megbízhatóak!
2009. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A hír Echo Tv s, de előbb utóbb, mindenütt előveszik a dolgokat, hisz a hír szerint az egész Eu ban mi fizetjük ki messze a legtöbb támogatást!

De nem szoktam látni rajta, kiigazításokat közlő snitteket!


Ne viccelj, ezek konkrét adatként lettek felsorolva. Eu s felmérésre hivatkoztak!


Szerinted az ATv a mértékadó, ahol soha nem jelenik meg semmi?

Egyre több adat fog nyilvánosságra kerülni, amit eddig szívesen eltitkoltak!


Persze a balosok a HírTv t is utálják, és meg sem fordul a fejükben, hogy az oknyomozásaikkal, az ő pénzüket is védik! Nevetséges!

2009. dec. 29. 10:37
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Erről szól a balliberalizmus, hogy TÁMOGATJÁK a szabad kereskedelmet. Egy vicc az egész. Én ha vállalatot szeretnék csinálni az állam lenne az első aki kereszte dobálná a fákat elöttem.
2009. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
Lehet szidni a nagy multikat, de ők teremtik a munkahelyeket Magyarországon,és ahhoz, hogy ők ide jöjjenek,kedvező feltételeket kell nekik biztosítani,különben máshová mennek.
2009. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
Voltak így is munkahelyek, csak nem egy helyen, hanem szétszórva a településeken, magánvállalatok révén. A multi betelepülése után ezek tönkrementk és koncentrálódott a munkaerő a multinál, ami ki viszi a tőkét. Nagy szemfényvesztés, hogy több a munkahely. Csak úgy tűnik.
2009. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Én vidéken lakok.A rendszerváltás óta nem voltak munkahelyek,mert magánvállalkozások sem voltak.A kisboltokban pedig a családtagok dolgoztak,nem az alkalmazottak.A multik több szám embernek adnak munkát.Az Echo TV adatai pedig egyáltalán nem biztos,hogy igazak.Ahhoz,hogy ezeket az adatokat ismerjük,a külföldi lapok vagy szervek EREDETI adatait kellene elolvasnunk.
2009. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

„Én vidéken lakok.A rendszerváltás óta nem voltak munkahelyek,mert magánvállalkozások sem voltak.A kisboltokban pedig a családtagok dolgoztak,”


Magadtól nem lehetsz ennyire buta, és szerintem direkt csinálod az ostobát!

A multiknak mi köze a kisboltokhoz a faludba? Nem egy a réteg. A kisboltok ma már mindenütt a „ leszaladok valamiért mert elfogyott kategóriába esnek” az az nem egy a piaci szegmens! A multik a magyar kereskedelmi láncokat ölik akik nem képesek a verseny hátrányaik miatt nőni! Egy közepes Tescó 8-10 közepes cooppal konkurál, ha összeadod a munkaerő igényeiket akkor alig foglalkoztat valakit a multi, és feleannyit adózik, a monopol felvásárlásaikról, polcpénz stb nem is beszélve. Simán dupla, ha nem tripla hasznot hozna a megszűnnének a kedvezményeik. Persze egy Audinak kell a kedvezmény azt én is elismerem, de amelyik multinak van magyar megfelelője és az nem kap levegőt, attól el kell venni.

De tovább megyek, elő kell neki írni a profi újratőkésítés mértékét is, ahogy a szakszervezetek ellenőrzését, működését, a civil kontrólt, és a munka törvénykönyvet is módosítani kell hogy ne használhassa ki a dolgozóit” ahogy a magyar sem”!

2009. dec. 29. 11:51
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

"alig foglalkoztat valakit a multi"


Hát ember, nem lehet, hogy cseppet elvakult vagy? :)


T

2009. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
A hír tv is leadta,elég ijesztő számokat mondott,nem csodálom a jobbik politikájában miért kapott főszerepet a multik megadóztatása.és még hány ilyen lyukas folt van amiről fogalmunk sincs mennyit vesznek ki az állam pénztárcájából.
2009. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát ember, nem lehet, hogy cseppet elvakult vagy? :)


Nem vagyok elfogult egy cseppet sem, csak reálisan nézem a dolgokat!

A multik a magas technológiára építenek és a monopolizált helyzetükre.

Eszük ágában nincs a nemzetgazdaságot és vele a társadalom életszínvonalát javítani, hiszen az az érdekeiket nem szolgálja. Neki a lényeg az alacsony bérköltség, a monopol felvásárlási lehetőségek, és a versenymentes értékesítés.


Ha azt nézed hogy mennyi az inaktív, ehez a multiknak nagyon sok köze van!


Ha pedig a bruttó árbevételeik, alapján hasonlítod össze a multikat a magyar szektorral, akkor alig járulnak hozzá a költségvetéshez. Ugyan akkora árbevételből gyakorlatilag az 1/3 t fizetik be. Ezt jól tükrözi a GDP és a költségvetés közötti érték különbség ami, azt mutatja hogy a GDP a duplája a költségvetésnek. Érdekes hogy 68% adó terhelés 25% Áfa ami a rotáció miatt 35-40% hogy is jöhet ki a fele? Úgy hogy b@sznak befizetni a multik!

Így aztán mindent a magyar kkv k nak kell kifizetni, az az nem versenyképesek, nem lehet adót csökkenteni, nem változik a jövedelem viszony, stb. 100% bukó.


Ez nem elfogultság, hanem józan ész!

2009. dec. 29. 13:01
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!