Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jön mindig azzal a...

Miért jön mindig azzal a Fidesz, hogy az MSZP elvette a 13. havi fizetést és nyugdíjat? Kérdem én, akkor amikor hatalomra kerültek, miért nem adták vissza?

Figyelt kérdés
Szerintem örültek, hogy valaki meg merte lépni, és nem ők hozták ezt a kellő, de népszerűtlen intézkedést.
2014. márc. 2. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

"Kérdem én, akkor amikor hatalomra kerültek, miért nem adták vissza?"

Nem is fogják soha. Régen volt már olyan erős gazdaságunk -ha volt valaha is-, hogy ezeket a pluszokat kibírja.

2014. márc. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
hát jó kérdés. hazudnak ezek reggel, délben, este. na meg ha észrevetted, csupa olyan hangzatos intézkedéseket csinálnak, ami látszatra javítja a statisztikákat, de gyakorlatilag vagy negatív a vége vagy jó esetben nesze semmi fogd meg jól (rezsi, foglalkoztatás ...stb stb stb)
2014. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Azért ezzel vitatkoznék. A rezsicsökkentés nekem pl. jó volt, mert nagy házam van. Szerencsére az idő is enyhe volt a télen, ez még rádobott a dologra. Tippre úgy 20 éve nem voltak ilyen alacsony rezsis kiadásaim, mint idén. Emiatt egy csomó pénz a zsebemben maradt, és végre el tudok menni nyaralni a családommal.

A foglalkoztatás kozmetikázása alatt a közmunkára gondolsz nyilván. Meg arra, hogy ha valaki nem veszi fel, azt kiütik a bejegyzett munkakeresői nyilvántartásból. Ebben már igazad van. Viszont az MSZP alatt meg szabadon jártak rabolni, meg fosztogatni a cigányok. Amíg közmunkán vannak, addig legalább nem szurkálnak. Csak az a kár, hogy az igazán nagy gengszter, sötét söpredék cigánynak meg sem fordul a fejében, hogy ellátogasson a közmunkahelyekre esetleg.

2014. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Persze hogy elvették, mert kellett még nekik, a talicska nem volt egészen tele!!!

Orbán egyébként a közintézményi, közszolgálati dolgozók 13.-ik havi fizetését már vissza-adta nekik, a nyugdíjasok még várhatnak.

Ugyanis a nyugdíjasok hiába is kezdenek el ez miatt sztrálkolni, meg munkabeszüntetést stb. szervezni, a kutyát nem zavarja, hiszen legtöbbnek munkája sincs, így a gazdaság egyetlen szektorában sem fog megállni az élet!

2014. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

NEM elvették, hanem a válság miatt visszavették! Ugyanis ők adták meg a 13. havi fizetésekkel együtt. A Fidesz még 14. havit is ígért.

Annyit még egyetlen kormány sem lopott 25 év alatt, mint a Fidesz. Csak olyan intézkedéseket hoznak, ami a saját zsebüket növeli. A lakosság többségének sorsa, vagy az ország sorsa nem érdekli őket.

2014. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szupermari válasza:
Én közszolga vagyok de nincs 13. fizu már rég. Ja és béremelés sem volt vagy 9 éve. Leépités viszont volt, és most a régi 20 ember munkáját 7 ember végzi reggeltől sokszor este hétig. Persze a plusz idő mindig elvész, kifizetve nincs, később sem lehet kivenni.
2014. márc. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es, hol adta vissza Orbán a közszolgálati, közintézményi dolgozók 13. bérét? Azért hülyeséget ne írj már!
2014. márc. 2. 08:41
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdés már csak azért is érdekes, mert eleve az MSZP vezette be a 13. havi nyugdíjat, és csak a világgazdasági válság miatt vonták be. Világgazdasági válság meg már sehol, sőt a Fidesz szerint olyan jól teljesítünk, hogy az összes állam irigyen bámul minket, csak nem merik bevallani, mert Soros megtiltotta nekik. :D


A nyugdíjemelés mértéke is csökken, és a minimálnyugdíj 2008 óta nem változott.


De lépjünk ezen túl nagyvonalúan, foglalkozzunk azzal, hogy a nyugdíjasok melyik kormány alatt átlagban mennyi rendkívüli juttatást kaptak átlagban egy évben! MSZP (7x1 hó):8 = átlag 0,875 havi nyugdíj/év a két ciklus alatt.


Fidesz alatt a 9 év alatt volt kb. max 25000 Ft összesen, ha ezt elosztjuk: 2778 Ft / év lesz felfelé kerekítve.

Szerintem a minimálnyugdíjasnak is több a havi nyugdíjának a 0,875-öd része, mint 2778 Ft, szóval biztos vagyok benne, hogy mindenki többet kapott akkor. És akkor még az inflációt nem is számoltuk bele. Bár igaz, a Fidesz krumplit is adott annak, aki kezet csókolt.

2019. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!