Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hamisít meg szinte...

Miért hamisít meg szinte minden statisztikát a Fidesz?

Figyelt kérdés
Ugye kozmetikázza a munkanélküli (foglalkoztatottsági) statisztikákat, a bűnügyi statisztikákat meg még ki tudja mit.
2014. ápr. 26. 10:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
17%

nem hamisít, mivel nem teheti meg. Uniós elvek szerint számolják a munkanélküliek számát. Még lengyeleknél, szlovákoknál így is jelentősen nőt a munkanélküliek száma, addig Magyarországon csökkent. (versenyszférában a foglalkoztatottak száma szintén növekedett. )

Sok mindenbe bele lehet kötni, de ez nem jó fogás pont.

2014. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
19%

A baloldal mostanában, azokat a területeken támadja, ahol az unió miatt nem lehet változtatni. Lásd fordított áfát cukorra... vagy statisztikai adatok szintén uniós előírások szerint történik.

Vitatkozzanak akkor az unióval ebben a kérdésben, ha nem tetszik nekik és meglenne a konszenzus bal és jobb oldal között!

2014. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
4%

ma 11:14

"Mesélj, miért akarna bárki (vagy ahogyan te mondod, a nemzetközi erők, jelentsen ez bármit is) is tönkretenni egy piszlicsáré, 10 millió lakosú Kelet-Európai országot?"

Hatalmas nemzeti vagyonnal rendelkezik az ország. Európa legértékesebb termőföldterületeivel, vízvagyonnal amely még nem került külföldi tulajdonba.

De idézek egy érdekes írásból:

"A magyar nemzeti vagyont 1988-89-ben a Nemzetközi Valutaalap és a Világbank 120 milliárd dollárra értékelte a dollár akkori árfolyamán számítva. A rendelkezésre álló adatok szerint a nemzeti vagyon 90%-ának az eladásáért mintegy 6 milliárd dollárnyi összeg folyt be devizában a Magyar Nemzeti Bankhoz. A 100%-osan állami tulajdonban lévő, de teljesen független MNB, amely nem tartozik érdemben elszámolni egyetlen állami szervnek sem, beleértve az Országgyűlést és a Kormányt is, a vagyon eladásából befolyt értékes pénzt (valutát) adósságszolgálatra, illetve devizatartalékának a feltöltésére fordította. A magyar költségvetésnek pedig lényegében fedezet nélküli papír- és elektronikus-pénzt adott át, amelyet ő maga házilag állított elő. Ily módon sok száz milliárd forint került forgalomba, amit aztán mesterségesen - részben inflációval - távolítottak el. A magyar társadalom, amely több évtizedes munkája eredményeként tetemes vagyonnal rendelkezett, így nemcsak a vagyonától lett megfosztva, hanem az azért kapott és valódi értéket képező pénzellenértéktől is. Vagyonával együtt elveszítette önrendelkezésének anyagi alapját is. A nemzetközi pénzügyi közösség, amely a Magyarországon megtelepedett korporációs vagyon tulajdonosa, elvárja a magyar államtól, hogy többek között építse ki a korszerű útrendszert, valamint e nemzetközivé lett vagyon optimális működtetéséhez szükséges korszerű infrastruktúrát. Ez óriási költségeket igényel. Így a magyar állam kettős teher alatt nyög. Egyrészt vagyon és tőkejövedelem nélkül is gondoskodni kénytelen az ugyancsak vagyon- és tőke nélküli állampolgárok millióiról. Azokról akiket ő tett koldussá. S ezért nem bújhat ki e felelőssége alól. Másrészt eleget kell tennie a nemzetközi pénz és korporációs oligarchia igényeinek. Mindezt csak óriási hitelek felvételéből tudja teljesíteni, amelyekért hatalmas kamatot kell fizetnie." "Hamis az az érv, hogy a magántulajdonban lévő posta és vasút is tud úgy működni, mint a köztulajdonban lévő. Ugyanis itt nemcsak a működésről és gazdasági mutatókról van szó. A köztulajdon azt is jelenti, hogy a köz - a társadalom egésze - rendelkezik vele és annak tőkejövedelme is a társadalomé. Ezzel szemben, ha ugyanez a tulajdon magántulajdonná válik, akkor a tulajdonnal együtt a tulajdonosra száll át a rendelkezési jog, ez a rendkívül fontos hatalmi jogosítvány - továbbá övé lesz a tőkejövedelem is. A korábbi tulajdonosokból pedig bérből és fizetésből élő függő helyzetű emberek válnak, akik többé nem képesek érdekeiket megvédeni a túlhatalommal rendelkező magántulajdonossal szemben.


Ha ehhez még azt is hozzászámítjuk, hogy a tulajdonos, mint a nemzetközi pénz- és korporációs-oligarcha tagja Magyarországon csupán azért vásárol iparüzemeket, hogy azoknak a piacát megszerezze, és magát a termelőtevékenységet pedig előbb-utóbb felszámolja, akkor a privatizáció kifejezetten kártékony gazdasági beavatkozás." Idézet Drábik János 2006-os írásából

2014. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
33%

Magyarország természeti kincsei között a termőföld közel 2/3, addig a víz közel 10% tesz ki.

Ez azért elég jelentős, azért nem tudjuk értékelni, mert nem tudjuk értékesíteni az ebből származó profitot.

Ennek egyik oka az, hogy gazdasági unióba léptünk olyan versenytársakkal, akiknek érdeke volt, hogy az olcsóbb munkaerő által megtermelt termékeket kvótákkal szabályozzák.

