Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért nincs igény a...

Nálunk miért nincs igény a nemzetiességre?

Figyelt kérdés
A minket körülvevő országokban (Szlovákia, Románia, Ukrajna, Szlovénia, Ausztria, Szerbia) vagy más európai országokban (pl.: Lengyelország) vagy távolabbi országokban (pl.: USA, Izrael) indul egy nemzetieskedő párt, akkor annak nem csak hogy lesz támogatottsága, hanem komoly szavazótábora is lesz. Ezzel szemben nálunk a (másokhoz képest) szerényebben nemzetieskedő pártoknak nincs jövőjük, még az elfogulatlanabb (értsétek: nem a párt TV-k vagy közmédia alapján, hanem a pártprogram alapján tájékozódó) szavazók is elutasítják őket a "nacionalizmus rosszba vezeti az országot" szöveggel. Ha valaki itthon kitűzi a magyar zászlót a házára, vagy alkotmányba akarja rakatni a Himnusz kezdősorát, akkor az már csörtét okoz, de ha amerikaiak teszik (és tényleg, meg is teszik), akkor nem háborognak, azt mondják, "helyes, hogy büszkék a hazájukra / népükre". Mi miért nem vagyunk olyan nemzetiek és összetartók, mint más népek ?
2014. ápr. 23. 14:18
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

""Nem mindenkinek egyenlő a jobbik a hazaszeretettel -.-"

Nem egyenlő, az viszont tény, h Magyarországon a Jobbik az egyetlen párt, amelynek tagjai szeretik a hazájukat. Már ha a többi párt tagjait is magyarnak tekintjük."


Közel se tény.

Sőt, ha akarod tudni, az én családomnál "turbómagyarabb" családot el se tudnék képzelni, ezt értem úgy, hogy több generációs hagyomány nálunk a népművészet, a néptánc, népzene, és a többi oktatása és művelése. Fölszállott a pávában is jelen volt sok rokonom, és szerinted érdekel valakit is a jobbik zsidózós cigányozós magaviselete? Nemigen.

2014. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 Dick Esmen ***** válasza:
Van igény,de csak felszínesen(mondjuk ez más országokban is így van)
2014. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"és szerinted érdekel valakit is a jobbik zsidózós cigányozós magaviselete? Nemigen."

És engem szerinted érdekel, h neked az zsidózás meg cigányozás, ha az említett népcsoport tagjairól nem mindig csupa jót mondunk?

2014. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

""és szerinted érdekel valakit is a jobbik zsidózós cigányozós magaviselete? Nemigen."

És engem szerinted érdekel, h neked az zsidózás meg cigányozás, ha az említett népcsoport tagjairól nem mindig csupa jót mondunk?"


Engem végképp nem érdekel, hogy mi a véleményed róluk!

De ennek semmi köze a magyar hagyományokhoz, hazaszeretethez miegymáshoz!44!!!!!!!!!!!


Ezt most neked komolyan olyan rohadtul nehéz felfogni? Kiakasztasz.

2014. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ezt átgondoltad? Másodszor van kétharmada egy olyan pártnak, ami a semmit nemzeti színű díszdobozba teszi, és ennyit csinál...


Franciaországban nyíltan gyalázhatom a nemzeti ünnepüket, és semmit nem fognak szólni, lesz, aki nyíltan egyetért.


Az USA-ban égethetek amerikai zászlót, és semmi bajom nem lesz...


Képzeld el, itthon mi lenne hasonló esetben...

2014. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

#21: válaszolok az irományodra, de úgy érzem hogy fölösleges, mert az írási stílusod alapján úgy tűnik, hogy a tévhitek kimozdíthatatlanul beléd vannak ragadva.


