Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy 100 éve...

Miért van az, hogy 100 éve aki nem jutott egyről a kettőre, az felült egy gőzhajóra és előre nem látható ideig kiment bányászni Amerikába, most meg bőg a proli, hogy csak a legszarabb TESCO-s ételekre van pénz, de lusta Bécsig menni a munkáért?

Figyelt kérdés
Van-e köze ennek a Kádár-rendszerhez?

2014. ápr. 20. 19:53
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Elolvastam a linkelt oldalt, vannak benne igazságok, bár az egésszel nem értek egyet. Ha ők a prolik, akkor rendben, megnyugodtam-ez esetben én biztosan nem :-)

Én őket naplopóknak, lumpeneknek, léhűtőknek nevezem, de felőlem lehetnek prolik is.

A gulyáskommunizmust még csak-csak lehet hibáztatni ennek a rétegnek a kialakulásáért (kapun belüli munkanélküliség, vattaemberek), de a Rákosi-rendszert nehezen.

Sztálin "leghűségesebb tanítványának" nevezte Rákosit, aki ennek eleget is tett minden szinten, a sztálinista erőltett fejlesztés, a napi tizen óra munka, a sztahanovista munkaverseny, ahol az ÁVH elvitt szabotázsért, ha csak megálltál könnyíteni magadon munka közben a traktorral (volt rá példa, szerencsétlen ember leállt egyet vizelni, valaki feljelentette, hogy szabotálja a szántást). Rákosiék éppen az agyonhajszolást és nem a naplopásból megélést favorizálták.


Az tényszerűen NEM IGAZ, hogy ezek az emberek alkotnák a marxizmus gerincét és ez már a kérdezőnek szól, bár ő úgysem fog visszaírni.

Ezek az emberek többségében a Nyilaskeresztes Párt-Hungarista Mozgalom tagságába tartoztak, ami nem jelenti azt, hogy a Rákosi-rendszer ávósként ne örült volna nekik, ezek szerették, hogy embereket verhettek össze és még pénzt is kaptak érte.

Ma is ők alkotják azoknak a hülyéknek a táborát, akik szerint a magyarok a Szíriuszról jöttek és Jézus pártus herceg volt és a hunok fedezték fel Amerikát. Egyszerű világkép-egyszerű magyarázatok. Ez egyébként korrektül le van írva a linkelt cikkben.

Kérdező! Ha szerinted "Marx hülyeségei" csak a prolik értelmi színvonalán élvezhetők, akkor javaslom, hog ymég az interneten is találsz pár Marx-idézetet, tessék őket hat általánossal értelmezni.

Jó tudom, én a stílusom miatt vagyok proli, nem használok olyan, az angol úri teaszalonok légkörébe illő mondatokat, mint: "most meg bőg a proli, hogy csak a legszarabb TESCO-s ételekre van pénz".


A legszomorúbb pedig az, hogy ma már négy millió proli bőg, hogy csak a legszarabb TESCO-s ételekre van pénz, proli tanárok, gyári munkások, buszsofőrök. Négy millió ember számít hivatalosan a szegénységi küszöb alatt, ha felülteted őket a gőzhajóra, lekörözöd a tatárt, a törököt és Trianont, amint lazán a felére nyesed vissza az ország munkaképes lakosságát.


A tételes cáfolatát pedig még mindig várom annak, hogy a legtöbben a magyar történelemben most mentek ki.

2014. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!