2014. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
13%

Mi is a pusztulásra ítélt MSZP, ami szerint adatokat hamisít a Fidesz:

"Ma azért folyik az elkeseredett küzdelem, hogy kié Magyarország, és kié a Magyar állam. A Pénzkartellé és hálózatáé, vagy pedig a magyar nemzet érdekeit a választók túlnyomó részének az akaratából képviselő nemzeti kormányé? 2010-ben a nemzetközi Pénzkartell szolgálatában álló kozmopolita- komprádor- kollaboráns pénzügyi-technokrata réteg, amely a Kádár-korszak pártállami nomenklatúrájának az utóda, internacionalista-kommunistából átváltott kozmopolita-globalistává. Ez a posztkommunista hatalmi csoport egyelőre elveszítette a politikai szféra irányítását. A politikai döntéshozatal átkerült ahhoz a magyar nemzeti középosztályhoz, amely rendelkezik kellő felkészültséggel és nemzettudattal, hogy érvényesíteni tudja a magyar nemzet megmaradásához szükséges érdekeket és értékeket. Ez a nemzeti elkötelezettségű középosztály a rendkívül erős belső és külső ellenállást leküzdve látott hozzá az égető magyar sorskérdések megoldásához.

Kikből áll a szervezett magánhatalom Magyarországon?

Már utaltunk rá, hogy a politikai szféra irányítását visszakövetelő kozmopolita-globalista érdekcsoportok szociológiailag a kommunista rendszer pártállami nomenklatúrájának a technokratáihoz kapcsolhatók. Ha Alekszandr Szolzsenyicin kommunistákról írott jellemzését úgy olvassuk, hogy a kommunista szót behelyettesítjük a kozmopolita-globalista kifejezéssel, akkor a következő idézettel jól jellemezhetjük napjaink kommunistákból és posztkommunistákból lett globalistáit. Ők azok, akik a szervezett magánhatalom magyarországi frontembereiként folyamatosan támadják a kormány nemzetünk túlélése és felemelkedése érdekében folytatott erőfeszítéseit. (A következő idézetben tehát eredetileg a kommunista szó szerepelt és ezt cseréltük fel a kozmopolita-globalista kifejezéssel.)

„A (kommunista) kozmopolita-globalistánál kártékonyabb és veszélyesebb embertípust nem produkált a történelem. Cinizmusuk, szemtelenségük, hataloméhségük, gátlástalanságuk, rombolási hajlamuk, kultúra- és szellemellenességük elképzelhetetlen minden más, normális, azaz nem kozmopolita-globalista ember számára. A (kommunista) kozmopolita-globalista nem ismeri a szégyent, az emberi méltóságot, és fogalma sincs arról, amit a keresztény etika így nevez: lelkiismeret. A (kommunista) kozmopolita-globalista eltorzult lélek! Egészséges szellemű európai ember nem lehet (kommunista) kozmopolita-globalista! Nincs olyan vastag bőrt igénylő hazugság, amit egy (kommunista) kozmopolita-globalista szemrebbenés nélkül ki ne mondana, ha azt a mozgalom érdeke vagy az elvtársak személyes boldogulása így kívánja.”

A magyarországi posztkommunista, ma már kozmopolita-globalista érdekcsoportok tagadják a szervezett magánhatalom létezését. Ez érthető hiszen ők ennek a szervezett magánhatalomnak a magyarországi képviselői és a globalizmus haszonélvezői. Ha elismernék, hogy létezik ez a magát letagadó és jól elrejtő szervezett magánhatalom, akkor képviselőinek számot kellene adniuk politikai, pénzügyi és gazdasági céljaikról, valamint a magyar társadalomban játszott meghatározó szerepükről. Ha elismernék, hogy egy erős nemzetközi kapcsolatrendszerrel bíró hatalmi képződményhez tartoznak, akkor politikai felelősséggel tartoznának és számon lehetne rajtuk kérni közéleti tevékenységüket. Elszámoltathatóak lennének azért, hogy kinek az érdekében és milyen módon gyakorolják a kezükben lévő magánhatalmat. Hogy elkerüljék a számonkérést, le kell tagadniuk a szervezett magánhatalom létezését. Ezért az e hatalom létezésére vonatkozó minden – tényekkel és dokumentumokkal alátámasztott – megállapítást is lekicsinylően összeesküvés-elméletnek minősítenek."

2014. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
72%
Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés. Ezért lett ismét meg a 2/3. Ezért nem is írok ide többet. Felesleges, a szobanövényem értelmesebb.
2014. ápr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
82%
Na, csak eljutottunk Drábikhoz, a legokosabb emberhez, aki keresztül lát a világméretű összeesküvéseken, amik mind a világ közepe, a szentséges Magyarország ellen irányul :D
2014. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
79%
Dacoskodással se vagy előbbre. Csak jelezted a világnak, hogy te már nem érted azt, ami körülötted van. 20 évig én se érettem azt a fejetlenséget, ami végül a régió szégyen padjára juttatott minket.
2014. ápr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
87%
Egyre kisebb az az állatkert :)
2014. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
47%

Van aki nézi, hogy mások nézik, pózol tetszeleg a turistáknak egy-egy jutalom falatért. Mások inkább elindulnak felfedezni a világot és rádöbbenni, hogy az állatkerten túl is van élet.

Jó ez a példa :)

2014. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!