Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért nincs igény a...

Nálunk miért nincs igény a nemzetiességre?

Figyelt kérdés
A minket körülvevő országokban (Szlovákia, Románia, Ukrajna, Szlovénia, Ausztria, Szerbia) vagy más európai országokban (pl.: Lengyelország) vagy távolabbi országokban (pl.: USA, Izrael) indul egy nemzetieskedő párt, akkor annak nem csak hogy lesz támogatottsága, hanem komoly szavazótábora is lesz. Ezzel szemben nálunk a (másokhoz képest) szerényebben nemzetieskedő pártoknak nincs jövőjük, még az elfogulatlanabb (értsétek: nem a párt TV-k vagy közmédia alapján, hanem a pártprogram alapján tájékozódó) szavazók is elutasítják őket a "nacionalizmus rosszba vezeti az országot" szöveggel. Ha valaki itthon kitűzi a magyar zászlót a házára, vagy alkotmányba akarja rakatni a Himnusz kezdősorát, akkor az már csörtét okoz, de ha amerikaiak teszik (és tényleg, meg is teszik), akkor nem háborognak, azt mondják, "helyes, hogy büszkék a hazájukra / népükre". Mi miért nem vagyunk olyan nemzetiek és összetartók, mint más népek ?
2014. ápr. 23. 14:18
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
Az internacionalizmust már lassan 70 éve sulykolják belénk ,de még 90-ben is fontossága volt annak,hogy hol vannak a közigazgatási határok,hol vannak a nemzetek országainak határai.Amíg mind nem beszélünk egy nyelvet,addig nem kell beszélni arról,hogy az EU elfogja törölni pár évtized múlva a nemzeteket és egy egységes Európai Egyesült Államokká alakul át.Még 100 év múlva is fontossága lesz a nemzeti kérdésnek,de ki tudja,hogy azután mi lesz.
2014. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Határok eltörlése nem jár együtt nemzetek eltörlésével, csak a nemzetek közötti harcok eltörlésével (feltéve, hogy nem egy nagyhatalom akarja eltörölni a határokat, mert az bekebelezés kategória)
2014. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Szerintem van igény, csak általában olyan, ami nekem pl. nem tetszik, illetve amit nevetségesnek, maradinak és károsnak is tartok. Az mondjuk nem ártana, ha lenne egy modernebb nemzeti imidzs is a köztudatban.
2014. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
20%
Mert a média azt sulykolja az emberekbe, h aki szereti a hazáját, az automatikusan náci, fasiszta, kirekesztő, antiszemita, rasszista, terrorista, stb.
2014. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

"Mert a média azt sulykolja az emberekbe, h aki szereti a hazáját, az automatikusan náci, fasiszta, kirekesztő, antiszemita, rasszista, terrorista, stb. Jól példázza ezt az agymosást a 21-es hozzászóló gyűlölettel teli fröcsögése."


Ő két pártról, a fideszről és a jobbikról beszélt, nem sok köze van a kettőnek a hazaszeretethez, ezért is írta idézőjellel.

Ő nem a hazaszeretetet, hanem a jobbik neonáci irányultságát jellemezte.

Szóval, nem tudom, hogy TE miért mosod össze a hazaszeretetet a "náci fasiszta kirekesztő" szavakkal.

2014. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

"Ő nem a hazaszeretetet, hanem a jobbik neonáci irányultságát jellemezte.

Szóval, nem tudom, hogy TE miért mosod össze a hazaszeretetet a "náci fasiszta kirekesztő" szavakkal."

Az elsőként idézett mondatod alapján te mosod össze, nem én.

2014. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

""Ő nem a hazaszeretetet, hanem a jobbik neonáci irányultságát jellemezte.

Szóval, nem tudom, hogy TE miért mosod össze a hazaszeretetet a "náci fasiszta kirekesztő" szavakkal."

Az elsőként idézett mondatod alapján te mosod össze, nem én."


Nem mindenkinek egyenlő a jobbik a hazaszeretettel -.-

2014. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor tetováltassa mindenki magára Nagy-Magyarország térképét, a magyar címert, meg az Árpád sávos zászlót.
2014. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Nincs igény turbomagyarkodásra? Azért van jobbos kormány, + jobbik a parlamentben?

Csak erre az alpári, zsidózós, cigányozós, barbár eszmére van igény. Semmi másra.

2014. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
11%

"Nem mindenkinek egyenlő a jobbik a hazaszeretettel -.-"

Nem egyenlő, az viszont tény, h Magyarországon a Jobbik az egyetlen párt, amelynek tagjai szeretik a hazájukat. Már ha a többi párt tagjait is magyarnak tekintjük.

2014. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!