Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért változtak...

A magyarok miért változtak ekkorát?

Figyelt kérdés

A 90-es években sokkal erősebb volt a demokratikus értékrend, szabadelvűség,modernabb gondolkodás, de aztán, ahogy egyre előbbre haladunk az időben, a magyarok egyre jobban kezdenek hasonlítani az oroszokra, illetve kezdenek 1930-as 1940-es évekbeli "önmaguk" lenni.


Ami szomorú, hogy nem csak az iskolázatlan rétegnél figyeltem ezt meg, hanem a magasan képzett, iskolázott rétegeknél is, persze a diszkréció ott nagyobb, de a lényeg ugyanaz, ugyanaz a gondolkodás.



2014. máj. 17. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet, hogy mindig is ilyenek voltunk csak volt pár év elnyomás/átmeneti állapot?
2014. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

A lényeg, hogy a ,,demokratikus értékrend, szabadelvűség,modernabb gondolkodás" a múlt.

Lehet szabadelvűnek lenni, de ha ténylegesen szabad vagy.

És mi köztudottan enm vaguynnk azok. Függünk az EU-tól, USA-tól...van itt minden.

Önmagunk tényleg 1930-1940-es években voltunk, Horthy-aranykor...bár élhettem volna akkor.

2014. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Én magamon is ezt veszem észre, a rendszerváltáskor születtem, úgy gondoltam, hogy Amerika az isten, hurrá beléptünk az EU-ba, éljen a liberalizmus, éljen az SZDSZ stb. de most már nemzeti kommunista vagyok, Jobbik/Munkáspárt szavazó vagyok és úgy gondolom, hogy jobb volt a Kádár-rendszer, az oroszoknak drukkolok.
2014. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
A szabadelvűségnek mi köze van ahhoz, hogy gazdaságilag függünk az EU-tól és az USA-tól?
2014. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

2/4. Örülj, hogy nem éltél a "Horthy aranykorban"! Akkor csak az arisztokratáknak és a tőkéseknek volt jó.

Én éltem, de egyáltalán nem kívánom vissza.

Nem kezdenek az 1930-40-es emberek lenni. Igaz akkor nem volt demokrácia, de a kornak megfelelő modern gondolkodás igen. Az erkölcsi tartás pedig sokkal jobb volt, mint manapság.

2014. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
90-ben ment a sunyítás. Etették a népet a sok nyugati maszlaggal. Minden új volt. Akkor lopták szét az országot. Aztán jött a fekete leves és az emberek rájöttek hogy sokkal szarabbul lehet megélni mint előtte. Tönkretették az ipart mezőgazdaságot meg mindent ami volt. Ráadásul kölcsönt kölcsönre vettek úgyhogy azt is fizetni kell. Hát ezért.
2014. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%

A rendszerváltás egy nagy sokk volt, amikor hirtelen minden a nyakunkba szakadt. De a magyar számára még új a demokrácia és a szabadság. 500 évig szinte folyamatosan megszállás alatt volt, megmondták, mit lehet, mit nem, míg nyugatabbra már évszázadok óta formálódik a demokrácia.


Jelenleg ott tartunk, hogy az ezeréves Magyarország csak egy kamasz, aki keresi önmagát, és mint minden kamasz, hajlamos a szélsőségek felé sodródni. Az országok, ahol már 2-3 száz éve demokrácia van, még ha a történelmük esetenként fele is a miénknek vagy annyi sem, már megértek. Értik és értéknek tartják a szabadságok, míg mi, mint egy hosszú börtönbüntetésből szabadult rab, nehezen illeszkedünk be és vissza vágyunk oda, ahol gondoskodnak rólunk és gondolkodnak helyettünk. Legalábbis sokunk így van vele.

2014. máj. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

Mezőgazdaságon mit tettek tönkre? Egyszerűen, ha valamit nem érte meg termelni abbahagyták, mert nem volt nyereséges. A kölcsönnel semmi gond nincs amennyiben az jó helyre van befektetve, ellenben amit arra vesznek fel, hogy lenyúlják, illetve a többi kölcsön fedezésére ...

A nagy kérdés az, hogy miért 2014-ben miért nem képes ezt már végre mindenki felfogni és alkalmazkodni? Miért nem képesek az emberek tanulni, fejlődni ahelyett, hogy még mindig azon ácsingóznak, hogy akkor mi volt. Ha meg jobb helyzetet akarnak egyesek akkor nem panaszkodni kell, hanem lépni, ha meg csak jobb életet akar akkor ahogy írtam lehet tanulni. Lehet menni mérnöknek, lehet nyelveket tanulni és a társai.

2014. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy a 90-es években még folytatódott a 80-as évek nyugatmániája, aztán az ezredforduló környékétől számítva egyre nagyobb lett a szocializmus nosztalgia, ahogy az emberek egyre inkább kezdtek rájönni, hogy a rendszerváltás nem volt túl sikeres.
2014. máj. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

5-ös: magaakkor élt ? És emlékszik is rá ?

Akkor legaláb...80 körülnek kell lennie...

Én akkor is szépnek találom, az eszme, és amiért harcolt, helyes volt !

2014. máj. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!