Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért változtak...

A magyarok miért változtak ekkorát?

Figyelt kérdés

A 90-es években sokkal erősebb volt a demokratikus értékrend, szabadelvűség,modernabb gondolkodás, de aztán, ahogy egyre előbbre haladunk az időben, a magyarok egyre jobban kezdenek hasonlítani az oroszokra, illetve kezdenek 1930-as 1940-es évekbeli "önmaguk" lenni.


Ami szomorú, hogy nem csak az iskolázatlan rétegnél figyeltem ezt meg, hanem a magasan képzett, iskolázott rétegeknél is, persze a diszkréció ott nagyobb, de a lényeg ugyanaz, ugyanaz a gondolkodás.



2014. máj. 17. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
B*szhatjuk mi a szabadelvűséget meg a modern gondolkodást ha közben az átlag magyarnak arra sincs pénze hogy éhen haljon.Mellesleg meg lehet nézni hogy milyen jövő felé tart a nyugat.Rá fognak ők faragni erre a neoliberalizmusra, lehet hogy nem is olyan sokára.
2014. máj. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező. Teljes mértékben egyetértek veled, én is ezt érzem. Egy szűkülő világban érzem magam. Mintha nem az emberekért lenne a világ, hanem szép lassan telepedne valami fölülről ránk. Az idős réteg oktatni nem mer, a középkorúak beszélni nem mernek, a fiatalok lázadni nem mernek. Mindenki egy fületfarkat behúzott állapotba vágta magát, csak legyen olyan pozícióban, hogy ne haljon éhen, és oké.

Elég csak a rádióállomásokat tekergetni az autóban. 6 kormány-rádió, és két vallási rádió. Tényleg erre van igényük az embereknek? És minden így megy. Leszrják hogy mit akarsz. Fölülről lenyomnak valamit a torkodon. NEkem ez nagyon furcsa. Én egy széteső kommunizmusban és egy szabadsággal teli 90-es években nőttem fel. Erre itt egy olyan apátia-béklyó, amit még a művészetek se tudnak széttörni. Azoknál is erősebb a mostani hatalom.

2014. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
A 90években se volt más csak mást láttál a médiában.egyáltalán nem értem mit gondolsz demokratikus értékrend alatt.
2014. máj. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

"Miért nem képesek az emberek tanulni, fejlődni ahelyett, hogy még mindig azon ácsingóznak, hogy akkor mi volt."


Tanulni csak a bolond ember szokott.

2014. máj. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

Az az igazság, hogy ez a demokratikus, liberális baromság csak rövid ideig élvezhető, pár évig.


Demokratikus értékrend....amikor a külföldi teszkóban 3x annyit keres egy dolgozó, mint itthon.


De hát a magyarok hihetetlen nagy birkák, és tisztelet a kivételnek, mert még van.


Majd ha szorul a hurok, ha kisebbségben leszünk a saját országunkban, akkor megint lesz összetartás, ez 100%.


Addig is marad ez a tesze-tosza állapot.

2014. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha elolvasod a válaszokat és a pontozásban kifejtett véleményeket, választ kapsz kérdésedre. Nagyon sokan vannak, akik a felszínt nézegetik, a saját sorsukat, és ha a szomszédot (térben és időben) jobbnak vélik, oda vágynak. A többi meg nem érdekli őket. Hogy milyen folyamatok és miért zajlanak, arról meg nem is tudnak, miért érdekelné őket. Ezt látod változásnak. Na meg persze mindazt a manipulációt, ami azelőtt, és azóta történik. Mert a manipuláció folyamatos.


Egyébként attól, hogy ma a magyarok egy része követi az erőszakosan irányadó trendet, és oroszpárti, az attól még nem hasonlít az oroszokra. Mert az oroszok nem olyanok, mint Putyin, ahogy a magyarok se olyanok, mint Orbán. E hasonlóság csak egy szűk, ebből nagy hasznot húzó rétegre vonatkozik. Elitnek nem nevezném, mert én a legaljára teszem őket.

2014. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%
A kérdés nagyon jó. Viszont tisztázni kell, hogy mit értünk "demokratikus értékrend, szabadelvűség, modernabb gondolkodás" alatt. Mert ha a demokratikus értékrend a szabadságot jelenti az erkölcsi és társadalmi normák betartása mellett, akkor jó és támogatandó elv. Viszont ha azt jelent, amire manapság szokták használni (mindenkinek mindenhez joga van, amit nem szégyell, akkor is, ha szinte mindenki másnak árt vele, de megteheti, mert szabad ember), akkor már nem. Mert a liberalizmus is már rég átesett a ló túloldalára, és már rég nem a szabadságról szól, hanem a devianciák támogatásáról és divatként kezeléséről, illetve arról, hogy az erősebbek bármit elvehetnek a gyengéktől, mert ha nem tehetnék meg, akkor korlátoznánk őket a jogaikban (és a gyangéknek is joguk van persze visszavenni, persze lehetőségük már nincs, de ez általában nem érdekel senkit). Ezek hosszú távon mind káoszhoz vezetnek. Nem liberalizmus kell, hanem egyensúly. Mindenkinek egyenlő jogok, egyenlő kötelességek, világos szabályok, mert rendnek is lennie kell, nem csak szabadságnak. Ezt én kellően liberálisnak tartom, ugyanakkor fenntarthatónak is. És az értelmes ember így gondolkodik, talán azért nem tetszik sokaknak az, amit ma szoktak liberalizmus, modern gondolkodás és hasonlók címén emlegetni.
2014. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Mert a liberalizmus is már rég átesett a ló túloldalára, és már rég nem a szabadságról szól, hanem a devianciák támogatásáról és divatként kezeléséről, illetve arról, hogy az erősebbek bármit elvehetnek a gyengéktől, mert ha nem tehetnék meg, akkor korlátoznánk őket a jogaikban (és a gyangéknek is joguk van persze visszavenni, persze lehetőségük már nincs, de ez általában nem érdekel senkit)"


Inkább ez a divat mostanában: így értelmezni. Az hol liberalizmus hogy korlátoznak a jogaimban mert nem árthatok másnak? Teljesen kifacsart gondolkozás. Mindegy, megszoktam már hogy olyanok éltetik a kommunizmust, akik nem éltek benne, olyan szeretik oroszországot/oroszokat akik soha nem jártak ott, soha nem láttak oroszt, és olyan szidják a liberalizmust, akik hírből se kóstolhattak bele. Akik egyszer is átélték, hogy a "szabadságterük" nő, és a korlátok leomlanak és nem kinőnek körülöttük, azok nem gondolkoznak ilyen korlátozottan.

2014. máj. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!