Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, amit nem adtak el a...

Mi az, amit nem adtak el a szocik?

Figyelt kérdés

Most olvasom, hogy felújítják a Tőzsdepalotát, a régi MTV székházat. Erre kiderül, hogy tíz éve eladták 4,5 milliárd forintért.

Egyszerűen emlékszem arra az időszakra, mindent amit csak lehetett eladtak. De valahogy mégis nőtt az államadósság. Még a minisztériumok épületeit is el akarták adni, helyette béreltek volna egy PPP konstrukcióban megépített minisztériumi negyedet.

A gyönyörű Tőzsdepalota eladása miatt most mérges vagyok. És ezek hisztiznek azért, mert valami épül az országban!

Szóval mit gondoltok, inkább mindent el kell adni, vagy inkább minél többet visszavenni és építeni az államnak?

[link]



2014. máj. 1. 00:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Magukat rabszolgának, sajnos, még nem adták el... Pedig abból az ország még profitálna is.
2014. máj. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Az állam rossz gazda. Ami az államé, az senkié, lehet lopni, sőt, balek aki nem lopja. Ez bizonyosodott be az elmúlt időszakban. A másik véglet, azaz eladni mindent, többet ne is lássam, ne is tudjak róla- szintén nem vezet sehova. El kell adni, de állami szabályzással. Ezt most nem konkrétan a tőzsdepalotára értem, hanem földre, ágazatra, mindenre, ami az államé. Attól függ mennyire fontos, annál nagyobb állami fennhatóság, de tulajdonos, meg üzemeltető ne legyen az állam. Az tuti bukás.
2014. máj. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha egy magánember vagy cég kezében van valami, az már elveszett, kitörlődött a létezésből, vagy mi? Azért lehet megszólni pártokat, mert mondjuk áron alul adtak el valamit. De simán hogy egy állami tulajdonban levő épületet eladtak? És akkor mi van? Nem törlődött ki az épület a létezésből attól, hogy nem az állam kezében van. Azt a pénzt be lehet fektetni máshol. Vagy szerinted ha valami állami tulajdonban van, akkor az maradjon örökkön örökké állami tulajdon, még akkor is, ha nem csinálnak vele semmit, és csak extra fölösleges pénz a fenntartása?


Amúgy meg: "És ezek hisztiznek azért, mert valami épül az országban!"


Akkor is épült. És nem szobor meg stadion, hanem mondjuk autópálya. Csak az MSZP-nek volt ellenzéke, aki felhívta a figyelmet arra, hogy milyen drágán csinálják. De ez nem teszi a felcsúti stadiont olcsóbbá. Csak az ilyen szűk látókörű pártkatonák szemében. "Ha a HírTV nem mondja be napi háromszor milyen drága, akkor biztosan ingyen volt."

2014. máj. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem a problémádat. Most meg államosítanak és ugyanúgy nő az államadósság. Azért ez is egy művészet.
2014. máj. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Képesek voltak a garantál piac tervezhető nyereséget szolgáló közmű cégeket is eladni. Csak azért, hogy ne az államot okolják, ha növekednek az árak!

Megszabadultak a felelősségtől és a kormánynak is lehetett kire mutogatni. Összefogás is erről a felelős politizálásról adott tanúbizonyságot. Úgy állnak, ahogy a szél fúj.

2014. máj. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Nincs államosítás, az állam piaci alapon vásárol vissza cégeket! Ezzel nő az energia biztonság csökkenhet a fogyasztói ár, ezzel párhuzamosan viszont nő a profit. Az állam csak nyerhet vele, ha garantált piacra fektet be. Ez minden vezető álma, hogy legyen biztos piac a cégének.
2014. máj. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
Szerinted a mostani szolgáltató ingyen dolgozik az országban? Persze, hogy nem. Ennek töredéke jön vissza adó formájában. Most megkapja az állam a teljes összeget. Még akkor is megéri az államnak, ha nonprofittá teszi, mert akkor a fogyasztók terhei csökken, így több pénz marad beruházni, fogyasztani. Ez sokkal értékesebb, mint az adóforint a költségvetésnek. Mert a fogyasztással további értéket termelünk és további adóforintot generál! Valamint kevesebb állami eltartott eredményez a növekedés.
2014. máj. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7-es. Hogy te milyen naiv vagy! Az állam nem jár jól az államosítással, hanem ráfizet, főleg, ha non profitosak lesznek a szolgáltatók. A felújításokat, karbantartásokat az államnak kell majd fizetni. Az Önkormányzatoknál, már most komoly gondot jelent ez.

A szocializmus éppen azért bukott meg, mert minden az állam kezében volt.

A kérdező azt miért nem kérdezi meg, hogy a Fidesz mit adott el? Eladta az Állami Gazdaságokat, hogy a haverok nagygazdák lehessenek. Most is csak ők kapnak földbérletet.

Az adóforintjainkból pedig épülnek a stadionok. A felcsúti után most éppen Pesten fog épülni egy állítólag világszínvonalú stadion, sok milliárdért.

2014. máj. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%
Nézd már meg a csekket, felújítás karbantartás most is benne van az árban! Az sosem a profitból történik.... De meg súgom neked, hogy még azért is fizetni kell, ha nincs az utcában víz vezeték, vagy csatorna ... Ezt se a szolgáltató fizeti, hanem az önkormányzat, fogyasztó, ha szerencséjük van, akkor még uniós pénzeket is kapnak rá!
2014. máj. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

Milyen szocializmus? Tudom, hogy a 90es évek óta ezt mondják neked, de az az igazság, hogy sok nyugati országban komolyan állami tőke mellett és állami megrendelések tartják fenn a gazdaságot. Franciáknál épp úgy, mint a németeknél. Gondolom hallottál már az Deutsche-Telecomról?

[link]

Meg fogsz lepődni, de szintén komolyan tulajdonrésze van a német államnak.

De mondhatom akár Ausztriát is, ahol a Volksbank-ban komoly állami tulajdon van.

[link]


Hosszú a lista ...

Nem véletlenül került szembe a kormány pontosan ezekkel az országokkal, amikor a profit csapjuk egy részét hazai költségvetésbe terelték át.

2014. máj. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!