Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Izrael miért okés, míg Oroszor...

Izrael miért okés, míg Oroszország/Kína/Irán meg nem?

Figyelt kérdés
2014. máj. 3. 17:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Izraelben az arab fundamentalisták ki akarják irtani a zsidókat, a zsidó fundamentalisták meg az arabokat, stb stb. Nyilván ott nem lehet ugyanazt csinálni, mint egy békésebb országban. Ennek ellenére aki nem akar kiirtani másokat, az származástól függetlenül jól él, és nem szólnak bele az életébe. Ahhoz képest, hogy háborús helyzet van az egymásra acsarkodó vallási fanatikusok miatt, Izrael egy demokratikus állam.

De ezen ne vesszünk össze, tényleg lehetne demokratikusabb, de mindenesetre demokratikusabb, mint mondjuk Kína.


"Nem Oroszország nyomott el minket, hanem a Szovjetunió. Megtanulhatnád, hogy van különbség a kettő között. "


Ez most tök komoly? Hát én mindjárt megfulladok a röhögéstől. Ennél szánalmasabb kifogást szerintem keresve sem találhattál volna.


"Eddig úgy vettem észre, hogy a hitelező személye miatt háborogtok és nem az adósság miatt. "


A hitelezés MÓDJA miatt háborgunk. Nem az adósság vagy a hitelező személye miatt. Igen, ha Izraelnek adósítanak el így, akkor is háborognánk.


"Hetente van Izrael vagy a zsidóság melletti rendezvény az országban. "


Egyrészt ne keverjük a szezont a fazonnal. Izrael=/= zsidóság A zsidóság kb fele él Izraelben, és Izrael kb 75%-a zsidó. És mellesleg mikor konkrétumot kérek, akkor is az a válasz, hogy "há van sok ilyen". KONKRÉTAN! Mondj egy darab számunkra előnytelen megállapodást Izraellel, és csöndben maradok. Ez igazán nem lehet olyan nehéz.

2014. máj. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
1987 óta a palesztin halálos áldozatok száma kb. 7000 Fő, a zsidó áldozatok száma kb. 1600. Szerinted a palesztinok emiatt kevésbé elítélendők? Őket szentté kell avatni? Ugyanolyan hibás mindkettő ezért az egészért. Ha kevesebb embert ölök meg mint az ellenfelem, akkor én már jó vagyok, és engem sajnálni kell? Sosem értettem, hogy miért ilyen csőlátásúak az emberek.
2014. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%

Mar ezerszer mondtam:

ahelyett, hogy a szatokat jartatjatok olyasmirol, amirol fogalmatok sincs, inkabb menjetek ki Izraelbe egy kis csavargasra, mind zsido mind arab teruletekre. SAJAT SZEMEDDEL NEZD MEG AZ IGAZSAGOT!

Csodalkozni fogtok, mert VAN demokracia, viszont NINCS appartheid.

2014. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ugy mellesleg az arab-arab haboruk vesztesegeinek szoma a jobboldali oszlopban:

[link]

Es ezen a listan Sziria meg rajta sincs, ahol az utobbi ket evben tobb mint 100 000 arabot oltek meg arabok, kb 60 % civil, es annak kb 70%-a gyerek.

2014. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése.

Valószínűleg a legláthatóbb különbség, amit te is észrevehetnél, hogy az utóbbiak diktatúrák míg az előbbi demokrácia.

Ez egyaránt indokot ad a demokratáknak és a diktatúra pártiaknak is a gyűlöletre.

Az antiszemitáknak Izrael nem "okés" mert zsidók lakják.

Aki utálja az oroszokat/kínaiakat/perzsákat, annak azért nem "okés" ez a 3 ország.

Egy muszlimnak nem "okés" Izrael, mert zsidó.

Egy zsidónak nem "okés" Irán, mert muszlim.


Sorolhatnék még sok eltérést, amiért valakinek nem lehet "okés" egy ország. De lényegre már úgy is rájöttél. (legalább is remélem)

2014. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Iigyál még egy fröccsöt.
2014. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

hmm. nem azert hal meg tobb palesztin mint zsido, mert a palesztinok olyan kis artatlanok.. hanem azert mert a zsidoknak van penze es technologiaja kiloni a palesztin raketakat amiket pl a tobbmillio fos Tel avivra lottek ki pont 2014-ben, vagy Ashkelonra egyszerre tizenotot (15!!!), youtubeon fenn van a video errol, tessek megnezni latvanyos.

Most azt akarjatok hogy Izrael ne loje ki a raketakat es haljon meg 10 000 zsido? Akkor azt mondanatok hogy van palesztin terrorizmus?

Szoval ne felejtsetek el... nem a palesztinokon mulik hogy kevesebb zsido hal meg mint palesztin... mert PONT 2014ben amikor ezt a kerdest feltettek, akkor bombaztak naponta tobbszor. Ahogy van penzuk egy raketara mar lottek is Izraelre... ezutan ne sirjon a szajuk ha valaszkent egy izraeli raketa belejuk csap es meghalnak paran, szerintem nem jogtalan az onvedelem...

ha horvatorszag kilone egy raketat budapestre es magyarorszag szetlone a levegoben a vaskupolaval, azt mondanatok hogy "ez teljesen rendben van? nem halt meg senki?" vagy azt hogy "huzzanak a francba es kuldjuk ki a honvedseget hogy rakjon rendet" (feltetelezve hogy kepes rendet rakni). Persze h a masodikat mondanatok.. Es ha a honvedseg megol 2 000 horvatot, es valakik azt mondanak hogy egy magyar sem halt meg de a magyarok horvatokat irtanak, akkor mit szolnatok? Na en ezt szolom. Aki itt az aldozatok szamaval dobalozik az dobalozzon kicsit a raketak szamaval is es rajon hogy csak azert van ilyen "keves" zsido aldozat mert a zsidok tudnak vedekezni, nem pedig azert mert a palesztinok olyan konyoruletesek.

2017. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!