"Szívtunk az osztrák-magyar-monarchia idején"


Csak az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tört ki a nemzetieskedés miatt, 1526-tól 1711-ig a következők miatt hadakoztunk egymással:


- magyar részről mind Szapolyai János, Habsburg részről mind Ferdinánd igényt tartottak az országra

- a Habsburgok abszolutizmusra (pl. adók kivetése az OGY megkérdezése nélkül) törekedtek

- a Habsburgok koncepciós perekkel szerezték meg a hadakozásaikhoz a magyar nemesek vagyonát

- a nemesek védték az előjogaikat

- vallási összeférhetetlenség ( a Habsburgok katolikusak voltak, a nép protestáns kereszténységet gyakorolta, és a két főirányzat követői eléggé utálták egymást )



"szívtunk a törökök ellen"

A törökök ellen vallási alapon harcoltunk, hol a pápa felszólítására, hol mi képzeltük magunkat a keresztény Európa védelmezőinek.



"szívtunk Erdély miatt"

Nincs lövésem arról, hogy mire akarsz kilyukadni.


"szívtunk a Harmadik Birodalom alatt és után"

Bárdossy László és a feszült, háborús légkör vitt minket a háborúba, nem a nemzetieskedés miatt. Most csodálkozni fogsz, de tudd, hogy Bárdossy nem foglalkozott a magyar nemzeti ideológiával.


A románok és a szlovákok minket túlteljesítettek a németek kiszolgálásában, abból a reményből kifolyólag, hogy Hitler ad nekik a háború után a magyar területekből.



"Amúgy meg logikusan nézve az egész rasszizmushoz vezet, így káros."

Csak a sovinizmus vezet rasszizmushoz, a nacionalizmus nem. Tudhatnád, hogy a nemzetieskedésnek két fokozata van, a nacionalizmus és a sovinizmus.



"neonáci is csak náci, így egyértelműen rossz ötlet, nem is tudom hogy kaptak 20%-ot"


Hónapok óta próbálom megtudni miért náci a Jobbik, de eddig érdemben valahogy senki nem felelt rá, csak a vagdalkozások mentek (pl. van 3 tényleg NS eszméket valló ember, aki jobb híján a Jobbikra szavazott és ez alapján mind a Jobbikra szavazó 855.000 / 1050.000 embert és a pártvezetést kikiáltják fajgyűlölőnek).


"A keresztény meg elavult, kirekesztő, és ismétcsak NAGYON ROSSZ ÖTLET. "


Mi miatt számít elavultnak és kirekesztőnek a kereszténység ? Azt ugye tudod, hogy a legliberálisabb, leginkább a szeretetre és az elfogadásra épülő, egységes elbánást kérő könyv a Biblia ?



"Azzal az a probléma, hogy vallásos. Ilyen módon Alapvető emberi jogot sért. "


Érdekesmód Kanadában / Írországban / Lengyelországban / Ukrajnában vagy pont az USA-ban nem sért jogot ez. Meg hogy sért jogot, ha vallásos díszítőelem van az alkotmányban (pl. "Isten előtt fogadjuk el ezt az alkotmányt / Isten áldd meg Köztársaságunk lakosait") ? Csak a vallások alkotmánybeli megkülönböztetése "sért" alapvető jogokat, az ilyen díszítőelemekben én meg mások épelméjűek nem találnak kivetnivalót.


"Egyébként ugyanezért az USA-ban is komoly pofánvágás jár"

Csak akkor jár pofán vágás az USA-ban, ha valaki az alkotmánnyal, a nemzettel és a kereszténységgel ellentétes dolgot próbál letuszkolni a nép torkán.

2014. ápr. 24. 01:09
 37/46 anonim ***** válasza:
74%

"Hónapok óta próbálom megtudni miért náci a Jobbik"

A legegyszerűbben a jobbikkal kölcsönösen egymást támogató oldal belinkelésével lehetne könnyen pontot tenni erre a vitára:

kuruc.info

Habár természetesen szerinted vagy semmi köze a jobbikhoz (annak ellenére, hogy vona telelinkeli a facebook oldalát kuruc.info logos videokkal, és kuruc.infos cikkekkel, és a választás előtt tele volt pakolva jobbikos reklámmal az oldal), vagy egyáltalán semmi rasszista indulat nincs benne, de ebben az esetben veled nincs miről vitatkoznia senkinek.

2014. ápr. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Visszakanyarodva, lovagolhatsz a szavak jelentésén, nem teljes mértékben hitleri nemzetszocializmusról van szó, de sok pontban megegyezik a kettő.
2014. ápr. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Arra nem gondoltál, hogy azért osztogatják a kurucot, mert valahogy meg kell szólítani, meg kell nyerni a radikálisabb lelkületű embereket is ? Az a néhány száz szavazat jól jöhet bármikor, pl. a 2/3 eldőlésekor. Pl. a mostani OGY választáskor 60 (!) emberen múlott a Fidesz 2/3-a.



"lovagolhatsz a szavak jelentésén, nem teljes mértékben hitleri nemzetszocializmusról van szó, de sok pontban megegyezik a kettő"


A Jobbik egy nacionalista párt, az NSDAP meg egy soviniszta párt volt.


Ha valami az NSDAP valamely dolgával egyezik, az automatikusan rossz ? Nem ítélhetünk el egy tevékenységet pusztán azon az alapon, hogy valamikor a nácik is űzték. Pl. A nácik nagy figyelmet fordítottak a fiatalok testedzésére. A fiatalkori testedzés akkor rossz ?



"Nem mindenkinek egyenlő a jobbik a hazaszeretettel -.-"

55%-os elmondta helyettem, hogy párt nem egyenlő hazaszeretettel, az viszont tény, hogy Magyarországon a 2 nagyobb jobboldali párt foglalkozik az országgal, a 95%-al, a baloldaliak meg a pénzelőikkel (Soros Györggyel és társaival) és bizonyos kisebbségekkel (najó, cigányokkal is csak szavazatszerzés miatt, különben nem foglalkoznak azzal, hogy léteznek-e).


"érdekel valakit is a jobbik zsidózós cigányozós magaviselete"


Azért foglalkoznak e két kisebbséggel, mert ők csinálják mindig a fesztivált, ők perlik a Magyar Államot különböző kárpótlások címén ill. bűntudatot keltenek másokban. A Jobbik már nem is foglalkozik velük, mert nem megy bele a provokálásba. A zsidók meg csak nyomják tovább a hülyeséget, pedig már senki nem vevő rájuk, ez már senkit nem érdekel. Az emberek elvándorolnak mert olyan gány itt az élet, hogy kajára nem telik, vannak éhező gyerekek, és akkor mégis nyomatni kell ezt a holo dolgot milliárdokért?

2014. ápr. 24. 02:04
 40/46 anonim ***** válasza:

"Arra nem gondoltál, hogy azért osztogatják a kurucot, mert valahogy meg kell szólítani, meg kell nyerni a radikálisabb lelkületű embereket is ?"

1. Én konkrétan az ilyenek miatt nem szavaztam, több százezer (nem 60) embert pont ez a magaviselet riasztott el.

2. Kár, hogy pont nem a fiatalok testnevelését vette át a jobbik.

3. Habár biztos nem veszed észre, de pont az olyanok csapják a fesztivált, mint te, és bizony ez faji (meg vallási, de neked a zsidó egy külön faj, valószínűleg a marsról) alapon van, és ami faji alapon van, az rasszizmus.

Személy szerint életemben egyetlen egy zsidót láttam, tudod, olyan tipikus zsidó göncben (a többin meg nem látszódott, hogy zsidók, egész emberinek néztek ki, amit furcsálltam is, már ha találkoztam azon az egyen kívül többel is), de még sehol se próbálta senki se lenyomni a torkomon, hogy sajnáljam őket, ellenben az olyanok mint te, mint MOST ebben a pillanatban is, análisan próbálják nekem beadni a baromságaikat.

Amikor még középiskolás voltam, talán pár hét erejéig volt tananyag a világháború, ahol a koncentrációs táborokat épphogy megemlítették, ott se próbált nekem bűntudatot kelteni senki.

Sőt, az egész zsidó megemlékezésesdit szerintem a zsidók elintéznék maguk között, és TI vagytok azok, akiket ez aztán hüde bosszant és érdekel.


De tudod mit, szokj hozzá. Vissza a kérdésedhez:

Nálunk miért nincs igény a nemzetiességre?

Mert csak. Remélem ez a válasz megfelel. Ez van, szokd meg, és amíg el nem hantolnak, de még azon túl, így is lesz, de ringathatod magad hamis reményekbe.

2014. ápr. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!